חזרה

גיורא בר דעה מונה לנשיא ומנכ"ל קבוצת שטראוס

מתוך חדשות ומדיה
05/09/2018

בעקבות הודעת הפרישה של גדי לסין שסיים קדנציה מצוינת בת 9 שנים כנשיא ומנכ"ל הקבוצה ביצע דירקטוריון קבוצת שטראוס באמצעות ועדת משאבי אנוש תהליך לאיתור ובחירת מנכ"ל

עופרה שטראוס יו"ר דירקטוריון קבוצת שטראוס :"אני נרגשת ושמחה לבשר על החלטת דירקטוריון קבוצת שטראוס למנות את גיורא בר דעה לנשיא ומנכ"ל הקבוצה. דירקטוריון שטראוס בחן את המינוי לאור אתגרי הקבוצה בעתיד תוך הגדרת המנהיגות שתאפשר לנו להמשיך וליצור ערך גדל לכל בעלי העניין שלנו. במסגרת התהליך מופו מועמדים חיצוניים ופנימיים.

 גיורא בר דעה שנבחר לנשיא ומנכ"ל הקבוצה, מביא עמו לתפקיד ניסיון רב והכרות מעמיקה עם החברה על מכלול פעילותה. היותו שותף לאבני הדרך המרכזיות בהתפתחות שלנו בשני העשורים האחרונים, ניסיונו בניהול מערכות מורכבות, ההכרות עם השוק בישראל לצד הניסיון הבינלאומי, היכרותו עם שותפינו המקומיים והבינלאומיים והשותפות שלו עם גדי לסין בעיצוב האסטרטגיה של הקבוצה בשנים האחרונות הובילו אותנו להחלטה שהוא האדם המתאים ביותר להובלת שטראוס.

אני משוכנעת שמנהיגותו האנושית והערכית תסייע לנו בשימור דרכה הייחודית של שטראוס  ותאפשר לנו להמשיך ולבצע את הפעולות כמו גם להציג את הביצועים אשר בזכותם נמשיך להיות ראויים לאמונם של כל מחזיקי העניין שלנו."

גיורא בר דעה (65) נשוי +3 הוביל את תהליך המיזוג הגדול בישראל בין שטראוס לעלית וניהל את כלל הפעילות של שטראוס בבסיס הבית במשך 5 שנים. לאחר מכן יצא לארצות הברית כדי לנהל את פעילות שטראוס בצפון אמריקה, במהלך תקופה זו כיהן כמנכ"ל ויו"ר מקס ברנר ופיתח את השותפות עם פפסיקו שהתרחבה לשותפות גלובלית. בר דעה הקים את  אובלה, פעילות הסלטים והמטבלים בשותפות עם פפסיקו מחוץ לצפון אמריקה, הפעילה כיום באוסטרליה, ניו זילנד, מקסיקו הולנד וגרמניה. בארבע השנים האחרונות כמשנה למנכ"ל הקבוצה הוא הוביל לצד גדי את האסטרטגיה של הקבוצה, עסק בקידום תהליכי חדשנות ובהכנת התשתית האנושית והארגונית שתבטיח את יכולת הקבוצה להתאים את עצמה לשינויים ולציפיות המשתנות של מחזיקי העניין. בנוסף הוא  מכהן כיו"ר שטראוס מים וחבר דירקטוריון מטעם שטראוס במיזם המשותף עם פפסיקו בתחום הסלטים והמטבלים.

לצד היותו מנהל מוערך בקבוצה, הוא מכהן בהתנדבות כיו"ר הוועד המנהל של עמותת ער"ן  (עזרה ראשונה נפשית). כמו כן בר דעה פעיל מזה שנים בהתנדבות בתנועת מכבי העולמית.

גיורא בר דעה

 

 

אודות הקבוצה : שטראוס גרופ

שטראוס גרופ מייצרת משווקת ומוכרת מוצרי מזון ומשקאות בישראל ובכ-20 מדינות ברחבי העולם. בישראל פועלת הקבוצה באמצעות שטראוס ישראל בתחומי החלב ומוצריו, ממתקים, קפה, מאפים, סלטים וירקות וחטיפים מלוחים  – נכון לשנת 2018 מחזיקה שטראוס ישראל בכ-12% מסך שוק המזון והמשקאות בישראל והיא בעלת מחזור המכירות השני בגודלו מבין חברות המזון הישראליות. כמו כן פועלת קבוצת שטראוס בתחום סינון וטיהור מי שתיה באמצעות שטראוס מים (תמי 4) שהיא החברה הגדולה בענף זה בישראל.

בנוסף פעולת הקבוצה בברזיל, ברוסיה ובמדינות מרכז ומזרח אירופה בשוק מוצרי הקפה – באמצעות חברת "שטראוס קפה" (Strauss coffee BV). בארצות הברית, קנדה אוסטרליה, ניו זילנד מקסיקו ומערב אירופה בייצור ושיווק של ממרחים ומטבלים מצוננים (באמצעות החברות סברה ואובלה). מעבר לכך פעולת החברה במיזם משותף עם קבוצת האייר Haier)) בתחום מוצרי סינון וטיהור מי שתיה לבתים בסין ובפעילות סינון וטיהור מי שתיה לבתים בשיתוף חברת וירג'ין (Virgin) בבריטניה. לחברה שיתופי פעולה עם תאגידי מזון ומשקאות רב לאומיים נוספים בהם פפסיקו (Pepsico) ודנונה (Danone).

היקף המכירות של הקבוצה בשנת 2017 עמד על כ-8.5 מיליארד ₪. שטראוס גרופ היא חברה ציבורית הנסחרת בבורסה לני"ע בתל-אביב ונכללת במדד ת"א 35. החברה נשלטת על ידי משפחת שטראוס באמצעות חברת שטראוס אחזקות הפרטית.

לפרטים נוספים:

אסנת גולן

סמנכ"ל תקשורת, דיגיטל וקיימות

052-8288111

03-6752281

Osnat.Golan@Strauss-Group.com

או

שלומי שפר

מנהל תקשורת חוץ קבוצת שטראוס

050-6208000

03-6756713

Shlomi.Sheffer@strauss-group.com