חזרה

יופיקס: סטארט אפ של חממת The Kitchen סגר סבב השקעה של 2 מיליון דולר בהובלת מחלבות שטראוס

מתוך חדשות ומדיה
13/09/2017

יופיקס הוא מעדן פרוביוטי המבוסס על חומרי גלם מן הצומח ומגיע במגוון טעמים. המוצר שמבוסס על תהליך התססה ייחודי על  מצע צימחי, דומה ליוגורט במרקם ובערכים תזונתיים. המוצרים מבוססים על חומרי גלם העשירים בערכים תזונתיים כמו דגנים, קטניות, גרעינים וזרעים. תהליך ההכנה הוא מסורתי ושומר על הערכים התזונתיים של חומרי הגלם לרבות חלבון, סידן וסיבים תזונתיים. המעדן הצימחי הינו הראשון בסדרת מוצרים המבוססים על טכנולוגיה חדשנית זו, אינם כוללים תוספים כמו מייצבים וחומרים משמרים ובעלי "תווית נקיה" Clean Label.

 

יופיקס מעדן

יופיקס היא החברה הראשונה של חממת הפודטק שיוצאת לדרך עצמאית. החברה החלה מרעיון שמהרה קרם עור וגידים במטבחו של היזם, רונן לביא. לאחר קבלת ההשקעה מחממת  ,The Kitchen   הקים לביא מעבדה מצויידת היטב ושיפר משמעותית את המוצר תוך שהוא נעזר במומחים מחברת שטראוס, בעלי החממה. לאחר כשנתיים של פיתוח וייצור נסיוני ראשוני, יצאה יופיקס בניסוי שוק במספר חנויות מצומצם, מהלך שסייע בגיוס ההשקעה.

 

חממת The Kitchen שנוסדה ב- 2015 מבצעת השקעות במיזמים טכנולוגיים צעירים (early stage) פורצי דרך, שרלוונטיים לתעשיית המזון, לאורך כל שרשרת הערך. בקידום החדשנות הטכנולוגית בתחום זה בארץ, שואפת החממה להבטיח מוצרים טובים יותר, בתהליכי ייצור איכותיים ותחרותיים תוך שמירה על הסביבה. החממה השקיעה גם בחברה המפתחת תחליף סוכר וחברה המזהה מזהמים בקווי הייצור. מלבד השקעה, החממה נותנת בית ליזמים, תמיכה עסקית ומקצועית ובכך משמשת בית גידול לטכנולוגיות חדשות.