חזרה

Tres Corações רוכשת את פעילות הקפה הקלוי והטחון של Mitsui Alimentos בברזיל ומבססת את מובילותה בשוק הקפה במדינה

מתוך חדשות ומדיה
18/02/2020

Tres Corações  רוכשת את פעילות הקפה הקלוי והטחון של  Mitsui Alimentos בברזיל ומבססת את מובילותה בשוק הקפה במדינה

Tres Corações היא שותפות המוחזקת באופן שווה על ידי שטראוס קפה וסאן מיגל

 

מנכ"ל קבוצת שטראוס גיורא ברדעה: "חברת הקפה היא אחד מארבעת עמודי התווך המרכזיים של שטראוס כשהשותפות בברזיל היא הפעילות הגדולה והמרכזית וככזו היא תמשיך להיות אחד ממנועי הצמיחה המרכזיים של הקבוצה באופן אורגני ולא אורגני גם בעתיד"

מנכ"ל שטראוס קפה ציון בלס: "רכישת פעילות הקפה של מיצואי בברזיל מצטרפת לרכישות שעשינו במדינה זו בשנים האחרונות ומבססת את מעמדנו כחברה המובילה בברזיל.

 

קבוצת שטראוס דיווחה היום לבורסה בתל אביב על כך שחברה בת שלה, שטראוס קפה BV חתמה על עסקה לפיה תרכוש באמצעות המיזם המשותף (JV) Tres Corações (3C) הפועל בברזיל 100%  ממניות חברת  Mitsui Alimentos מידי קבוצת Mitsui היפנית בברזיל. על פי ההסכם תשלם 3C 210 מיליון ריאל (כ-167 מיליון ש"ח) עבור פעילות הקפה הקלוי והטחון של חברת מיטצוי בברזיל. המיזם המשותף 3C מוחזק בחלקים שווים על ידי שטראוס קפה ועל ידי חברת סאן מיגל FIP שבבעלות משפחת לימה.

פעילות הקפה של מיטצוי בברזיל פועלת תחת חברת Mitsui Alimentos מאז שנת 1974 ומחזיקה בכ-3.8% משוק הקפה בברזיל ומהווה את שחקנית הקפה החמישית במדינה. בהתבסס על הנתונים שנמסרו לחברה, הכנסות מיטצוי אלימנטוס לשנת 2019 בתחום הקפה הקלוי והטחון עמדו על כ-270 מיליון ריאל  (כ- 245 מיליון ש"ח). בעקבות הרכישה מבסס המיזם המשותף C3 את מקומו כמוביל שוק הקפה בברזיל. שוק הקפה בברזיל נחשב לגדול בעולם במונחי נפח.

מותג Café Brasileiro הוא מותג הקפה המוביל של מיטצוי, ברובו קפה קלוי וטחון (R&G) והוא דומיננטי בעיקר באיזור מרכז מדינת סאו פאול ובאיזור המערב התיכון של ברזיל ורכישתו תחזק את פעילותו של המיזם המשותף 3C באזורים אלו. עסקה זו מצטרפת לרכישות נוספות שביצע המיזם המשותף 3C בברזיל בשנים האחרונות. בין השאר נרכש המותג Fino Grao בשנת 2012, המותג ITAMARATY בשנת 2014, המותג Cia Iguacu ב-2016 ו-Manaus ב-2019.

*העסקה כפופה לאישור הממונה על ההגבלים העסקיים בברזיל.

 

מנכ"ל קבוצת שטראוס גיורא ברדעה: "שטראוס היא קבוצת מזון בינלאומית הפועלת במגזרים שונים ומגוונים ובגאוגרפיות אחדות. שטראוס קפה שהיא חברת קפה מובילה בעולם מהווה את אחד מארבעת עמודי התווך המרכזיים של הקבוצה. שטראוס פועלת ברחבי העולם במודל של שיתופי פעולה עם גופים  מובילים בתחומם. כך אנו פועלים  גם בברזיל בשותפות  בקטגוריית הקפה עם משפחת לימה בעלי מסורת וידע עמוקים ומומחיות בנושא. שותפות זאת מאפשרת לנו להצמיח את פעילות הקפה ובכך להמשיך ולהיות אחד ממנועי הצמיחה המרכזיים של קבוצת שטראוס כיום כמו גם בעתיד.

 

מנכ"ל שטראוס קפה ציון בלס: " רכישה זו מקונצרן בינלאומי מוביל מצטרפת לרכישות נוספות שביצעה השותפות בברזיל בשנים האחרונות ומבססת את מעמדנו כחברת הקפה המובילה במדינה. שטראוס קפה יחד עם שותפיה המקומיים בברזיל משפחת לימה, תמשיך לפתח ולהצמיח את השותפות Tres Corações באופן אורגני כמו גם באמצעות רכישות נוספות שיהיו רלוונטיות לליבת העסקים".

 

אודות Tres Corações:

Tres Corações היא החברה המובילה בברזיל לקפה קלוי וטחון וקפוצ'ינו, החברה נוסדה בשנת 1959 והיא הבעלים של כ-25 מותגי קפה בהם:

 Café 3 Corações, Santa Clara, Pimpinela, Kimimo, Letícia, Fino Grão,  Itamaraty, Iguaçu, Amigo and Cruzeiro.

כמו כן היא מייצרת קפה פילטר, קפה נמס, אבקות קקאו ומוצרים מבוססי קמח תירס. בשנת 2013 היא השיקה את מוצג האספרסו שלה TRES® לו מעל ל-20 סוגי קפסולות בטעמים וחוזקים שונים. החברה בעלת 27 מרכזי מכירה, 7 מפעלים ו-10 יחידות תעשייתיות וכן 2 מרכזים לרכישת קפה ירוק. לחברה יש כיום כ-400 אלף נקודות מכירה ברחבי ברזיל והיא מפעילה בעצמה את ערוצי המכירה שלה. כמו כן היא מייצאת חלק ממותגי הקפה שלה למדינות נוספות באמריקה הלטינית ולארה"ב.