חזרה

שטראוס מודיעה היום על מיזם ירקות חדש בשיתוף עם קיבוץ שלוחות כניסה לתחום ירקות טריים לנשנוש

מתוך חדשות ומדיה ,ירקות טריים, ישראל
12/12/2011

אלי איצקין, מנכ"ל חטיבת ירקות טריים בשטראוס, הודיע היום על שיתוף הפעולה והשקת נשנושי גזר טרי, שטוף וקלוף

מיזם נשנושי הגזר הוא שיתוף פעולה בין שטראוס לקיבוץ שלוחות במסגרתו הוקם מפעל חדש ומערך חקלאי מתקדם בהשקעה משותפת של 15 מיליון ₪  

 

לדברי מוריס כהן, מנהל יחידת ירקות טריים בשטראוס: "נשנושי-גזר הם מוצרים חדשים ומלהיבים, פרי עבודה מאומצת של למעלה משנתיים במיזם משותף של שטראוס ירקות טריים עם קיבוץ שלוחות, ממובילי ענף גידולי השדה בישראל. אנחנו גאים בשותפות עם חקלאים אמיתיים ואנשי החזון מקיבוץ שלוחות ושמחים להציע לצרכנים הזדמנות צריכה חדשה ומלהיבה של ירקות טריים וטעימים. אנחנו מקווים שבשנים הקרובות נשנושי הגזר יתפסו חלק משמעותי בתמהיל הנשנושים של הצרכנים בישראל ויענו הן על הצורך בנשנשוש שהוא טעים, מהנה ובריא."

על סדרת "נשנושי גזר"

סדרת "נשנושי גזר" הינה פרי מיזם חדש של שטראוס וקיבוץ שלוחות, שבעמק המעיינות ליד בית שאן. במסגרת המיזם, שהושק לפני שנתיים, הוקם מפעל לקליטת גזר טרי מזנים ייחודיים, שטיפתו, קילופו ואריזתו ללא כל תוספות או חומרים משמרים. המוצרים מופצים לנקודות המכירה תוך שעות מרגע הקטיף ע"י מערך מכירות ייעודי של יחידת הירקות הטריים המתמחה בהפצת תוצרת טריה במיוחד (Ultra Fresh).  בשלב ראשון תכלול הסדרה החדשה גזר טרי החתוך לשתי צורות – חיתוך לצורת בייבי-גזר קטנים ומעוצבים וחיתוך לצורת אצבעות קלאסית, באריזות אישיות ומשפחתיות. הסדרה תימכר ברשתות השיווק, במינימרקטים ובמכולות וכן בחנויות נוחות.

אלי איצקין, מנכ"ל חטיבת שטראוס מזון טרי, מוסיף: "שטראוס ירקות טריים שואפת ליצירת ערך משמעותי וחדש לצרכנים – הנגשת ירקות טריים ואיכותיים בצורה חוויתית. ההתרחבות לתחום נשנושי הירקות היא אבן דרך באסטרטגיה ומרחיבה את אפשרות הצריכה לצרכנים בהזדמנויות חדשות. הקשר עם קיבוץ שלוחות הוא משמעותי ועמוק עבור שטראוס ואנחנו שמחים להמשיך ולקחת חלק בשיחת הטריות והחקלאות האיכותית בישראל ".

10 דברים שלא ידעת על גזר

 1. הגזר הנפוץ הוא שורש וקרוב משפחה של הפטרוזיליה והכוסברה. ההערכה היא שמקורו באפגניסטן והוא הגיע לאירופה רק סביב המאה השמינית.
 2. הגזר הוא אחד הירקות הפופולאריים והנפוצים ביותר בעולם ונחשב שני בשכיחותו לתפוח אדמה. זמן גידול של גזר הוא 140 עד 200 יום תלוי בזמן הזריעה.

עד המאה ה-17 הגזר הנפוץ לא היה כלל כתום. הגזר הכתום, הצבע הרשמי של הממלכה ההולנדית, טופח במיוחד לכבוד יום הולדתה של המלכת ולשמחת העם ההולנדי כולו.

