איכות הסביבה

איכות הסביבה

הפחתת צריכת משאבים ופסולת

 

 מיקודמטרות אסטרטגיותהיבטיםאינדיקטורים
• טכנולוגיה וחדשנות
• מצוינות תפעולית
• צמצום צריכת אנרגיה, פליטות וצריכת מים.
• צמצום פסולת והגדלת המיחזור.
• מעורבות עובדים באחריות סביבתית.
• הטמעה של לפחות שלוש טכנולוגיות מוצר התומכות באורח חיים בריא ובר קיימא עד 2020.
• הפחתת צריכת אנרגיה, מים וחומרי אריזה ב 15% לטון מוצר עד סוף 2020.
• הפחתת פליטות גזי חממה ב-15% לטון מוצר עד סוף 2020 (בהשוואה ל-2012)
• הגדלת אחוזי המחזור מסה"כ הפסולת ב- 15% עד ל- 2020.
• חומרים
• אנרגיה
• מים
• פליטות
• קולחין ופסולת
• מוצרים ושירותים
G4-EN1
G4-EN3
G4-EN5
G4-EN8
G4-EN15
G4-EN16
G4-EN18
G4-EN20
G4-EN21
G4-EN22
G4-EN23
G4-EN31

שומרים על כדור הארץ

צמצום צריכת משאבים ופסולת היא סוגית קיימות בעלת עדיפות משום שאנחנו שותפים באחריות, יחד עם כל הארגונים והפרטים, להותיר את כדור הארץ במצב ראוי לשגשוג ואיכות חיים מתמשכים לדורות הבאים. אין ספק ששינויי האקלים ותנאי מזג אוויר קיצוניים, משאבים שהולכים ומתדלדלים, בירוא יערות, שחיקת קרקעות, מחסור במים, מטמנות גדושות, זיהום אוויר, צריכה עודפת ומנגנונים לא מספקים להבטחת שימוש יעיל במשאבים ואימוץ טכנולוגיות חקלאיות וטכנולוגיות מזון חדשות, הם כולם חלק מאותו סיכון המאיים על שגשוגנו בטווח הארוך. כחברה השואפת להפגין התנהגות אזרחית טובה ואשר מונעת על ידי אחריות, עלינו לעשות כל שביכולתנו בכדי להבטיח שנשתמש רק במה שאנחנו צריכים, שאנחנו פועלים ביעילות, מנהלים את שרשרת האספקה שלנו באחריות וממזערים את השפעותינו השליליות על החברה ועל כדור הארץ. הגישה שלנו מבוססת על עיקרון של ניתוח סיכונים סביבתיים בשרשרת הערך שלנו כאמצעי זהירות, וביסוס פעולות ספציפיות לרוחב החברות שלנו כדי להבטיח שאנחנו מצמצמים את הסיכונים הללו.

אנחנו ממשיכים להשקיע בשיפור תשתיות הניהול הסביבתי שלנו, וב-4 השנים האחרונות הגדלנו את ההשקעות הסביבתיות הגלובליות שלנו לכדי סכום העולה על 72 מיליון ש"ח.

.

.

מאסטרטגיה לפעולה

 

חדשנות בטכנולוגיות מזון באמצעות יוזמת אלפא שטראוס

טכנולוגיה וחדשנות הן קריטיות לשיפור יעילות שרשרת הערך שלנו. בחלק מהמקרים, החדשנות תוביל אותנו לפיתוח מוצרים חדשים לחלוטין, אשר מציעים יתרונות פורצי דרך בחוויית הצרכן ותועלות צרכניות ממשיות נוספות. במקרים אחרים, השיפורים במוצרים ובתהליכים אותם אנו משיגים באמצעות הטכנולוגיה יולידו שיטות חדשות בצריכת חומרים, בייצור, בלוגיסטיקה, באריזה, ביציבות חיי מדף ועוד, דבר שעשוי לייעל את שרשרת הערך שלנו בכללותה ולסייע בשמירה על משאבים. הטכנולוגיה מהווה מפתח להחלטות בריאות עבור העסקים שלנו ועבור הצרכנים שלנו.

