אחריות מוצרים

אחריות מוצרים

סימון מוצרים

בקבוצת שטראוס אנו מקפידים על סימון תזונתי הולם, המשקף באופן ברור את הרכיבים והמידע התזונתי בהתאם לכל החוקים ועל פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר. הקבוצה מתעדכנת באופן שוטף במגמות חקיקה ובחוקים ותקנות חדשות ומעדכנת את הסימונים בהתאם. לכן, בנינו את "מדריך האריזות של שטראוס" המתאר את הקריטריונים הפרטניים שלפיהם יש לעצב כל אריזה. בטרם השקת מוצר כלשהו, כל אריזה חדשה עוברת סבב בדיקה אצל אנשי מקצוע רלוונטיים (טכנולוג, מעצב, דיאטן וכו'). הקריטריונים כוללים פרמטרים שונים, חלקם על פי דרישות החוק וחלקם מעבר לדרישות חוק, בהתאם לנוהלי החברה הפנימיים. הסימון על האריזות כולל מידע בנוגע לגודל המנה, טבלאות ערכים תזונתיים המופיעות בכל השפות הדרושות, סמל שירות הלקוחות והקפדה על כך שכל המידע קריא וברור.

סימון מוצרים עבור אוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים

קבוצת שטראוס רגישה לצרכי אוכלוסיות מיוחדות ומשתדלת לסמן את המוצרים כך שיתאימו לצרכיהם (לדוגמא: סימון תו אייל, סימון בנוגע לגלוטן, סימון אלרגנים). לחברה מדיניות סימון על גבי האריזות כאשר קיים צורך להזהיר קהל יעד מסוים מפני פגיעה גופנית כגון: אלרגיות, חשש מחנק לילדים וכדומה וזאת גם כאשר החוק אינו דורש זאת. מוצרים רבים של החברה מסומנים בסימונים כגון: ללא צבעי מאכל מלאכותיים/ מכיל קמח מלא / טבעי/ ללא חומרים משמרים וכדומה.

סימון מוצרים בשטראוס ישראל

מרבית המידע אודות המוצרים ניתן לצרכנים על גבי האריזות. מידע נוסף אודות מוצרים רלוונטיים נמסר באופן יזום על ידי שטראוס ישראל לקהל מקצועי, כגון רופאים, אחיות ותזונאים, וכן לארגונים (לדוגמא: עמותת הצליאק). באתר החברה מופיע מידע נרחב אודות חלק מן המוצרים. בנוסף במוקד שירות הצרכנים, ניתן לצרכנים מידע על פי דרישה בנוגע למוצרים.

סימון מוצרים בחברות הקבוצה בעולם

ההרכב התזונתי של מוצרי סברה מצוין גם באתר האינטרנט של החברה וחומרים אלרגניים מסומנים בבהירות על אריזות המוצרים. המוצרים הנרכשים על ידי עלית קופי מספק חיצוני מסומנים כחוק בערכים התזונתיים והאלרגניים. בטרס קורסואס בברזיל ישנה מדיניות בכל הנוגע לסימון חומרים אלרגניים על גבי האריזות וכך גם לגבי שממנו מופקת אריזת המוצר, כגון: נייר, PEAD, PP וכו'. בשטראוס קפה רומניה פועלים על פי הנחיה 2000 /13 EC של האיחוד האירופי, בכל הנוגע לסימון מידע תזונתי, רכיבים, לרבות צבעי מאכל, חומרים אלרגניים, ממתיקים מלאכותיים ואריזות ממוחזרות.

בטיחות מזון

בדומה לחברות מוצרי צריכה רבות אחרות בתחום המזון, אנו משתמשים בחומרי גלם המובאים מכל רחבי העולם, מתוך מטרה לעשות שימוש ברכיבים הטריים, הטעימים ובעלי האיכות הגבוהה ביותר. בטיחות מזון היא ערך עליון בעת בחירת חומרי הגלם, ואנו גאים במוניטין המתמשך שלנו לגבי אספקת מוצרים בטיחותיים ובריאים עבור צרכנינו. על מנת להבטיח שמוצרינו יהיו באיכות הטובה ביותר, אנו משתמשים אך ורק במזון, ברכיבים ובחומרי אריזה אשר נקבעו כבטוחים על ידי טכנולוגים בתחום המזון ועברו בדיקה בהתאם לכל חקיקה רלוונטית.

מדיניות קבוצת שטראוס הינה כי המפעלים יפעלו תחת תקינה בינלאומית בתחום ניהול מערכות בטיחות מזון, כגון תקן 9001 ISO לניהול מערכות איכות, תקן 22000 ISO לבטיחות מזון, עבודה על פי כללי GMP הנוגעים לתנאי ייצור נאותים ומערכת HACCP (Hazard Analysis and Critical Control ). מדובר במערכת לניתוח וניהול סיכונים בריאותיים ובטיחותיים הקשורים לרכיבים ולתהליכי ייצור, המוטמעת כמעט בכל מפעלינו. המחלבות המייצרות מוצרים ליצוא עומדות בפיקוח השירותים הוטרינריים של משרד החקלאות בישראל.

בשלב פיתוח המוצרים אנו מבצעים בשטראוס ישראל הערכה בנוגע למידת בטיחות המוצר ואורך חיי המדף שלו. כמו כן מבוצע דיון לגבי רמת שביעות רצון הצרכן מהמוצר ואריזתו . בזמן הייצור מבוצעות בדיקות שונות כולל בדיקות איכות, בדיקות טעם, איכות סגירת האריזה וכדומה כדי להבטיח מוצר איכותי בטוח ומתאים לתכנון הראשוני כפי שנקבע. במהלך חיי המדף של המוצר נשמרות דוגמאות מעקב להבטחת איכות המוצר לאורך חיי המדף.