חזרה

חברת BIO FENCE מחממת הפוד – טק "The Kitchen" מציע פתרון בלעדי למיגון מרחבים ציבוריים מפני ווירוס הקורונה

22/04/2020

חברת ביו-פאנס, סטארט-אפ ישראלי מחממת הפוד-טק "The Kitchen"של קבוצת שטראוס, פיתחה טכנולוגית ציפויים אנטי-מיקרוביאליים חדשנית, המאפשרת סביבה נקייה מחיידקים ווירוסים באופן מידי ולאורך זמן. כעת, החברה שמחה לבשר כי הציפוי הוכח כיעיל לקטילת ווירוסים, ויכול להוות פתרון למיגון מרחבים ציבוריים.

חברת BIO FENCE הוקמה לפני כשנתיים במסגרת חממת הפוד-טק "The Kitchen" בבעלות קבוצת שטראוס ובשיתוף הרשות לחדשנות. החברה פיתחה ציפויים המיועדים למניעת זיהום בחיידקים פתוגניים כגון ליסטרייה וסלמונלה, בסביבת ייצור מזון, אשר יעילותם הוכחה בבדיקות במעבדות תחת תוו תקן בינ"ל ISO 22196 וכן בניסיונות שדה במפעלי מזון בארץ ובעולם.

עם פרוץ המגיפה החליטה החברה לבחון את יעילות הציפויים גם כנגד ווירוסים. הבדיקה בוצעה במעבדתו של פרופסור מחמוד חליאל, מומחה לווירוסים, באוניברסיטת בן גוריון. תוצאות הבדיקה מוכיחות כי למוצרי הציפוי של החברה יכולת השמדה מוחלטת של ווירוס ההרפס, שהינו עמיד משמעותית לעומת ווירוס הקורונה.

"שמחנו על ההזדמנות שנקרתה בפנינו להצטרף למאבק הגלובלי בהתפשטות נגיף הקורונה ולכן בשבועות האחרונים צוות הפיתוח של החברה, בראשותה של ד"ר מריה חיטריק, פעל ימים כלילות בכפוף להנחיות משרד הבריאות, כדי לוודא שהטכנולוגיה שלנו יעילה גם כנגד הנגיף. כך לדבריו של עופר שוהם, מנכ"ל ביו-פאנס. אני מאמין שבאמצעות הטכנולוגיה של ביו-פאנס נוכל לעזור לשוב לשגרת החיים לצד המלחמה בהתפשטות הנגיף, ותוך שמירה על מרחבי פעולה נקיים מחיידקים ווירוסים".

החברה פתחה פולימר חדשני אשר שילובו בצבעים וציפויים מקנה להם תכונות של קשירה וייצוב כלור על פני המשטח המצופה. כך נוצרת שכבת הגנה פעילה, מידית ויציבה מפני הווירוס במקרה של זיהום. החברה עוסקת בפיתוח מנגנון לבדיקת רמות החומר הפעיל במשטח, באופן המתריע כאשר יש לחדש את שכבת המגן, פעילות פשוטה המתבצעת ע"י התזה או מריחה של תמיסה אותה מספקת החברה.

מוצרי החברה יכולים לשמש לציפויי קירות, רצפות, מחיצות ומשטחים במוסדות, בתי מלון, משרדים, מפעלים, תחנות רכבת, שדות תעופה, מטוסים ועוד.