בעקבות ההשקה של אלפא שטראוס בשנה שעברה, המשכנו לגלות ולהשקיע בטכנולוגיות לשם יעילות רבה יותר בצריכת אנרגיה, בשפכים ובאריזה. בנוסף, יצרנו שותפויות חדשות עם חברות סטארט-אפ ומתקני מחקר. באמצעות אותן שותפויות, אנחנו מתקרבים להפעלת טכנולוגיות חדשות לטובת תעשיית המזון בכללותה ולטובת צרכניה. מינינו 32 "סוכני אלפא" כמשאבים מתמחים בחברה, שהם זמינים כדי לתמוך ולקדם רעיונות חדשניים. קיימנו את ועידת אלפא שטראוס השנייה בהשתתפות 150 יזמים ונציגים מטעם קרנות השקעות ומשרדי הממשלה.

 

אלפא שטראוס

.

אלפא שטראוס MassChallengeאלפא שטראוס MassChallenge:
ב-2013, אלפא שטראוס ו-MassChallenge  חברו יחד להשקת תכנית האצה המתמקדת במזון. התכנית, ששואבת מהמומחיות שלנו בטכנולוגית מזון ומהניסיון המוכח של MassChallenge בטיפוח חברות צעירות ורעיונות חדשים, פתוחה ליזמים מכל העולם או לחברות סטראט-אפ עם רעיונות הקשורים לטכנולוגיות מזון. בשותפות עם MassChallenge נקים מרכז מצוינות בתחום המזון בישראל, בהובלת אלפא שטראוס. המרכז יסייע ליזמים להשתתף בתכנית הגלובלית של MassChallenge בארה"ב, במטרה למשוך יותר יזמים וטכנולוגיות ולתרום למיצובה של ישראל ככוח מוביל בטכנולוגית המזון ברמה הגלובלית. שיתוף פעולה זה ייצור פלטפורמה נוספת לקהילת היזמים של אלפא שטראוס, לפתח את הטכנולוגיות שלהם ולקרב אותן לשלבי המסחור.

ב-2013, אלפא שטראוס ו-MassChallenge  חברו יחד להשקת תכנית האצה בישראל, המתמקדת במזון.

אלפא שטראוס מחדשת – אריזות מתכלות ביולוגית: דוגמה עדכנית לחידוש עם פוטנציאל להצלחה שזכה לתמיכת אלפא שטראוס היא סוג חדש של אריזה מתכלה ביולוגית גמישה למוצרי מזון. ב-2013 חברנו יחד עם חברת סטארט-אפ ישראלית בבעלות אישה, Tipa Corp, במטרה לפתח מוצר אריזה גמיש. פיתוח אופציות אריזה הניתנות למיחזור מהווה אתגר לתעשייה, ובמקרים רבים כדוגמת אריזות גמישות לחטיפים מלוחים, טרם הושג פתרון מעשי. ככלל, 5% בלבד מאריזות החטיפים המלוחים ממוחזרות. עם Tipa, אנחנו מקווים להביא למהפכה בנוף האריזות ברות הקיימא.

Tipa Corp פיתחה יריעה רב-שכבתית ייחודי המתכלה ביולוגית, המיועדת לייצור אריזות גמישות למזון ומשקאות. חומרי אריזה המבוססים על היריעה של Tipa מתכלים לחלוטין תוך 180 יום, לאחר עיבוד תעשייתי להפיכת פסולת מתכלה למוצרים יציבים ומחוטאים לשימוש בחקלאות (industrial composting). שטראוס ו-Tipa שוקדות עתה על בדיקת הטכנולוגיה והתאמתה לאריזות לחטיפים מלוחים, ומריצות פיילוט של התהליך במפעל החטיפים המלוחים שלנו בישראל לייצור ההרצה דפנה ניסבאוםהמסחרית הראשונה של חטיפים מלוחים באריזות המבוססות על הפילם המתכלה ביולוגית של Tipa. אנו צופים שנהיה מוכנים לצאת לשוק ב-2015. הטכנולוגיה והפוטנציאל של Tipa הספיקו למשוך תשומת לב רבה, ובתחילת 2014 Tipa הצליחה לגייס 10 מיליון דולר במימון ממשקיע חדש. אנחנו שמחים על תרומתה של אלפא שטראוס לתהליך, שמייצג התקדמות משמעותית.

