חזרה

שטראוס רוכשת את חברת הקפה NDKW

מתוך חדשות ומדיה
22/12/2016

קבוצת שטראוס הודיעה הבוקר על החלטתה לממש את האופציה לרכוש את חברת Norddeutsche Kaffeewerke GmbH  שמייצרת קפה נמס מיובש בהקפאה בטכנולוגיה המתקדמת ביותר בעולם. החברה רוכשת את מפעל הקפה הנמס בהקפאה אותו חוכרת חברת שטראוס קפה בגרמניה מאז 2012.

המפעל הנרכש מייצר לשטראוס קפה בעיקר לחברות הבת של שטראוס קפה ברוסיה ובמדינות חבר העמים. מימוש האופציה כאמור אינו צפוי להשפיע על פעילות הייצור הקיימת.

בהתאם להסכם החכירה עם הבעלים של החברה הנ"ל, מחיר מימוש האופציה הינו תשלום של 32.1 מיליון אירו וויתור על יתרת הלוואה בסך של 17.9 מיליון אירו.

להערכת שטראוס קפה לא תידרש השקעה נוספת במפעל בתקופה הקרובה, והעסקה תמומן מההון של שטראוס קפה.

תומר הרפז מנכ"ל שטראוס קפה:

"הרכישה מהווה שלב נוסף במימוש האסטרטגיה של שטראוס קפה לקדם את תרבות הקפה בעולם ולהביא לצרכנים את מוצרי הקפה המתקדמים ביותר. המפעל שאנו רוכשים הינו ההיי טק של עולם הקפה וכולל גם טכנולוגייתMICRO GRINDING  המתקדמת ביותר בעולם ומאפשרת קפה נמס סופר פרימיום. הרכישה מכניסה את שטראוס למועדון  מצומצם ואקסקלוסיבי של חברות שבבעלותם מפעלים וטכנולוגיות מסוג זה.

המוצר האחרון שהושק בישראל, קפה אינטנס, יוצר במפעל זה  תוך שימוש בטכנולוגיה זו".

כאמור, בשנת 2012 שטראוס קפה השלימה הסכם עם החברה (Norddeutsche Kaffeewerke GmbH (NDKW ליד המבורג שבגרמניה, לשם ייצור קפה נמס מיובש בהקפאה ע"י טכנולוגים ועובדי ייצור של שטראוס קפה, הדורש התמחות בתהליכי יצור מתקדמים והון משוקע רב. לאור הרכישה, המפעל יהיה שייך במלואו לשטראוס קפה.

על שטראוס קפה:

שטראוס קפה הינה חברת קפה גלובלית הנמנית על חמש חברות הקפה המובילות בעולם (במונחי רכש קפה ירוק, יורומוניטור) עם מכירות שנתיות של למעלה ממיליארד דולר. החברה בנתה והשקיעה במותגי קפה מקומיים המחזיקים בעמדות הובלה בשווקים שונים ובהם ברזיל, פולין, רומניה, סרביה רוסיה, אוקראינה וישראל. לחברה 14 אתרי יצור ברחבי העולם והיא מעסיקה כ- 7500 עובדים. שטראוס קפה מחוייבת לקידום תרבות הקפה העולמית לקהל הולך וגדל של צרכנים בכל העולם הנהנים החולקים תשוקה לקפה. בשנת 2015 עמד מחזור המכירות של החברה על  3.4. מיליארד ₪. בתשעת החודשים הראשונים של שנת 2016 מחזור המכירות של החברה על כ-2.6 מיליארד ₪ להוציא תשעה חודשים ראשונים של 2015 בהשוואה.