חזרה

כנס יסמין 2013 לקידום בעלות עסקים בסימן: "כוחם של עסקים בבעלות נשים כספקים"

מתוך חדשות ומדיה, ישראל
19/02/2013

כנס יסמין 2013 לקידום בעלות עסקים בסימן: "כוחם של עסקים בבעלות נשים כספקים"

היום נערך הכנס השנתי ה-12 של "יסמין" – אשר עופרה שטראוס משמשת כנשיאתו, לקידום עסקים קטנים בבעלות נשים יהודיות וערביות. במסגרת הכנס התכנסו נציגי המגזר העסקי, הציבורי והחברתי, גופי מימון ומיקרופייננס וחברות "יסמין” – נשים יהודיות וערביות, בעלות עסקים קטנים ובינוניים.

כארגון שבחר את נושא הגיוון וההכלה לנושא המרכזי בניהול ההון האנושי של הקבוצה, קבוצת שטראוס פועלת באמצעות שיתופי פעולה עם ארגונים, עמותות חברתיות ועסקים נוספים החוברים לאותה מטרה – מנהיגות לקידום גיוון והכלה.

 

במסגרת זו חברה קבוצת שטראוס לפני מספר שנים, לארגון "יסמין" – ארגון הפועל למען קידום ופיתוח עצמאות כלכלית של נשים בישראל.

 

השנה עסק הכנס בסוגיית הגיוון בשרשרת האספקה כמנוע עסקי ובכוחם של עסקים בבעלות נשים כספקים. אורחת הכבוד המרכזית של הכנס היא הגב' Elizabeth A. Vazquez, מייסדת שותפה ומנכ"לית הארגון הגלובלי International WEConnect, אשר מסייע לנשים בעלות עסקים להצליח בשווקים הגלובליים על ידי חיבור בין עסקים קטנים בבעלות נשים לבין הזדמנויות עסקיות. כמו כן, מסייע לחברות עסקיות להטמיע פרקטיקות גיוון בשרשרת האספקה שלהן.

 

גב' וסקז הינה יזמית חברתית סדרתית ומובילה עולמית בתחום הטמעת פרקטיקות גיוון והכלה בקרב ספקים. בכנס, הציגה וסקז פרקטיקות ליצירת גיוון בשרשרת האספקה כמנוע עסקי.

 

במסגרת הכנס, הציגה עופרה שטראוס את תמונת המצב בישראל 2013 של עסקים קטנים בבעלות נשים, והרחיבה על החשיבות בשילובם של עסקים בבעלות נשים בשרשרת האספקה של עסקים גדולים, תוך שימת דגש על היתרון התחרותי הטמון בקידום השיח והפרקטיקה בנושא, ולא פחות חשוב את הרווח לחברה באמצעות קידום שוויון הזדמנויות.

 

"חברות עסקיות, המדינה והמגזר השלישי יכולים לחבור לטובת חברה הוגנת יותר, סביב הנושא של גיוון והכלה בשרשרת האספקה, גיוון הספקים בכלל ועבודה ורכש עם נשים – בפרט. בימים בהם המילים צדק חברתי ושוויון בנטל הן בראש סדר העדיפויות יש מצע מתאים לעשות את השינוי, ורק שוויון הזדמנויות אמיתי יגרום לזה לקרות" אמרה שטראוס.

 

עוד דיברה בכנס לילך אשר טופילסקי, משנה למנכ"ל ומנהלת החטיבה הקמעונאית בבנק הפועלים, והציגה את המאפיינים של העסקים הקטנים בישראל. בדבריה טופילסקי אמרה: "בשנים האחרונות אנחנו רואים יותר נשים בתחום הבנקאות, ואני מאמינה שהתגברות נשים בתעשייה זו תעזור לקשר ולאינטראקציה עם נשים בעלות עסקים ויזמיות, ובכך יסייעו לתמוך בעסקים קטנים ולהצמיח אותם קדימה לטובת שרידותם והצלחתם במשך זמן רב".

 

במסגרת הכנס, נערך פאנל בהשתתפות סמנכ"ל שרשרת אספקה, נציג מנהל הרכש במשרד האוצר, ושתי נשים בעלות עסקים. הפאנל דן במדיניות הרכש בחברות גדולות ובדרכים להנגשת שרשרת האספקה לעסקים בבעלות נשים;בחלקו השני של הכנס, נערכו סדנאות יישומיות לנשים בעלות עסקים קטנים על ידי מומחי קבוצת ZAP שתרמה את הסדנאות.

 

לקריאת נרחבת על פעילותה של אליזבת' וסקז קראו באתר סלונה ובאתר אונלייף

לסיקור הכנס באתר דה מרקר

 

 

 

דברו איתנו

אסנת גולן
אסנת גולן
סמנכ''ל תקשורת, דיגיטל וקיימות,
דוברת קבוצת שטראוס
03-6752281 שלח מייל לאסנת גולן
שלומי שפר
שלומי שפר
מנהל תקשורת חוץ וקשרי ממשל
03-6756713 שלח מייל לשלומי שפר
גלי פריד
גלי פריד
מנהלת יחסי ציבור ישראל
03-6752584 שלח מייל לגלי פריד