 

אלפא שטראוס מחדשת – טיפול בשפכים: חידוש ייחודי נוסף מצוי עתה בשלב הפיילוט באמצעות קהילת אלפא שטראוס. ב-2013 שטראוס ישראל שיתפה פעולה עם חברת סטארט-אפ בתחום טכנולוגית הטיפול בשפכים,AMTR Scientific Ltd., בפיילוט של מתקן חדשני לטיפול בשפכים. במסגרת הפיילוט, נעשה שימוש במתקן טיפול נייד קטן לבדיקת הטכנולוגיה על כמויות מים קטנות. ניתן להעביר את המתקן בין המפעלים שלנו בארץ, ועל כן ניתן לבדוק בקלות את האפקטיביות שלו על סוגי שפכים שונים. ב-2013 הפיילוט הראשון במפעל הסלטים בכרמיאל הניב תוצאות טובות והפחית את רמות המוצקים המרחפים וצריכת החמצן הכימית (מדד יעיל לבחינת איכות המים) הרבה מתחת לגבול הרגולטורי, דבר שטרם התאפשר באמצעות טכנולוגיות סטנדרטיות לטיפול בשפכים. בכוונתנו להרחיב את הבדיקות למפעלים נוספים ב-2014.

 

מצוינות תפעולית

ב-2013, במסגרת התכנית הרב-שנתית שלנו למצוינות תפעולית, אשר שואפת לשיפור מתמשך בחלקים רבים של שרשרת האספקה שלנו, שמנו דגש רב על מיכון תהליכים להשגת התייעלות, עקביות בייצור ודיוק ואיכות משופרים. יתר על כן, המיכון מייתר את מרבית העבודה הידנית הכבדה כגון הרמה, ובכך מסייע בהקטנת הסיכון לפגיעה בעבודה. מאז שנה שעברה, מיפינו את כלל הפעילות שלנו בישראל במטרה לזהות הזדמנויות להתייעלות באמצעות מיכון ואימצנו תכנית חמש-שנתית ליישום. ב-2013 יישמנו מספר תכניות במפעלים שונים להוספת רובוטים בסוף קווי הייצור, שיחליפו את ההעברה הידנית של ארגזי מוצר למשטחים ויטפלו גם בשינוע המשטחים בתוך המחסנים. דוגמא נוספת היא סילוק ממוכן של מוצרים שאינם עומדים בתקני האיכות מקווי האריזה, תוך שיפור הדיוק ורמות איכות המוצר הכלליות.

מצוינות תפעולית

מצוינות באוסטרליה: ב-2013 הרחבנו את פעילויות הייצור של חברת הסלטים אובלה לאוסטרליה, תוך הקמת מפעל ייצור למגוון ממרחים ומטבלים באיכות פרמיום, כולל ממרחים מבוססי חומוס בטעמים שונים כדוגמת פלפלת חריפה צלויה, פלפל חלפיניו ושום. הפעילות שלנו באובלה באוסטרליה מעסיקה כיום 70 עובדים. הקמנו את פעילות הייצור שלנו בהתאם לאותם סטנדרטים גבוהים של מצוינות תפעולית, אותם אנחנו דורשים מהמפעלים שלנו בעולם כולו. בשנת הפעילות הראשונה, אובלה השיגה התייעלויות מרשימות באנרגיה ובפליטות.


