חזרה

צירוף ד"ר סאמר חאג' יחיא לדירקטוריון קבוצת שטראוס

מתוך חדשות ומדיה
13/06/2017

יושבת ראש קבוצת שטראוס, עופרה שטראוס, הודיעה היום על מינויו של ד"ר סאמר חאג' יחיא לדירקטוריון קבוצת שטראוס כחבר דירקטוריון חיצוני (דח״צ) לאחר שהמינוי אושר באסיפת בעלי המניות.
עופרה שטראוס, יו"ר קבוצת שטראוס: "אני שמחה על החלטת אסיפת בעלי המניות לאשר את המלצת דירקטוריון שטראוס לצרף את ד"ר סאמר חאג' יחיא לדירקטוריון החברה. מינוי זה מצטרף למינויה לאחרונה של הגברת דליה נרקיס לדירקטוריון הקבוצה כדח"צ, ולפרישתם (כתוצאה מסיום כהונה  עפ"י חוק) של פרופ' דפנה שוורץ, ד"ר מיכה אנג'ל, דליה לב ועקיבא מוזס.

לכל אחד מחברי הדירקטוריון תפקיד משמעותי במסע ההתפתחות שלנו כחברה. אני מבקשת להודות מקרב ליבי לדפנה, דליה, מיכה ועקיבא על תרומתם החשובה להתפתחות הקבוצה ולהצלחתה.

גיוס דירקטורים חדשים מהווה עבורנו הזדמנות להעשיר ולהתאים את היכולות והכישורים של הדירקטוריון, נוכח האתגרים והתוכניות האסטרטגיות של החברה. אני מאמינה שמעבר למומחיות ולניסיון הרב של סאמר בתחומי חשבונאות ופיננסים, סאמר יעשיר אותנו בניסיון בינ"ל רב וביכולות אישיות ייחודיות, אשר תייצרנה תרומה משמעותית לקבוצה".

ד"ר סאמר חבר דריקטוריון

ד"ר חאג' יחיא, נשוי ואב ל-2 תושב העיר טייבה, בעל תואר PhD במאקרו כלכלה מ-MBA, MITבפיננסים ובנקאות, MA בכלכלה, BA בחשבונאות וכלכלה, ותואר במשפטים מהאוניברסיטה העברית. ד"ר חאג' יחיא מחזיק ברישיון לעריכת דין, לאחר שהשלים תקופת התמחות במשרד הרצוג, פוקס נאמן, וכן התמחה בחשבונאות במשרד Deloitte.

ד"ר חאג' יחיא מילא שורה של תפקידים בכירים בחברות יעוץ והשקעות גדולות בארה"ב, לרבות 6 שנים בתפקיד VP Financial Engineering ב- Fidelity Investments.

הניסיון האקדמי של ד"ר חאג' יחיא כולל תפקידי מרצה במגוון קורסים בתחומי כלכלה, פיננסים ויזמות במספר אוניברסיטאות מובילות בארה"ב ובישראל, ובהן MIT, Harvard, האוניברסיטה העברית והמרכז הבינתחומי בהרצליה.

ד"ר חאג' יחיא משמש כדירקטור בבנק לאומי וחבר במספר וועדות בדירקטוריון הבנק. כמו כן, הוא משמש כיו"ר ועדת הביקורת של בית חולים הדסה בירושלים וחבר במליאת המועצה להשכלה גבוהה. ד"ר חאג' יחיא מעורב בפעילות חברתית ענפה במסגרתה הוא פעיל בארגון קו משווה ובארגון קולקטיב אימפקט.

דירקטוריון שטראוס המליץ על מינוי ד"ר חאג' יחיא בתום תהליך מקצועי שהתקיים בחודשים האחרונים והובל על ידי וועדת איתור של הדירקטוריון ובליווי חברה חיצונית בלתי תלויה.