PepsiCo

שטראוס ופפסיקו פועלות בשיתוף פעולה מעל 28 שנה.

השותפות החלה בישראל במהלך שנת 1990 עם 'פפסיקו פריטו-ליי', בפעילות החטיפים המלוחים, כאשר קבוצת שטראוס (ובשמה אז, עלית תעשיות בע"מ) חברה לקונצרן המזון האמריקאי פפסיקו, באמצעות חברת הבת  PepsiCo Investments Europe (I) B.V.  ("פפסיקו אירופה"), ובעקבותיו הקימה החברה את מפעל החטיפים בשדרות.

פפסיקו ושטראוס התקשרו במסכת הסכמים; כל חברה מחזיקה ב- 50% מהון המניות של שטראוס פריטו ליי – הסכם רישיון לשימוש בידע ובסימני מסחר, לפיו הוענק לשטראוס פריטו ליי רישיון בלעדי לייצור, הפצה ומכירה, בישראל, של חטיפים מלוחים, חטיפים מתובלים וחטיפי אקסטרוזיה.

על רקע שיתוף הפעולה המוצלח בין שטראוס לפפסיקו ועל רקע רצונה של פפסיקו להיכנס גם לקטגוריות הבריאות, נרקם הקשר בין קבוצת שטראוס לפפסיקו בתחום הסלטים והדיפים.

בשנת 2008 התקשרה הקבוצה בהסכם שותפות עם קבוצת פפסיקו העולמית לפעילות פיתוח, ייצור ומכירת ממרחים ומטבלים מצוננים בארה"ב וקנדה, באמצעות חברת הסלטים והדיפים-'סברה' (.SABRA DIP COMPANY, INC), שהפכה עד מהרה לחברה המובילה בשוק הסלטים באזור.

במסגרת העמקת המחויבות שלהן לבריאות צרכנים ובהמשך למודל ההצלחה והתשתיות של חברת הסלטים והדיפים-'סברה', בשנת 2012 הכריזו שטראוס ופפסיקו על הרחבת השותפות והשקת קו מוצרים עולמי חדש של סלטים וממרחים באמצעות המותג אובלה.

2014 –  סברה ואובלה מאחדות את פעילות המטה שלהן

2016 – "אובלה" רוכשת את חברת פלורנטין ההולנדית

חברת פפסיקו- שטראוס מטבלים וממרחים טריים ("אובלה"), בבעלות קבוצת שטראוס, דיווחה על רכישת 100% מהון המניות של חברת פלורנטין ההולנדית, העוסקת בפיתוח וייצור מוצרים אורגניים כולל חומוס, פלאפל, ממרחים ופיתות, ומשווקת את מוצריה במערב אירופה, בעיקר בהולנד, גרמניה וצרפת. לחברה כ- 40 עובדים וכן מפעל בהולנד. רכישת פלורנטין מרחיבה את הפעילות המשותפת לקבוצת שטראוס וחברת פפסיקו בתחום המטבלים והממרחים, למערב אירופה.

המותג  נולד בהתאם לקונספט "טעמים המקרבים בין אנשים מכל העולם", מתוך מטרה לחבר בין אנשים, טעמים תרבויות וחוויות אכילה שונות.

שתי השותפויות הינן על בסיס שווה, 50% לכל צד.

אודות PepsiCo

פפסיקו היא חברת מזון ומשקאות גלובלית מובילה בעלת מחזור שנתי נקי של יותר מ- 60 מיליארד דולר. פפסיקו מציעה את הפורטפוליו הגדול בעולם של מותגי מזון ומשקאות, עם 22 קווי מוצר שונים המניבים, כל אחד, מכירות קמעונאיות שנתיות בשווי מיליארד דולר ומשווקים ביותר מ-200 מדינות. המותגים העיקריים של פפסיקו הם – Quaker, Tropicana, Gatorade, Frito-Lay  ו-Pepsi Cola – הכוללים גם מאות מוצרי מזון ומשקאות מהנים וטובים הנמצאים בכל משקי הבית בעולם. חברת פפסיקו רואה עצמה מחויבת לצמיחה בת-קיימא באמצעות השקעה בעתיד בריא יותר עבור אנשים ברחבי העולם ובעבור כדור הארץ, אשר משמעותה היא גם עתיד מוצלח יותר לפפסיקו.

התחייבות זו מוגדרת בחברה כ"ביצועים מונחי-מטרה" (Performance with Purpose), במסגרתה פפסיקו מבטיחה לספק מגוון רחב של מוצרי מזון ומשקאות המותאמים לטעמים המקומיים, למצוא דרכים חדשניות למזעור השפעתה על הסביבה, כגון שימור אנרגיה, שימוש מבוקר במים והורדת כמויות חומרי האריזה, וכן להבטיח סביבת עבודה מעולה לאנשיה תוך שהיא מכבדת, תומכת ומשקיעה בקהילות המקומיות בהן היא פועלת.

