חזרה

משיקים את חממת הפוד-טק של שטראוס – The Kitchen

מתוך חדשות ומדיה
25/06/2015

ביום חמישי, ה 25.6 נחנכו משרדי חממת ה-Food-Tech של שטראוס, The Kitchen, שפועלת מה-1.1.2015, במעמד המדען הראשי של מדינת ישראל, מר אבי חסון, ראש עיריית אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי, ובמעמד דירקטוריון והנהלת הקבוצה ובנוכחות של למעלה מ-400 אנשי קהילת טכנולוגיות המזון בישראל.

גזירת הסרט בחממה הטכנולוגית באשדוד

קבוצת שטראוס צועדת זה מספר שנים במסע לגיבוש קהילת ה- Foodtech הישראלית, מתוך הכרה בחשיבות  החדשנות הטכנולוגית. זהו מסע שתחילתו לפני 4 שנים בהקמת 'אלפא שטראוס' שעובד עם מיזמים טכנולוגיים בשלב מתקדם, ביצירת שיתופי פעולה אופרטיביים עם היחידות העסקיות בשטראוס תוך מתן תמיכה מקצועית, שימוש בקווי הייצור שלנו כאתרי ניסוי, חיבור לגופי מימון וחיבור לשותפי שטראוס הבינלאומיים (כדוגמת פפסי ודנונה) ועוד.

לפני כשנה, וכחלק מהמשך המסע, צעדנו צעד נוסף וזכינו במכרז המדען הראשי להקמת חממה טכנולוגית. מטרת החממה היא השקעות במיזמים טכנולוגיים צעירים (early stage) פורצי דרך, שרלוונטיים לתעשיית המזון, לאורך כל שרשרת הערך. בקידום החדשנות הטכנולוגית שואפת החממה להבטיח תעשייה טובה יותר, ומזון טוב יותר לכל העולם. החממה נותנת בית ליזמים ובית גידול לטכנולוגיות חדשות.

אבי חסון

המדען הראשי, אבי חסון נשא דברים ואמר: "בטכנולוגיות מזון יש את כל מה שנדרש כדי לייצר הזדמנות מקומית ובינלאומית. יש את החקלאים, התעשייה, היזמים והצרכנים. אני שמח להיווכח שלא מדובר כאן על מיזם של איש בודד בשטראוס. אני רואה לפניי כאן את דירקטוריון והנהלת החברה כולה. זה מעיד שיש את מלוא הכוונה לתת את העזרה ל'תינוק' הזה שייוולד ויגדל בחממה, וזה מעודד אותי מאוד".

עופרה שטראוס נואמת

עופרה שטראוס ציינה בדברי הפתיחה שלה כי "המיזם הזה יושב חזק על הדברים שאנו מאמינים בהם, כמו גיוון וחדשנות. הדרך שלנו היא לפתוח שולחן, לאפשר לאנשים לשבת יחד ולשתף פעולה. לחבר בין יכולות ומשאבים וליצור יחד משהו טוב יותר. הטכנולוגיות והיזמות כאן לא צריכות להתאים בהכרח לשטראוס. הן אמורות לשרת את כל תעשיית המזון. החממה שאנחנו משיקים היום מביאה לידי ביטוי רצון של המדינה לפתח יכולות בטכנולוגיות מזון, רצון שלנו בשטראוס, חברה יזמית בנשמתה, ואני מקווה שהשקעה זו בטכנולוגיות מתקדמות תאפשר תעשיית מזון פורחת במדינה שלנו, ובעולם".

דר. לסרי בחממה באשדוד

דר' יחיאל לסרי, ראש עיריית אשדוד, העיר המארחת הוסיף כי: אנחנו זוכים בחממה שהיא הראשונה מסוגה בתחום הזה. אנחנו רואים בכך זריקת עידוד משמעותית לעיר, עם חלום להיות עמק הסיליקון של המדינה. אני מאחל לנו שנוכל לבנות משהו שיהפוך לחלק מהגאווה הישראלית שלנו .