2013

צריכת אנרגיה לטון מוצר
פליטות גזי חממה לטון ייצור
צריכת מים לטון מוצר
אובלה2.010.117.53
כלל הפעילות של קבוצת שטראוס
3.70

0.32

3.54

ניהול אנרגיה, פליטות, מים ופסולת

אנחנו ממשיכים ליישם תהליכי התייעלות בייצור, ורואים הזדמנויות לשיפור ההשפעות שלנו על הסביבה על ידי אימוץ טכנולוגיות חדשות ושיטות עבודה שונות. בכל המפעלים שלנו בעולם, פעילות הייצור שואפת להגיע לאופטימיזציה של תהליכי הייצור על ידי זיהוי הזדמנויות לצמצום ניצול משאבי הטבע ולהסטת כמויות גדלות של פסולת מהמטמנות באמצעות מיחזור.

 

שיפורים ממוקדים במפעל בכרמיאל

לדוגמא, במפעל הסלטים שלנו בכרמיאל הגענו ב-2013 לתוצאות מרשימות:

 מפעל הסלטים בכרמיאל20122013שינוי לעומת 2012 (%)
צריכת אנרגיה יחסית Gj (ג'יגהג'אול)/טון ייצור2.972.699%-
פליטות גזי חממה – יחסי טון CO2e/טון ייצור0.360.354%-
צריכת מים יחסית מ"ק/טון ייצור5.975.62%6-

התוצאות הללו הושגו הודות לתשומת לב קפדנית לכל היבטי צריכת המשאבים בכל שלב בפעילות המפעל. יעדי שיפור שנתיים נקבעים על ידי 9 חברי צוות הנהלת המפעל, והמשאבים מוקצים לשם יישום תכניות מוסכמות. הצריכה בפועל מנוטרת בזמן אמת, כך שמנהלי המפעל (וכל המפעילים בו) יכולים לעקוב אחר ביצועי המפעל באופן מדויק ולזהות בעיות עם התרחשותן, ולנקוט בפעולות מתקנות מיידיות. ההתקדמות מדווחת לכל עובדי המפעל מדי שבוע.

פרויקט שביצענו ב-2013 צמצם את צריכת האנרגיה על ידי כיולן מחדש של מערכות הבקרה של מדחסי אוויר וקירור להשגת יעילות אנרגטית מירבית. חיסכון נוסף באנרגיה הושג על ידי כיבוי מערכות לא חיוניות למשך סופי השבוע. לדוגמא, כיבינו את מערכת ייצור הקרח שלנו, שפועלת בלילות לייצור הקרח המשמש לקירור מוצרים במשך היום, מקור צריכת אנרגיה מיותר כשהמפעל לא מייצר. חיסכון במים הושג ב-2013 באמצעות שילוב של שדרוגי ציוד ושיפורים תהליכיים. המסננים במערכת שטיפת הירקות הוחלפו במסננים באיכות טובה יותר למניעת סתימות, והוכנסו שיפורים בתהליך הקילוף במטרה להפחית את צריכת המים.

.

ביצועי אנרגיה, פליטות, מים ופסולת ב-2013

ברמת הקבוצה, התוצאות הסביבתיות שלנו ב-2013 המצביעות על עליה אבסולוטית ברמות האנרגיה, הפליטות, המים והפסולת, אינן משקפות יוזמות חיוביות דומות במפעלי שטראוס ברחבי העולם.

