יטבתה

בחודש נובמבר 1997, נחתם הסכם התקשרות בין קיבוץ יטבתה לבין מחלבות יטבתה ע"ש אורי חורזו ז"ל לבין מחלבת שטראוס. הקיבוץ ומחלבת שטראוס מחזיקות כל אחת ב-50% מהון המניות של מחלבות יטבתה.

הקיבוץ התחייב לספק את מלוא החלב הגולמי המיוצר על ידיו למחלבות יטבתה. תחומי ההתמחות של מחלבות יטבתה הינם משקאות חלב וחלב פרימיום, בסדרת הסכמים שחתמו הצדדים במהלך השנים, נקבע בין היתר, כי מוצרי יטבתה יופצו באמצעות חטיבת המכירות של שטראוס, וכי החברה תעניק למחלבות יטבתה שירותים שונים.

קיבוץ יטבתה, המשתייך למועצה אזורית אילות, נמצא 42 ק"מ צפונית לאילת. הקיבוץ הוקם ב-1957 ע"י גרעין נח"ל באתר עין רדיאן. קיבוץ יטבתה ידוע בעיקר בשל המחלבה שלו, המייצרת מוצרי חלב שחלקם נמכרים בפונדק הנמצא מול הקיבוץ. מבנה המזנון גדל והתפתח במהלך השנים וכולל גם חנות, תחנת דלק ומרכז מידע על האטרקציות באזור. ליד ובתוך המזנון פזורים פסלים של פרות.

תחומי פעילות

איזורי פעילות

אבני דרך בשותפות

1997
בדרך לאילת, עוצרים ביטבתה
במטרה לפעול בתחום של משקאות החלב בישראל שטראוס רכשה 50% ממחלבות קיבוץ יטבתה שבדרום. בעקבות השותפות שיפרה יטבתה את תהליכי הניהול, הייצור והשיווק של המחלבה, ושינויים אלו הפכו את יטבתה למותג המוביל בשוק משקאות החלב בישראל.