חזרה

בית המשפט קבע: התועלת שבמוצרים פרוביוטיים כמו אקטימל ואקטיביה מוכחת ומבוססת היטב על מחקרים מדעיים

מתוך חדשות ומדיה ,מוצרי חלב, ישראל
10/03/2010
מסקנות פרופ' יהודה שיינפלד, מתל- השומר, שמונה כבודק מטעם בית המשפט המחוזי בתל-אביב, קובעות חד משמעית את יעילותם של מוצרים פרוביוטיים כגון אקטימל ואקטיביה ומבססת מדעית את אמינות ההיגדים בהתייחס למוצרים אלה.
 
ביום 3.3.10 אושר הסדר הפשרה בנושא התביעה היצוגית כנגד שטראוס ותנובה בנושא הפרוביוטיקה. בתביעה, שהוגשה על סך מיליארד וחצי ₪, נטען כי קיימת הטעיה בטענה שהאקטימל והאקטיביה מסייעים לזירוז ולהסדרת מערכת העיכול ותורמים לחיזוק ההגנה הטבעית של הגוף.
 
 ואולם בפסק הדין שניתן על-ידי כב' השופט ד"ר ע. בנימיני בבית המשפט המחוזי בתל-אביב נקבע בהתבסס על חוות הדעת החד-משמעית של המומחה מטעם בית המשפט שמונה לצורך אישור הסדר הפשרה, כי לאקטימל ולאקטיביה השפעה מיטיבה מוכחת על מערכת החיסון ומערכת העיכול, וכי די בכמות החידקים הנמצאת באקטימל ובאקטיביה כדי להשיג השפעה מיטיבה זאת.
 
במסגרת הסכם הפשרה שאושר, יצויין על גבי המוצרים כי לא מדובר בתרופה, וכן התחייבו החברות תנובה ושטראוס לספק במהלך השנתיים הקרובות מוצרים לעמותות העוסקות בעזרה לנזקקים, וליתן למשך תקופות קצובות הנחה על המוצרים הפרוביוטיים, וזאת בערך הטבה כולל של כ- 5,000,000 ₪.

דברו אתנו

אסנת גולן
אסנת גולן
סמנכ''ל תקשורת, דיגיטל וקיימות,
דוברת קבוצת שטראוס
03-6752281 שלח מייל לאסנת גולן

שלומי שפר
שלומי שפר
מנהל תקשורת חוץ וקשרי ממשל
03-6756713 שלח מייל לשלומי שפר

גלי פריד
גלי פריד
מנהלת יחסי ציבור ישראל
03-6752584 שלח מייל לגלי פריד