אנחנו מתעדים את השפעות המפעלים שלנו כל שנה, ואין אנו מתקנים את הנתונים באופן רטרואקטיבי בגין תוספת מפעלים. ב-2013 הוספנו שלושה מפעלים לפעילות שלנו באירופה, ועל פי הנתונים שנאספו אלה תרמו לעלייה של 11.5% בצריכת האנרגיה הכוללת, שזוהי מרבית העלייה הכוללת שלנו ב-2013. השפעות דומות נרשמו על פני מדדים אחרים. יתרה מזו, אחד המפעלים עושה שימוש בתהליך, שהוא באופן בלתי נמנע עתיר משאבים, לייצור קפה נמס מיובש בהקפאה, עם אפקט מזערי על הייצור (המפעל מייצר 2% בלבד מסך כל הטונות המיוצרים), אך השפעה מהותית הרבה יותר על צריכת אנרגיה, פליטות ופסולת – 10%, 7.5% ו-13%, בהתאמה. על כן, המדדים היחסיים שלנו עלו ב-2013. אנחנו פועלים לשיפור המצב בשנים הקרובות.

ביצועי אנרגיה

.

יוזמות סביבתיות נוספות ב-2013

שטראוס קפה – ניתוח טביעת הרגל הפחמנית: ב-2013 שטראוס קפה ביצעה הערכה של טביעת הרגל הפחמנית ביחס לשני מוצרים, קפה MK Premium 250 גרם ו-Chyornaya Karta Gold בצנצנת 100 גרם, במטרה לזהות הזדמנויות להפחתת פליטות גזי חממה. ניתוח טביעת הרגל הפחמנית מודד את פליטות גזי החממה הנפלטים באופן ישיר ועקיף במשך מחזור החיים של מוצר בודד. לגבי קפה, טביעת הרגל הפחמנית המלאה כוללת פליטות מגידול הקפה, הובלת הקפה למפעלי הייצור, עיבוד ואריזה במפעלים, הפצה קמעונאית של התוצרת הגמורה, שימוש במוצר הקפה על ידי צרכנים בתהליך הכנת הקפה הביתי, והיפטרות מכל שיירי קפה וחומרי אריזה.

בניתוח זה, הראשון מסוגו, הגבלנו את היקף הניתוח לאותם היבטים של שרשרת האספקה של הקפה, עליהם יש לנו שליטה ויכולים באופן סביר לאסוף נתונים אמינים. מדובר באותם שלבים בתהליך, מנמל המוצא של הקפה ועד למחסני התוצרת הגמורה שלנו, והניתוח מכסה פליטות מהובלת חומרי גלם למפעלי הייצור, פליטות משימוש ישיר בדלק ומשימוש בחשמל במפעלי הייצור, ופליטות הקשורות לאריזות המוצרים, כולל פליטות מייצור ומשינוע.

הניתוח סייע לנו להבין את ההבדלים שבין מקורות הפליטות ביחס למוצרים שונים, דבר המחייב פתרונות מותאמים להפחתת הפליטות. ב-2014, על סמך ניתוחים אלו, נתמקד בהפחתת פליטות גזי חממה בשלבי קליית הקפה וטחינתו, וגם בצמצום השפעות חומרי האריזה. בהמשך אנו מתכוונים לבחון מקטעים נוספים בשרשרת האספקה, כולל שלבי גידול הקפה והשימוש הצרכני.

שטראוס מים – צמצום צריכת האנרגיה: אנו שואפים למזער את ההשפעה הסביבתית של ברי המים שלנו לאורך כל מחזור החיים שלהם, ולשמחתנו, ב-2013 זכינו באישור לכך שכל הברים שלנו עומדים בתנאי תכנית Energy Star. Energy Star היא תכנית סימון מרצון, שמטרתה לזהות ולקדם מוצרים בעלי יעילות אנרגטית, והיא משותפת לסוכנות האמריקאית להגנה על הסביבה (EPA) ולמשרד האנרגיה האמריקאי. תווית Energy Star מהווה אישור לצרכנים שלנו, שהם בחרו באחד המתקנים בעלי היעילות האנרגטית הגבוהה ביותר בשוק, אשר חוסך כסף באנרגיה בבתיהם תוך תמיכה בקיימות כדור הארץ. בנוסף, בשטראוס מים שיפרנו את האריזות שלנו, תוך החלפת אריזות הלמינציה של המסננים באריזות קרטון, ועוד יוזמות נוספות.

