חזרה

תו תקן ירוק הוענק לברי המים תמי 4 של שטראוס מים

מתוך חדשות ומדיה ,מים
20/01/2015

דרור מורד מנכ"ל החברה: "600 מיליון בקבוקי מים מינרליים נחסכו מאז שהוקמה החברה"

מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה דוד לפלר ומנכ"ל מכון התקנים הישראלי דני גולדשטיין העניקו לדרור מורד, מנכ"ל שטראוס מים ישראל תו תקן ירוק עבור ברי המים תמי 4 של שטראוס מים.

הסיבות להענקת התו:

  • המכשיר יעיל אנרגטית
  • במכשיר אין נוכחות של מתכות כבדות, חומרי מעכבי בעירה אסורים וחומרים מסוכנים אחרים. כמו כן הפלסטיק ממנו מורכב המכשיר הוא נטול עופרת, והוא ניתן למיחזור בתום השימוש.
  • שטראוס מים מתחייבת למחזר את כל המכשירים לצורך שימוש חוזר או לפירוק ומיחזור באמצעות חברת "מיחזור עולם".

ברי המים של שטראוס מים הם המכשיר החשמלי הראשון מסוג זה שקיבל תו ירוק,  המעיד על כך שהחברה אימצה מדיניות סביבתית פעילה. מנתונים שנמצאים בידי החברה עולה כי בין השנים 2007 ל-2014 השימוש בברי המים עלה מ-12% ל-28%. עוד נאמר בפגישה כי כל מכשיר בר מים שנרכש חוסך שימוש של 1000 בקבוקי מים מינרלים. 

 מנכ"ל שטראוס מים מקבל את תו התקן הירוק

דוד לפלר מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה: "אנו רואים בחברות הישראליות שותפות מלאות לשיפור מצב הסביבה בישראל ולצמצום המזהמים. היום עוד ועוד חברות בארץ מבינות את החשיבות הגדולה שיש לתו הירוק ולהפיכת מוצריהן לסביבתיים יותר. אני שמח לגלות שחברות מתחילות להבין את הערך הכלכלי והציבורי הטמון בהתייעלות סביבתית, דבר אשר מוביל אותן ליזום ולקדם לא מעט סטארט אפים וחידושים טכנולוגיים לשיפור איכות המוצר ולהפחתת השפעתו על הסביבה. בימים אלו אנו פועלים לשם הקמת מרכז מחקר לניהול חומרים בשיתוף עם האקדמיה, אנו מאמינים כי מרכז מחקר זה יוכל לסייע בעתיד גם לחברות המסחריות בארץ ובעולם לייעל את תהליכי היצור שלהן".

דני גולדשטין מנכ"ל מכון התקנים הישראלי: "מכון התקנים הישראלי מעודד חברות לפעול לשיפור איכות החיים של הצרכנים כפי שהדבר בא לביטוי במוצר  של  שטראוס מים.  אנו מברכים את שטראוס מים על הראשוניות, היוזמה ונטילת האחריות לטיפול הן באיכות המים והן בשמירה על הסביבה.  אנו קוראים לחברות נוספות ללכת בעקבות שטראוס מים ולהיכנס לתהליכים לקידום השמירה על הסביבה".

 דרור מורד מנכ"ל שטראוס מים ישראל: " בשטראוס מים, חרטנו על דיגלנו לצמצם את טביעת הרגל האקולוגית שלנו. זה נובע כחלק מתפישה רחבה של כל קבוצת שטראוס שהציבה את נושא הקיימות כחלק מערכי הליבה שלה ופועלת להטמיע את הנושא בכל התהליכים העסקיים שלה. המכשירים שלנו, על כל מרכיביהם ניתנים למיחזור

 ועומדים בתקנים בינלאומיים מחמירים. החברה פועלת לשפר עצמה סביבתית מאז היווסדה, עצם השימוש בברי מים חסך למדינת ישראל 600 מיליון בקבוקי מים שמזהמים את הסביבה.

"אנחנו נוגעים כל יום בקרוב לשני מיליון צרכנים והשינויים שביצענו במהלך השנים מאפשרים גם להם לקחת חלק בתהליך של שיפור איכות החיים וקבלת מים טובים יותר".