אסטרטגיית ההשקעה החברתית

אסטרטגיית ההשקעה החברתית

אסטרטגיית ההשקעה החברתית

המשימה שלנו בקבוצת שטראוס היא לשפר את חייהם של אנשים ברחבי העולם, על ידי יצירת פלאות מחומרי הגלם הבסיסיים ביותר. 

במסגרת זו, הגדרנו מדיניות לקידום השקעה חברתית בקהילה, המחברת בין מעורבותנו בקהילה לבין ליבת העשייה העסקית שלנו והחזון העומד לנגד עינינו. אסטרטגיית ההשקעה החברתית של שטראוס מתמקדת בקידום תזונה מאוזנת ואורח חיים בריא וכן, גיוון והכלה. אנו ממשיכים להעמיק את הפעילות שלנו בקידום תזונה מאוזנת ואורח חיים בריא, גם על ידי שיפור מתמיד של המוצרים שלנו וגם באמצעות השקעה ותמיכה במיזמים חברתיים המקדמים מטרה זו, מתוך הכרה בחשיבות התפקיד שיש לנו כחברת מזון ומשקאות בזירה זו.

תזונה מאוזנת ואורח חיים בריא מסתמכים במידה רבה על יכולתו של האדם לשלב ולאזן באופן מושכל בין מרכיבי תזונה מגוונים ואופני צריכתם, כמו גם לשלב ולאזן בין מרכיבים של אורח חיים פעיל והפוגות. 

בהתאם לאסטרטגיה זו, אנו פועלים לקידום מיזמים העוסקים בתזונה מאוזנת ואורח חיים בריא באמצעות חיזוק יכולות האיזון של האדם בתחומי תזונה ופעילות גופנית, בין היתר, באמצעות חינוך, פיתוח מודעוּת והקניית יכולות; הקמת תשתיות קהילתיות או יצירת מסגרות ליישום; הכשרת סוכני שינוי בקהילה; או הנגשת תזונה מאוזנת ומקיימת.

 

מימוש אסטרטגית ההשקעה החברתית

אסטרטגית ההשקעה החברתית בשטראוס ממומשת באמצעות 3 ערוצים עיקריים:

תרומות כספיות – לארגונים חברתיים, מוסדות ופרויקטים קהילתיים. קבוצת שטראוס מקפידה ללוות את שותפיה החברתיים ואת הפרויקטים הנתמכים על ידה לתקופת זמן ממושכת, על מנת ליצור מחויבות כלפי הארגון החברתי ועל מנת לבסס את שיתוף הפעולה באופן מיטבי.

תרומת שווה כסף  – מוצרי מזון וזמן ניהולי של מנהלים בכירים בקבוצה

התנדבות עובדים ופרויקטים קהילתיים – בקבוצת שטראוס התנדבות היא ערך עליון. הקבוצה מעודדת פעילות קשרי קהילה מתמשכת בקרב היחידות העסקיות והאתרים השונים בישראל ובעולם, מציבה יעדים בנושא ומעניקה תמיכה כספית וניהולית למימוש המטרה.

 

סיפורים נוספים

קידום איכות חייהם של צרכנינו

במסגרת שאיפתנו להכיר מקרוב את צרכיהם של צרכנינו, קבוצת שטראוס פועלת לשיפור הבריאות של צרכנינו במסגרת פעילות התרומות. לשם כך, יצרנו קשרים אסטרטגיים עם ארגונים ומוסדות מובילים, אשר מקדמים יוזמות לטובת אוכלוסיות בעלות צרכים תזונתיים ייחודיים.

במסגרת זו שטראוס תומכת ומממנת מחקר, שמוביל המרכז לאלרגיה למזון מהמרכז הרפואי באסף הרופא, בתחום האלרגניים. המחקר מתמקד בבחינת "חלב אפוי" (Baked Milk) כאמצעי טיפול עבור בעלי אלרגיה לחלבון החלב. בנוסף, שטראוס משקיעה בפיתוח כלים ייחודיים שיסייעו לאוכלוסיית חולי הסכרת וסכרת הנעורים.

 

מעורבותנו החברתית בקהילות ברחבי העולם

סברה בארה"ב מעורבת במספר פרויקטים לאורך השנה, ביניהם חלוקת מזון ובגדים לנזקקים והשתתפות באירועי ספורט למטרות התרמה לארגונים חברתיים.

Três Corações ברזיל תומכת בתחרויות ספורט לאומיות מתוך מטרה לעודד אורח חיים בריא.

שטראוס קפה פולין מעורבת במספר פרויקטים חברתיים עבור ילדי גנים ובתי ספר בשכונות נזקקות, בין היתר בטיפוח חיצוני, סיוע בציוד, העברת פעילות חברתית וחוויתית ואירוח לסיורים במפעל.

בשטראוס קפה רומניה מתקיימת פעילות משותפת עם מספר ארגונים חברתיים, הפועלים למען ילדים. בדצמבר 2011, התקיים יריד חפצי נוי ומתנות, שמטרתו היתה לחשוף את עובדי החברה לפעילותם של השותפים החברתיים. כל המוצרים ביריד יוצרו במלאכת יד בידי העובדים עצמם ובידי השותפים החברתיים. המוצרים נמכרו ביריד מיוחד, וכל ההכנסות היו קודש לתרומה לבית יתומים ולארגונים חברתיים נוספים.

שטראוס קפה ברוסיה ואוקראינה תומכים במסגרות למען ילדים בסיכון, בפעילויות מגוונות.

שטראוס קפה סרביה, מתמקדים בפעילות קהילתית למען אוכלוסיות קשישים, בארגון פעילויות ייעודיות עבורם ובמתן סיוע במגוון רחב של צרכים לארגוני הקשישים.

שטראוס קומודיטיס בשוויץ ממשיכים בפעילות למען הסביבה, ולמען קשישים.