חזרה

חדשנות במוצרי מזון

  • אנו  ממנפים את יכולותינו בבסיס האם שלנו בישראל כ"אומה של סטארט-אפ" במאמצינו למצוא פתרונות לאתגרים בתעשיית המזון @StraussGroup #agri-tech #innovation

 

גידול האוכלוסייה כהזדמנות: שעה שאוכלוסיית העולם מתקדמת לעבר 9 מיליארד נפשות בשנת 2030 והביקוש הגלובלי למזון צפוי להכפיל את עצמו, יש הזדמנויות אין קץ ליצרני מזון למלא את הפערים באספקת המזון כדי לענות על הצרכים הגדלים ולתמוך באופן הוגן בביטחון במזון ובביטחון התזונתי ברחבי העולם. לא רק כמות המזון הופכת לבעלת חשיבות קריטית בהזנת אוכלוסיות העולם, אלא גם האיכות, הבטיחות, ההרכב התזונתי וערכים מוספים בריאותיים הם בעלי חשיבות מרכזית לעמידה בצרכי הבריאות והצריכה המשתנים למען איכות חיים משופרת.

בפני ספקי המזון עומד מגוון הזדמנויות: יש לנו אפשרויות ליצור מוצרי מזון חדשניים, כולל מזונות פונקציונאליים חדשים, המוצעים לצרכנים בצורות ייחודיות תוך שימוש בטכנולוגיות מזון מתקדמות ושרשראות אספקה יעילות כדי למלא את צרכי הבריאות ואיכות החיים השונים של הקהילה הגלובלית. ישראל נזכרת לעיתים קרובות כ"אומה של סטארט-אפ" עקב הקצב המהיר של פיתוח טכנולוגיות חדשות, וידועה בזכות ההתקדמות בטכנולוגיה חקלאית, בביוטכנולוגיה ובטכנולוגיה נקייה. היצירתיות אף מצויה בשפע במגזר המזון, ואנו רואים הזדמנות דומה לחלוצי החדשנות הישראליים להפוך למובילים בטכנולוגיית המזון, ולנצל את הפוטנציאל הזה ולהפוך אותו לתועלת ממשית ובת קיימא עבור הצרכנים.

חדשנות במוצרי מזוןהנעת החדשנות: אנו מחויבים לאחריות לתרום לצמצום פער המזון, לא רק על ידי המשך אספקת מגוון הקיים של מוצרי מזון מזינים, אלא גם באמצעות טכנולוגיות מזון חדשניות לטובת חלופות מזון בנות קיימא ומשפרות בריאות. אנו מחפשים תמיד את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר הקיימות בתעשיית המזון להנעת פיתוח המוצרים שלנו, אך כספקית מזון מרכזית, אנו גם רואים עצמנו אחראים לעודד טכנולוגיות בנות הדור הבא, אשר נותנות מענה לאתגרים בתעשייה שלנו ואשר יש להן טווח הגעה רחב יותר מהאוכלוסיות אותן אנו משרתים במישרין עם מותגי המזון שלנו. זאת אינה משימה קלה. החדשנות לא תמיד זמינה בדיוק כשאנו מעוניינים בה. צריך הרבה מוחות חכמים ויצירתיים כדי לספק חדשנות, ולא כולם נמצאים אצלנו בחברה (אם כי יש רבים כאלה!). יש צורך בהשקעה אדירה של זמן וכסף כדי לחדש, והמשאבים שלנו מוגבלים (למרות שאנו משקיעים למעלה מ-3 מיליון דולר בחדשנות מוצרית מדי שנה, בכל האתרים שלנו), ולכן אנו נדרשים להגדיל את המשאבים שלנו כדי להניע שינוי משמעותי. יתר על כן, אמנם מספר הרעיונות לחדשנות הם רבים, אך לא כולם מעשיים מבחינה מסחרית, ועלינו למצוא דרך להבטיח שנתמקד באותם פרויקטים שהם בעלי הפוטנציאל הסביר ביותר למתן מענה לצרכי המזון בעיתוי מציאותי כדי שנוכל לנצל הזדמנויות חדשות.

