תכניות מעורבות בקהילה

תכניות מעורבות בקהילה

תכניות המעורבות בקהילה כוללות התנדבות עובדים, תרומה כספית, תרומת מזון ושווה כסף ומגוון עצום של פעילויות עם השותפים הקהילתיים הפרושות בכל מקום בו יש לנו יחידות עסקיות. להלן מספר דוגמאות לתכניות דגל, המבטאות את מחויבותנו להשקעה בקהילה ומהוות יישום מעשי לערכים שלנו

 

שבוע אחריות תאגידית 2019 – Strauss CARE

כחברה שהיעוד שלה הוא לשפר את חיי האנשים, הדרך שלנו לעשות את זה היא באמצעות יצירה של תנועה לשיפור. כזו הנוצרת יחד עם אנשים ובעזרת הקהילות בתוכן כולנו חיים.

כמדי שנה, עובדי שטראוס בכל העולם, עוצרים מפעילותם השוטפת ויוצאים לפעילות התנדבותית למען האחר. בשנה זו בחרנו להקדיש לכך שבוע שלם, בין ה-16 ל-20 ביוני, על מנת לאפשר לכל יחידה את הגמישות לבצע את ההתנדבות בעיתוי שמתאים ביותר עבורה. 

אנחנו מאמינים שהעולם עומד בפני אתגרים גדולים כיום ויש לכולנו את הכוח לפעול במישורים רבים כדי לשנות לטובה. שבוע האחריות התאגידית הוא הזדמנות לכל אחת ואחד מעובדי שטראוס לקחת חלק במפגש עם קהילה שלא בהכרח נגישה לו בשגרה – להכיר, להקשיב, לעשות מעשה שמניע שיפור והכל כחלק ממסגרת ארגונית בה שטראוס מסייעת בכלים ובתשתיות. זאת לצד, העצמה אישית, סיפוק ותחושת תרומה לקהילה.

בנוסף, שבוע האחריות התאגידית השנה עוסק השנה בשני נושאים מרכזיים – אורח חיים בריא ותזונה מאוזנת בקהילות מגוונות. המתנדבים מקבלים תכנים והמלצות למסגרות התנדבות והעשרה כאשר הפעילות מנוהלת ע"י מובילים חברתיים בכל היחידות המקצועיות באתרי שטראוס בעולם, אשר מקדמים פעילות התנדבותית לא רק בשבוע האחריות כי אם בכל ימות השנה.

להלן קישורים לערכות ההדרכה שהופקו ע"י עמותת "שיעור אחר" לטובת הפעילות ההתנדבותית:

אורח חיים אקטיבי – פעילות חוץ לבני נוער – מערך שיעור

תזונה מאוזנת לבני נוער – מערך הדרכה

תזונה מאוזנת לבני נוער 

תזונה מאוזנת למבוגרים – מערך שיעור

תזונה מאוזנת למבוגרים

 

מעורבותנו החברתית בקהילות ברחבי העולם

סברה בארה"ב מעורבת במספר פרויקטים לאורך השנה, ביניהם חלוקת מזון ובגדים לנזקקים והשתתפות באירועי ספורט למטרות התרמה לארגונים חברתיים.

Três Corações ברזיל תומכת בתחרויות ספורט לאומיות מתוך מטרה לעודד אורח חיים בריא.

שטראוס קפה פולין מעורבת במספר פרויקטים חברתיים עבור ילדי גנים ובתי ספר בשכונות נזקקות, בין היתר בטיפוח חיצוני, סיוע בציוד, העברת פעילות חברתית וחוויתית ואירוח לסיורים במפעל.

בשטראוס קפה רומניה מתקיימת פעילות משותפת עם מספר ארגונים חברתיים, הפועלים למען ילדים. בדצמבר 2011, התקיים יריד חפצי נוי ומתנות, שמטרתו היתה לחשוף את עובדי החברה לפעילותם של השותפים החברתיים. כל המוצרים ביריד יוצרו במלאכת יד בידי העובדים עצמם ובידי השותפים החברתיים. המוצרים נמכרו ביריד מיוחד, וכל ההכנסות היו קודש לתרומה לבית יתומים ולארגונים חברתיים נוספים.

שטראוס קפה ברוסיה ואוקראינה תומכים במסגרות למען ילדים בסיכון, בפעילויות מגוונות.

שטראוס קפה סרביה, מתמקדים בפעילות קהילתית למען אוכלוסיות קשישים, בארגון פעילויות ייעודיות עבורם ובמתן סיוע במגוון רחב של צרכים לארגוני הקשישים.

שטראוס קומודיטיס בשוויץ ממשיכים בפעילות למען הסביבה, ולמען קשישים.