איזורי פעילות

אבני דרך בשותפות

1992
חוברים לפפסיקו
עלית חתמה על הסכם ידע עם ענק המזון האמריקאי ויצרן החטיפים המלוחים הגדול בעולם פפסיקו, בעקבותיו החטיפים המלוחים הנמכרים ביותר בעולם כמו צ'יטוס וראפלס הגיעו לישראל.
1992
חטיפים בשדרות
הוקם מפעל החטיפים המלוחים בשדרות הנושא את השם "עלית שער הנגב", והחברה השקיעה בפיתוח זן תפוח אדמה משובח שנועד לייצור חטיפי תפוחי אדמה ויגודל בארץ.
1998
שותפות עם פפסיקו פריטו ליי
ענקית המזון "פפסיקו פריטו ליי" נכנסה לשותפות עם עלית ורכשה 50% מעלית מזון - חברת החטיפים המלוחים של עלית תמורת 6.7 מיליון דולר.
2008
פפסיקו מצטרפת כשותפה למהפכת החומוס
שטראוס חותמת על שותפות של 50-50 עם פפסיקו, לפיתוח, ייצור ומכירת ממרחים ומטבלים מצוננים בארצות הברית וקנדה, באמצעות חברת סברה בארה"ב. ההסכם הביא את החומוס, החצילים, הממרחים והמטבלים המזרח תיכוניים מישראל, היישר אל המדפים של המרכולים המובילים בארה"ב ואל הצרכן האמריקאי.
2010
מפעל הסלטים הגדול והמתקדם בעולם הוקם בווירג'יניה
קבוצת שטראוס חונכת את מפעל הסלטים הגדול והמתקדם בעולם של חברת סברה, פרי השותפות של שטראוס עם פפסיקו – פריטו ליי. המפעל, שהוקם בהשקעה של 70 מיליון דולר, הוא מפעל ירוק אשר קיבל את אישורי המשרד לאיכות הסביבה האמריקאי ונחשב למפעל החומוס הגדול והמתקדם בעולם.
2011
שת''פ חדש עם חברת פפסיקו
שטראוס ופפסיקו חותמות על הסכם נוסף להקמת חברה בינלאומית חדשה, שתייצר ושתשווק, סלטים ומטבלים טריים בשווקים בינלאומיים מובילים. מהלך זה ממשיך את השותפות הייחודית בין שתי החברות, המחזיקות בבעלות משותפת של 50% של כל אחת בחברה המשותפת.
2012
הקמת ''מרכז מצוינות'' למחקר ופיתוח בתחום הסלטים והחומוס בווירג'יניה
בטקס חגיגי שנערך בנוכחות מושל וירג'יניה, בוב מקדונל, יו"ר קבוצת שטראוס, עופרה שטראוס, מנכ"ל סברה, רונן זוהר, ובנוכחות מנהלים בכירים נוספים מחברת סברה ופפסיקו, הונחה אבן הפינה במרכז המצוינות למחקר ופיתוח בתחום הסלטים והחומוס בווירג'יניה.
2013
חניכת ''מרכז מצוינות'' למחקר ופיתוח בתחום הסלטים והחומוס בווירג'יניה
בטקס חגיגי שנערך בנוכחות מנהלי סברה ואובלה, מנהלים בכירים מפפסיקו ונציגי השלטון המקומי בווירג'יניה נחנך מרכז המצוינות – אשר ישמש באחד ממרכזי המחקר והפיתוח הגדולים בעולם לסלטים ולמטבלים. המחקר יכלול מעבדות, מרכזי טעימה, מתחמי בישול ומודולים מחקריים ויפעל בשיתוף פעולה עם אוניברסיטאות ומכוני מחקר בכדי להוביל את קצב הפיתוח והחדשנות הבינלאומיים בתחום ולשפר את כלל התהליכים הקשורים למוצרי החברה – מטיב המוצרים החקלאיים , דרך הנדסת המזון ועד למארזים ושינוע המוצרים.
2014
סברה ואובלה מאחדות את פעילות המטה שלהן
2016
"אובלה" רוכשת את חברת פלורנטין ההולנדית
חברת פפסיקו- שטראוס מטבלים וממרחים טריים ("אובלה"), בבעלות קבוצת שטראוס, דיווחה על רכישת 100% מהון המניות של חברת פלורנטין ההולנדית, העוסקת בפיתוח וייצור מוצרים אורגניים כולל חומוס, פלאפל, ממרחים ופיתות, ומשווקת את מוצריה במערב אירופה, בעיקר בהולנד, גרמניה וצרפת. לחברה כ- 40 עובדים וכן מפעל בהולנד. רכישת פלורנטין מרחיבה את הפעילות המשותפת לקבוצת שטראוס וחברת פפסיקו בתחום המטבלים והממרחים, למערב אירופה.