 

  • אנו שואפים להאיץ את התפתחותה בישראל של קהילת הטכנולוגיות המתקדמות בתחום המזון " @StraussGroup #alfastrauss #entrepreneurship

 

דגן אשלפרויקט אלפא שטראוס לפיתוח טכנולוגיות מזון

הפרויקט, שהושק רשמית במרץ 2012 לאחר תקופת הבשלה של קרוב לשנה, מנסה להתמודד עם האתגרים האמורים תוך מימוש הזדמנויות משמעותיות הן עבור שטראוס, הן עבורכם, הצרכנים, והן עבור תעשיית המזון בכלל. אלפא שטראוס, שהחזון שלה הוא "להאיץ את התפתחותה של קהילת הטכנולוגיות המתקדמות הישראלית בתחום המזון", היא קהילה בה ממציאים, יזמים, מומחים לתזונה ומדעני מזון יכולים להתכנס כדי להתגבר על אתגרים מרכזיים בתעשיית המזון תוך מינוף קהילת הסטארט-אפ המקומית עם המוחות החדשניים והזיקה שלה ליצירת שינוי. שטראוס מטפחת את הקהילה ומסייעת ליזמי חדשנות על ידי מתן גישה לידע שנוצר במשך עשרות שנים בצוותי החדשנות והפיתוח הנרחבים שלנו, תמיכה כספית לבדיקות היתכנות, גישה לציוד פיילוט להרצות ניסיון, גישה לשפע מחקרי צרכנים כדי לסייע במיקוד החדשנות בהעדפות הצרכנים, וייעוץ מסחרי ושיווקי לפיתוח תכנית עסקית וגישה המתמקדת ביציאה לשוק. שיתוף פעולה זה מועיל לנו כי הוא מעניק לנו גישה לטכנולוגיה חדשה לפני השוק, מה שמאפשר לנו להביא לכם תועלות מוקדמות.

אלפא שטראוס מקנה לנו פלטפורמה באמצעותה אנו יכולים להיות שותפים בפיתוח טכנולוגיות מזון חדשות, שרבות מהן לא היו מתקדמות כלל אילולא התמיכה הפעילה והמעורבות של חברה גדולה עם ניסיון בייצור מזון, תהליכים מבוססים ושפע מתקנים, ורמה מסוימת של מימון זמין. אלפא שטראוס יוצר גשר בין היזמים עם רעיונותיהם הרעננים והמלהיבים לבין תעשיית המזון ומקדם את מגזר טכנולוגיית המזון בישראל ומחוצה לה, כשהטכנולוגיות ממוסחרות לשימוש על ידי כל יצרני המזון ולא רק על ידי שטראוס. צוות אלפא שטראוס מובל על ידי קבוצה של מנהלים בכירים, כולל מומחים לטכנולוגיה, תזונה ופיתוח עסקי.

 

מטריצת האתגרים של שטראוס

 

תחומיםמיםחומרי גלםרכיבים תהליךאריזה
טכנולוגיות
פריון ייצורטכנולוגיות המשפרות את מקורות המיםטכנולוגיה חקלאית למען חומרי גלם בעלות נמוכה ובאיכות גבוההתהליכים השומרים על התכונות המועילות של המוצרשיפור פריסה יעילה ומהירה והורדת עלויותהורדת עלויות חומרי ותהליכי אריזה
איכות ובטיחותחיישני בטיחות ואיכות המיםטכנולוגיה חקלאית למען בטיחות ואיכות חומרי גלםרכיבים לשיפור הטעם, המרקם והאיכותתהליכים המשפרים את איכות ובטיחות המוצריםשיפור יציבות ובטיחות המוצרים
יתרונות המוצרתועלות חדשות של מערכות טיהור מים בנקודות השימושחומרים חקלאיים בעלי תכונות סנסוריות משופרות / ייחודיותשיפור הפרופיל הבריאותי ותרומתו לאיכות החיים של המוצרים שלנותהליכים שמעניקים תכונות מוצר חדשות או משופרותערך מוסף מעבר לתפקיד הבסיסי של האריזה
קיימותטיפול בשפכיםהתנהלות חקלאית בת קיימאטכנולוגיות המקטינות את טביעת הרגל הסביבתיות שלנואריזה ירוקה

מקור: http://alphastrauss.com/category/about/about-alpha/alpha-challenges/

 