מקס ברנר – כוסות קפה ירוקות מתכלות ביולוגית: ב-2013 מקס ברנר השיקה את Fast Max – קו של אריזות takeaway מתכלות, שהן ידידותיות לסביבה. צריכת כוס אחת ליום מייצרת כ-10 ק"ג פסולת אריזות מדי שנה. היות שאנו מוכרים למעלה מ-600 כוסות ליום, הפוטנציאל למניעת הטמנת הפסולת מגיע ל-6 טון לשנה. קו ה- Fast Max כולל כוסות ומכסים מפלסטיק, המיוצרים ממקורות צמחיים בלבד ומאושרים כ- 100% מתכלים על ידי המכון האמריקאי למוצרים מתכלים ביולוגית. כיום, לכל המוצרים שלנו פרופיל ידידותי לסביבה – כוסות נייר, שרוולים לכוסות קפה, מגשיות ושקיות עוגיות – מיוצרים כולם מחומרים ממחוזרים ,והם ניתנים למחזור, הנם מתכלים ואינם רעילים. הדפוס משתמש בדיו מבוסס מים או צמחים. כעת, צרכני מקס ברנר יכולים לבחור לטובת הסביבה כשהם נהנים מהקפה והעוגיות שלהם.

שטראוס ישראל – ממחזרים מאז 2011: בישראל, אנחנו ממשיכים לערב את כולם במיחזור דרך השותפות שלנו עם ארגון TerraCycle. בתחילת שנת 2014 הרחבנו את התכנית על מנת שתכלול גם מיכלי פלסטיק ובקבוקים שהושלכו בעקבות צריכת מוצרי חלב. האריזות נאספו בלמעלה מ-100 אתרים ברחבי הארץ, ותוך מספר שבועות הגענו לכמות העולה על 2,000 יחידות אריזה. מאז 2011 נאספו למעלה מ-200,000 שקיות חטיפים מלוחים דרך שיתוף בתי-ספר וקבוצות נוער ביותר מ-650 נקודות איסוף. מודל TerraCycle הייחודי קושר את המיחזור עם מעורבות קהילתית, תוך עידוד הצרכנים להביא את פסולת אריזות שטראוס שלהן לנקודות איסוף ברחבי הארץ, כך שבו-זמנית, הצרכנים מתגייסים לטובת מטרה חברתית, ושטראוס ישראל תורמת 50 אגורות לכל אריזה. TerraCycle עושה שימוש חוזר בחומרים המתקבלים ליצירת מוצרים חדשניים שהם שווים לכל כיס.

.

שיתוף העובדים באחריות סביבתית

העובדים שלנו הם שגרירים חיוניים בתכנית שלנו להפחתת השפעותינו הסביבתיות ולשימור משאבים. הם ממלאים תפקיד מרכזי בכל היבטי הפעילות שלנו ומסייעים לנו להבטיח שאנחנו מקיימים את הפרקטיקות הטובות ביותר מבחינת המודעות לסביבה בזמן שאנו מייצרים ומספקים את המוצרים שלנו. ב-2013 ביקשנו לחנך ולהניע את עובדי שטראוס ישראל עוד יותר, על ידי כך שהראנו להם איך הם יכולים להפיק תועלת אישית גם בבתיהם. באותה שנה השקנו את התכנית הסביבתית שלנו לעובדים, "סביבתיים וחושבים". התכנית שואפת להקנות לעובדים כלים שיסייעו להם לחסוך כסף על ידי הפחתת צריכת החשמל, צריכת המים, פסולת והגברת המיחזור. ערכנו סקר עובדים בנושא הרגלי הצריכה וההתנהגות הסביבתית שלהם, ונתנו המלצות לשיפור על סמך תוצאות הסקר. 500 העובדים שהשתתפו בסקר קיבלו תמריץ כספי לתמיכה בהשקעה סביבתית בבתים שלהם.