חזרה

סיום כהונת שלי שליט שובל כמנכ"ל סברה אובלה

מתוך חדשות ומדיה
17/10/2017

גדי לסין, נשיא ומנכ"ל קבוצת שטראוס הודיע היום על כך ששלי שליט שובל, מנכ"לית משותפת לחברות סברה ואובלה חברות המטבלים והממרחים המצוננים בבעלות קבוצת שטראוס ופפסיקו צפויה לסיים תפקידה על רקע בקשתה לשוב לישראל ובתום כ-5 שנים בתפקיד.
גדי לסין: "שלי שליט שובל היא מנהלת מוערכת בקבוצה אשר הובילה בשנים האחרונות את סברה ואובלה להמשך הצמיחה וההתפתחות הגלובלית שלהחברות כמו גם בנית תוכנית רב שנתית להמשך ההתרחבות המואצת של החברה בשנים הבאות . בתקופת כהונתה נבנתה הנהלה גלובלית חדשה לחברה וחוזקו התשתיות המותגיות תוך יצירה של סינרגיה חזקה בין זהות המותגים סברה ואובלה באמצעותם פועלת החברה בשווקים השונים .במהלך תקופת זואובלה הפך למותג המוביל בקטגוריה באוסטרליה ובמקסיקו ,שיעור החדירה של סברה לבתי אב בארצות הברית צמח ובמקביל נבנתה התשתית לכניסה של אובלה לאירופה באמצעות רכישת חברת פלורנטין כאשר בימים אלו אנו משיקים את מוצרי החומוס שלנו בגרמניה . "
שלי שליט תמשיך למלא תפקידה ולהוביל עם הצוות המקצועי שלצדה את החברה להמשך מימוש היעדים שלנו . היא צפויה לסיים תפקידה במהלך 2018 בתום תהליך חפיפה מסודר .

אודות סברה ואובלה:

סברה היא מנהיגת קטגוריית הממרחים והמטבלים המקוררים בארה"ב ומייצרת את החומוס הנמכר ביותר בארה"ב. למעשה, במהלך עשר השנים האחרונות סברה היוותה מנוע הצמיחה המרכזי של קטגוריית החומוס בארה"ב. החומוס עטור הפרסים של סברה, המיוצר ביותר מתריסר טעמים שונים, נמכר במגוון אפשרויות קמעונאיות בכל רחבי המדינה.
סברה מחזיקה בתקנים המובילים לבטיחות, איכות ייצור ואיכות הסביבה והיא מייצרת סדרה של מוצרים נוספים ובהם גוואקמולי, סלסה ויוגורט יווני.
במפעל החברה בווירג'יניה הוקם "מרכז המצוינות הגלובלי" המהווה מרכז למחקר ופיתוח של מוצרי החברה, ובאמצעותו מקיימת סברה קשרי עבודה עם מוסדות אקדמיים, אגודות חקלאיות, שפים ומרכזים מקומיים. על פי IRIנתח השוק הכספי של סברה בכלל קטגוריית המצוננים בארה"ב בתום הרבעון ה-2 של שנת 2017 היה 23.8% (מספר 1 בשוק). נתח השוק הכספי של סברה בתחום החומוס בארה"ב עמד על57.4%. מכירות החברה הסתכמו בשנת 2016 ב- 1.328מיליארד ₪.

אובלה נוסדה בשנת- 2011 וגם היא משותפת לקבוצת שטראוס ולקבוצת פפסיקו. אובלה נועדה להרחיב את סיפור ההצלחה של סברה במקומות נוספים בעולם ולהפיץ את תרבות החומוס ברחבי הגלובוס.

אובלה פועלת באוסטרליה ובמקסיקו ובשתי המדינות הללו היא מובילה את קטגוריית החומוס הלאומית נתח שוק של מוצרי אובלה באוסטרליה הוא 38% ונתח השוק של מוצרי אובלה במקסיקו הינו 70%.
נציין כי הן באוסטרליה והן במקסיקו נרשמה עליה בהיקף המכירות של החברה ברבעון השני של 2017 שהסתכמו ב 31 מלש"ח (המשקפים עלייה של 58.3% ביחס לשנה קודמת) ובמחצית הסתכמו המכירות ב63 מלש"ח לעומת 40 מלש"ח אשתקד (צמיחה של 56.1%). מכירות החברה בשנת 2016 הסתכמו ב-106 מיליון ₪ (עלייה של 29% ביחס לשנה קודמת).

לפרטים:
אסנת גולן – סמנכ"ל תקשורת, דיגיטל וקיימות – 0528288111
גיל מסינג – מנהל תקשורת חוץ וקשרי ממשל – 0542525272