 1. הגזר המוכר ביותר כיום הוא אמנם כתום אבל קיימים גם גזרים סגולים, אדומים, לבנים ואפילו צהובים.
 2. אגדה אורבנית אומרת שאכילת הרבה גזר לא רק משפרת את הראיה אלא אף מקנה יכולת ראיית לילה. מקור האגדה בלוחמים בריטיים במלה"ע השנייה שהצליחו לירות לעבר מטוסים גרמניים בלילות חשוכים. גורמים בחיל האוויר הבריטי סיפרו בקרב שהטייסים שלהם אוכלים המון גזר ככיסוי לשימוש בטכנולוגיית רדאר סודית.
 3. אם אוכלים הרבה גזר אפשר להיהפך ל..כתומים! הבטא-קרוטן שבגזר הוא האחראי לצבעו הכתום ובצריכת כמויות גדולות במיוחד של גזר, גוון העור עשוי להיהפך לכתום לתקופה קצרה.
 4. גזר קלוף וחתוך פרץ לשוק האמריקאי בשנות ה-80 ויצר מהפכה בהרגלי הצריכה של הירק. כיום ההערכה היא שכ-70 אחוזים מהגזר בארה"ב מיועד לצריכה כנשנוש טרי וחוויתי.
 5. קליפורניה מכנה את עצמה "בירת הגזר העולמית" ועורכת פסטיבל שנתי שמוקדש רק לגזר. יצרניות בולטות של גזר בעולם לצד ארצות הברית הן סין, פולין, אנגליה, איטליה ורוסיה. הגזרים הישראלים ידועים כאיכותיים במיוחד ומיוצאים לשווקים רבים באירופה.
 6. הגזר עשיר בטא-קרוטן (β-Carotene). מדובר בצבען בעל צבע אדוםכתום עז אשר משמש כחומרי מוצא לוויטמין A. השם קרוטן בא מהשם הלטיני של הגזר קרוטה carota.
 7. על מנת להפיק 150 גרם גזר קלוף וחתוך בצורת בייבי או אצבעות, עושים שימוש ב-500-550 גרם גזר טרי מזנים ייחודיים הגדלים בשדות עמק המעיינות.

  על ערכים תזונתיים-הדיאטנית הראשית של קבוצת שטראוס, עמילי מסיקה

  • הזדמנות חדשה להעצים את התפריט היומי ביותר ירקות טריים עשירים בקרטנואידים וסיבים תזונתיים. אחד החסמים בהגדלת הצריכה ובגיוון של ירקות טריים בתפריט היומי, קשור במידת המאמץ והזמן שצריך להשקיע בהכנתם, הגזרים במנות אישיות של 150 גר' שטופים, קלופים ומוכנים לאכילה מיידית בכל הזדמנות ללא מאמץ.
  • בייבי גזר ואצבעות גזר מכילים כ-50 קלוריות בלבד לאריזה של 150 גר' מאפשרים ליהנות מנשנוש בריא ומשביע במעט קלוריות.
  • נשנושי הגזר של שטראוס עשירים בסיבים תזונתיים, ויטמין A , ויטמין C , אשלגן ועוד ומהווים מקור נהדר לנוגדי חימצון.
  • נשנושי הגזר של שטראוס הם גזר טרי וטבעי מזנים מיוחדים באיכות הגבוהה ביותר תחת תקנים מחמירים במיוחד, ללא כל חומרים משמרים או תוספות מלאכותיות.

  סימון תזונתי ב-100 גרם  /  ב-150 גרם

  אנרגיה (קלוריות)

  35

  53

  חלבונים (גרם)

  1.1

  1.7

  סה"כ פחמימות (גרם) מתוכן:

  10.5

  15.8

           סיבים תזונתיים (גרם)

  3.2

  4.8

  שומנים (גרם)

  0

  0

  נתרן (מ"ג)

  40

  60

  בטא קרוטן (מ"ג)

  9

  13.5

  על יחידת שטראוס ירקות טריים

  שטראוס ירקות טריים אורזת ומשווקת ירקות טרים ולקטים לסלט תחת המותג "שטראוס". מפעל "שטראוס ירקות טריים" נמצא במושב שדה ניצן שבחבל הבשור שדרום הארץ ואליו מגיעים מדי יום מגוון של ירקות טריים ממשקי האזור. לאחר תהליך מיון ובקרה קפדני, הירקות ממוינים, נארזים ומשווקים לרשתות השיווק. מערך המכירות הייעודי של היחידה הינו יחיד מסוגו בישראל ומתמחה בהובלה ומכירה של לקטים טריים תחת הבטחה לטריות מירבית מהקטיף ועד לחנויות.

  על ענף הגזר בקיבוץ שלוחות

  קיבוץ שלוחות שבעמק המעיינות, בקירבת בית שאן, עלה על הקרקע בשנת 1948 במסגרת תנועת הקיבוץ הדתי, והוא מונה כיום 180 חברים. ענף הגזר שבקיבוץ הוא הענף המרכזי עליו מתבססת כלכלת הקיבוץ והוא נחשב למתקדמים והמובילים בארץ ובעולם. יתרונו של הענף הוא באחריות מלאה על התהליך כולו – מזריעה וגידול קפדני של זני הגזרים השונים בשטחי הקיבוץ ועד מיון, שטיפה ואריזה אוטומטיים מהמתקדמים מסוגם. הקיבוץ מגדל למעלה מ 10 זנים שונים של גזר ועיקר תוצרתו עד היום יועדה לייצוא לשווקים באירופה.

   

  על עלויות הגזר

  בעולם.. בישראל…

  מחירים..

  נשנושי-גזר טריים (בייבי) באריזה אישית 150 גרם במחיר 4.95 ₪

  נשנושי-גזר טריים (אצבעות) באריזה אישית 150 גרם במחיר 4.95 ₪

  נשנושי-גזר טריים (בייבי) באריזה משפחתית 400 גרם במחיר 9.9 ₪

  נשנושי-גזר טריים (אצבעות) באריזה משפחתית 400 גרם במחיר 9.9 ₪