חזרה

"אובלה" רוכשת את חברת פלורנטין ההולנדית, העוסקת בפיתוח וייצור מוצרי חומוס ומוצרים אורגניים נוספים

מתוך חדשות ומדיה ,סלטים
30/06/2016

קבוצת שטראוס מדווחת היום לבורסה בת"א על עסקה אותה מבצעת חברת פפסיקו- שטראוס מטבלים וממרחים טריים ("אובלה"), לרכישת 100% מהון המניות של חברת פלורנטין.

 

פלורנטין הינה חברה הולנדית העוסקת בפיתוח וייצור מוצרים אורגניים כולל חומוס, פלאפל, ממרחים ופיתות, ומשווקת את מוצריה במערב אירופה, בעיקר בהולנד, גרמניה וצרפת. לחברה כ- 40 עובדים וכן מפעל בהולנד. מחזור המכירות של פלורנטין בשנת 2015 מוערך בכ- 5 מיליון אירו, על פי דוחותיה הכספיים של פלורנטין.

 

רכישת פלורנטין מרחיבה את הפעילות המשותפת לקבוצת שטראוס וחברת פפסיקו בתחום המטבלים והממרחים, למערב אירופה. המיזם המשותף הוקם בשנת 2008 במטרה לפתח ולהוביל את תחום הממרחים והמטבלים הטריים בעולם. כיום המיזם המשותף פועל באוסטרליה ובמקסיקו באמצעות מותג "אובלה" וכן בארה"ב ובקנדה באמצעות מותג "סברה".

 

בתמורה לרכישת פלורנטין תשלם אובלה סך של כ- 9 מיליון אירו ועוד כ- 1.75 מיליון אירו בתוך שלוש שנים, מותנה בביצועים. הרכישה תמומן על ידי שטראוס ופפסיקו בחלקים שווים.

גדי לסין, נשיא ומנכ"ל קבוצת שטראוס : "רכישת פלורנטין היא צעד חשוב במסע ההתרחבות הגלובלי של חברת המטבלים והממרחים הגלובלית המשותפת לחברת פפסיקו ולשטראוס. הנחת התשתית במערב אירופה היא שלב חשוב לכל תרחיש של התפתחות החברה לתוך אירופה".

 

שלי שליט שובל, מנכ"לית חברת סברה, אמרה לרגל הרכישה: "אנחנו מצפים לקדם את קטגוריות המזון הטרי שלנו דרך יישום המומחיות הבינ"ל של אובלה בפלורנטין, המהווה חברה ייחודית עם מנהלים ועובדים המייצרים מוצרים מהאיכות הגבוהה ביותר בהתאמה לשווקים בהם הם פועלים".

 

תחום פעילות הממרחים והמטבלים הבינלאומי של קבוצת שטראוס וחברת פפסיקו

במסגרת פעילות זו הקבוצה מפתחת, מייצרת, מוכרת, משווקת ומפיצה מטבלים וממרחים באמצעות חברת  "סברה" בארה"ב ובקנדה, ובאמצעות  חברת "אובלה" במקסיקו ובאוסטרליה. פעילות סברה ופעילות אובלה מתבצעות, כל אחת, באמצעות מיזם בשליטה משותפת של הקבוצה ושל חברת פפסיקו.

 

סברה היא מובילת  קטגוריית הממרחים והמטבלים המקוררים בארה"ב ומייצרת את החומוס הנמכר ביותר בארה"ב. למעשה, החברה מהווה את מנוע הצמיחה המרכזי של קטגוריית החומוס בארה"ב. החומוס עטור הפרסים של סברה, המיוצר ביותר מתריסר טעמים שונים, נמכר בחנויות כלבו וקמעונאיות ברחבי המדינה. סברה מחזיקה בתקנים המובילים לבטיחות, איכות הייצור ואיכות הסביבה והיא מייצרת מוצרים נוספים ובהם גוואקמולי, סלסה ויוגורט יווני.

במפעל החברה בווירג'יניה קיים גם "מרכז המצוינות" המהווה מרכז למחקר ופיתוח של מוצרי החברה, ובאמצעותו מקיימת סברה קשרי עבודה עם מוסדות אקדמיים, אגודות חקלאיות, שפים ומרכזים מקומיים. על פי IRI נתח השוק הכספי של סברה בכלל קטגוריית המצוננים בארה"ב בתום הרבעון ה-1 של שנת 2016 היה 27.4% (מספר 1 בשוק). נתח השוק הכספי של סברה בתחום החומוס בארה"ב עמד על 61.7%. מכירות החברה הסתכמו בשנת 2015 ב- 1.422 מיליארד ₪.

אובלה נוסדה ב-2011 וגם היא משותפת לקבוצת שטראוס ולקבוצת פפסיקו. אובלה נועדה להרחיב את סיפור ההצלחה של סברה במקומות נוספים בעולם ולהפיץ את תרבות החומוס ברחבי הגלובוס. אובלה פועלת באוסטרליה ובמקסיקו ובשתי המדינות הללו היא מובילה את קטגוריית החומוס המקומית. נציין כי הן באוסטרליה והן במקסיקו נרשמה עלייה בהיקף המכירות של החברה ברבעון הראשון של .2016 מכירות החברה בשנת 2015 הסתכמו ב-82  מיליון ש"ח.