אלפא שטראוס

אלפא שטראוס

פרויקט אלפא שטראוס לפיתוח טכנולוגיות מזון

הפרויקט, שהושק רשמית במרץ 2012 לאחר תקופת הבשלה של קרוב לשנה, מנסה להתמודד עם האתגרים האמורים תוך מימוש הזדמנויות משמעותיות הן עבור שטראוס, הן עבורכם, הצרכנים, והן עבור תעשיית המזון בכלל. אלפא שטראוס, שהחזון שלה הוא "להאיץ את התפתחותה של קהילת הטכנולוגיות המתקדמות הישראלית בתחום המזון", היא קהילה בה ממציאים, יזמים, מומחים לתזונה ומדעני מזון יכולים להתכנס כדי להתגבר על אתגרים מרכזיים בתעשיית המזון תוך מינוף קהילת הסטארט-אפ המקומית עם המוחות החדשניים והזיקה שלה ליצירת שינוי. שטראוס מטפחת את הקהילה ומסייעת ליזמי חדשנות על ידי מתן גישה לידע שנוצר במשך עשרות שנים בצוותי החדשנות והפיתוח הנרחבים שלנו, תמיכה כספית לבדיקות היתכנות, גישה לציוד פיילוט להרצות ניסיון, גישה לשפע מחקרי צרכנים כדי לסייע במיקוד החדשנות בהעדפות הצרכנים, וייעוץ מסחרי ושיווקי לפיתוח תכנית עסקית וגישה המתמקדת ביציאה לשוק. שיתוף פעולה זה מועיל לנו כי הוא מעניק לנו גישה לטכנולוגיה חדשה לפני השוק, מה שמאפשר לנו להביא לכם תועלות מוקדמות.

אלפא שטראוס מקנה לנו פלטפורמה באמצעותה אנו יכולים להיות שותפים בפיתוח טכנולוגיות מזון חדשות, שרבות מהן לא היו מתקדמות כלל אילולא התמיכה הפעילה והמעורבות של חברה גדולה עם ניסיון בייצור מזון, תהליכים מבוססים ושפע מתקנים, ורמה מסוימת של מימון זמין. אלפא שטראוס יוצר גשר בין היזמים עם רעיונותיהם הרעננים והמלהיבים לבין תעשיית המזון ומקדם את מגזר טכנולוגיית המזון בישראל ומחוצה לה, כשהטכנולוגיות ממוסחרות לשימוש על ידי כל יצרני המזון ולא רק על ידי שטראוס. צוות אלפא שטראוס מובל על ידי קבוצה של מנהלים בכירים, כולל מומחים לטכנולוגיה, תזונה ופיתוח עסקי.

בשלבים המוקדמים של יוזמת אלפא שטראוס ביצענו מיפוי יסודי של סוגיות טכנולוגיות בולטות עבור תעשיית המזון הגלובלית ופיתחנו מטריצה שתתאים לכל חברות המזון בעולם. בבחירת השותפים באלפא שטראוס עמם נעבוד, אנו מתייחסים למטריצה ולצרכים הספציפיים בהם אנו מבקשים לטפל בתכנית החדשנות במזון שלנו, כפי שהיא נקבעת על ידי האסטרטגיה העסקית שלנו והצרכים שלכם. במקרים בהם הפתרון הטכנולוגי הוא פחות רלוונטי לפיתוח המוצרים שלנו, אנו מסייעים ליזמים על ידי הפנייתם לשותפים בתעשייה בישראל ובחו"ל, כשאנו מנצלים את טווח ההגעה העצום שלנו ואת מערכות היחסים הרבות שלנו בשוק. יזמי חדשנות ושותפים באלפא שטראוס הם בעלי גישה לאתר אינטרנט מיוחד, שתומך בפלטפורמת שיתוף הפעולה.

פרויקט אלפא שטראוס כבר הניב למעלה מ-200 רעיונות טכנולוגיים חדשים וייחודיים, ועשרה מהם נמצאים בשלבי פיתוח מתקדמים. מאות יזמים מקומיים זכו בהזדמנות לקבל משוב בנוגע לרעיונותיהם, ורבים מהם אף זכו לפתח את החדשנות שלהם בסביבה בטוחה עם משאבים מתאימים. באשר לנו, אנו בשטראוס מקדמים טכנולוגיות אותן לא היינו יכולים לפתח בעצמנו, דבר שהוא מועיל לפיתוח המוצרים שלנו, ולא פחות חשוב – הפרויקט מצית להט עז עוד יותר בקרב הצוותים שלנו. אנו מקווים להרחיב את פלטפורמת אלפא שטראוס על מנת לכלול יזמי חדשנות ושותפים חדשים בשנים הקרובות ולהפוך אותה לפלטפורמות גלובלית של ממש. אנו שואפים לממש את הטכנולוגיות החדשות שבשלבי פיתוח ולהפוך אותן למוצרי צריכה חדשים, המובאים אליכם בצורות חדשות עם תועלות מדידות למען פיתוח כמותי ואיכותי של המזון הגלובלי כדי לתת מענה לצרכים שטרם מולאו.