חזרה

גדי לסין נשיא ומנכ"ל קבוצת שטראוס הודיע היום על מינויו של תומר הרפז למנכ"ל המיועד של סברה ואובלה מיזם הסלטים והמטבלים בבעלות משותפת של קבוצת שטראוס ופפסיקו.

מתוך חדשות ומדיה
05/12/2017

הרפז אשר מכהן כיום כמנכ"ל שטראוס קפה אחת מחברות הקפה הגדולות בעולם המהווה עוגן בפרוטפוליו של הקבוצה, נבחר בתום תהליך מיונים מעמיק שביצע דירקטוריון סברה ואובלה בראשות נציגיה הבכירים של פפסיקו וקבוצת שטראוס. הוא צפוי להחליף את שלי שליט ולהיכנס לתפקידו במרץ 2018 לאחר שיאותר מנכ"ל חדש לשטראוס קפה חברת הקפה הבינלאומית של הקבוצה .

גדי לסין נשיא ומנכ"ל הקבוצה מסר היום: "הרפז הוביל ב 4 השנים האחרונות את שטראוס קפה בהצלחה גדולה ומביא עמו לתפקיד שילוב חזק בין יכולות אסטרטגיות, חשיבה חדשנית גישה יזמית ומנהיגות אישית .כל אלה יסייעו לסברה ולאובלה להמשיך בצמיחה, בשיפור הביצועים ובחדירה מוצלחת לשווקי הפעילות החדשים .הבחירה במנכ"ל נוסף המגיע מתוך קבוצת שטראוס למיזם המשותף עם פפסיקו הינה הישג בעל חשיבות גבוהה לחברה ".

הרפז משלים 4 שנים מצוינות כמנכ"ל שטראוס קפה וכיו"ר חברת הקפה בברזיל בשותפות עם האחים לימה. במהלך תקופת כהונתו הציגה שטראוס קפה ביצועים חזקים מאד הן בשורת הצמיחה והן בשורת הרווח. לצדם, ניתן למנות הישגים משמעותיים כגון רכישת מפעל הקפה המתקדם NDKW בגרמניה, התמודדות מוצלחת עם המשבר במדינות חבר העמים, כניסה של החברה לסגמנטים המייצגים הצעות ערך מתקדמות וחדשניות בעולם הקפה (MICRO GRINDING ,FRESH COFFE ,CAPSULES  )וכן שינוי מודל הקיימות ברכש הקפה –פרויקט החוות בבעלות נשית .

הרפז הצטרף לשטראוס  בשנת 2010 כחבר הנהלת הקבוצה וכסמנכ"ל בכיר לאסטרטגיה ,פיתוח עסקים וטכנולוגיה . במהלך ארבע השנים האחרונות כיהן כמנכ"ל שטראוס קפה. טרם הצטרפותו לשטראוס כיהן כמנכ"ל חברת הייעוץ האסטרטגי P.O.C  וכמנכ"ל חברת כריה בינלאומית.

הרפז יכנס לתפקידו החדש במהלך הרבעון הראשון של שנת 2018 .

בשבועות הקרובים נעדכן באשר למינוי מנכ"ל חדש לשטראוס קפה אשר ימשיך את תנופת הצמיחה וההתפתחות שמאפיינת את שטראוס קפה בשנים האחרונות .

 

אודות סברה ואובלה :בפעילות זו הקבוצה מפתחת, מייצרת, מוכרת, משווקת ומפיצה מטבלים וממרחים באמצעות "סברה" בארה"ב וקנדה ובאמצעות חברת אובלה: במקסיקו , באוסטרליה ובניו זילנד.

פעילות סברה ופעילות אובלה מתבצעות, כל אחת, באמצעות מיזם בשליטה משותפת של הקבוצה ושל חברת פפסיקו.

סברה היא מנהיגת קטגוריית הממרחים והמטבלים המקוררים בארה"ב ומייצרת את החומוס הנמכר ביותר בארה"ב.  במהלך עשר השנים האחרונות סברה היוותה מנוע הצמיחה המרכזי של קטגוריית החומוס בארה"ב. במפעל החברה בווירג'יניה הוקם "מרכז המצוינות הגלובלי" המהווה מרכז למחקר ופיתוח של מוצרי החברה, ובאמצעותו מקיימת סברה קשרי עבודה עם מוסדות אקדמיים, אגודות חקלאיות, שפים ומרכזים מקומיים. על פי  IRI נתח השוק הכספי של סברה בכלל קטגוריית המצוננים בארה"ב בתום הרבעון ה-2 של שנת 2017 היה 23.8% (מספר 1 בשוק). נתח השוק הכספי של סברה בתחום החומוס בארה"ב עמד על57.4%. מכירות החברה הסתכמו בשנת 2016 ב- 1.328מיליארד ₪.

אובלה נוסדה בשנת- 2011 וגם היא משותפת לקבוצת שטראוס ולקבוצת פפסיקו.  אובלה נועדה להרחיב את סיפור ההצלחה של סברה במקומות נוספים בעולם ולהפיץ את תרבות החומוס ברחבי הגלובוס.

אובלה פועלת באוסטרליה ,במקסיקו ובשתי המדינות הללו היא מובילה את קטגוריית החומוס הלאומית נתח שוק של מוצרי אובלה באוסטרליה הוא 38% ונתח השוק של מוצרי אובלה במקסיקו הינו 70%. לאחרונה השיקה אובלה מוצרי חומוס בגרמניה . מכירות החברה בשנת  2016 הסתכמו ב-106  מיליון ₪ (עלייה של 29% ביחס לשנה קודמת).

 

אסנת גולן

סמנכ"ל תקשורת דיגיטל, וקימות דוברת קבוצת שטראוס

052-8288111

03-6752281

Osnat.Golan@Strauss-Group.com

או

גיל מסינג

מנהל תקשורת חוץ קבוצת שטראוס

054-2525272

Gil.Messing@Strauss-Group.com