בשלבים המוקדמים של יוזמת אלפא שטראוס ביצענו מיפוי יסודי של סוגיות טכנולוגיות בולטות עבור תעשיית המזון הגלובלית ופיתחנו מטריצה שתתאים לכל חברות המזון בעולם. בבחירת השותפים באלפא שטראוס עמם נעבוד, אנו מתייחסים למטריצה ולצרכים הספציפיים בהם אנו מבקשים לטפל בתכנית החדשנות במזון שלנו, כפי שהיא נקבעת על ידי האסטרטגיה העסקית שלנו והצרכים שלכם. במקרים בהם הפתרון הטכנולוגי הוא פחות רלוונטי לפיתוח המוצרים שלנו, אנו מסייעים ליזמים על ידי הפנייתם לשותפים בתעשייה בישראל ובחו"ל, כשאנו מנצלים את טווח ההגעה העצום שלנו ואת מערכות היחסים הרבות שלנו בשוק. יזמי חדשנות ושותפים באלפא שטראוס הם בעלי גישה לאתר אינטרנט מיוחד, שתומך בפלטפורמת שיתוף הפעולה.

השפעות: פרויקט אלפא שטראוס כבר הניב למעלה מ-200 רעיונות טכנולוגיים חדשים וייחודיים, ועשרה מהם נמצאים בשלבי פיתוח מתקדמים. מאות יזמים מקומיים זכו בהזדמנות לקבל משוב בנוגע לרעיונותיהם, ורבים מהם אף זכו לפתח את החדשנות שלהם בסביבה בטוחה עם משאבים מתאימים. באשר לנו, אנו בשטראוס מקדמים טכנולוגיות אותן לא היינו יכולים לפתח בעצמנו, דבר שהוא מועיל לפיתוח המוצרים שלנו, ולא פחות חשוב – הפרויקט מצית להט עז עוד יותר בקרב הצוותים שלנו. אנו מקווים להרחיב את פלטפורמת אלפא שטראוס על מנת לכלול יזמי חדשנות ושותפים חדשים בשנים הקרובות ולהפוך אותה לפלטפורמות גלובלית של ממש. אנו שואפים לממש את הטכנולוגיות החדשות שבשלבי פיתוח ולהפוך אותן למוצרי צריכה חדשים, המובאים אליכם בצורות חדשות עם תועלות מדידות למען פיתוח כמותי ואיכותי של המזון הגלובלי כדי לתת מענה לצרכים שטרם מולאו.

 

  • אנו תומכים במחקר למניעת מחלות בגידולים חקלאיים ולשיפור איכותם @StraussGroup #lettuce #big-vein-disease

 

שיתוף פעולה עם מכוני מחקר ועם מגדלים

 

מכוני גידולאנו משתמשים ב-1,800 טון חסה בממוצע בשנה – קרוב לשני מיליון ראשים. אולי אינכם יודעים זאת, אך מחלת העורקים המעובים בחסה נגרמת על ידי שני וירוסים שמקורם בפטרייה ואשר מועברים דרך הקרקע. המחלה נפוצה בעיקר בחורף, כשטמפרטורת הקרקע נמוכה מ-20 מעלות צלסיוס. התסמינים העיקריים של המחלה כוללים עורקים מוגדלים, עיוות צורה, עלים מצהיבים ותוצרת בעלת גודל קטן. מחלת העורקים המעובים גורמת לירידה בערך שוק החסות, ובחלק מהמקרים התוצרת אינה ראויה למכירה ומתבזבזת. המחלה זוהתה בישראל לפני למעלה מעשור, אך רק לפני מספר שנים הפכה למעמסה משמעותית על שרשרת אספקת המזון שלנו, כשתנאי מזג האוויר כולל חורפים קרים מאד וסופות חול שהפיצו את המחלה תרמו להפיכת הנושא לבעיה חמורה למדי. טרם זוהו אמצעים מתאימים להגנה על החסה בפני וירוס זה.

ב-2012 השתתפנו במחקר שניזום על ידי מרכז מו"פ נגב (זרוע מחקרית של משרד החקלאות) בשותפות עם מנהל המחקר החקלאי מרכז וולקני בישראל, לזיהוי הפטרייה והווירוסים שגורמים למחלה ולמציאת פתרון מונע. מחקרי שדה נערכו ב-2012 תוך שימוש בשניים ממגדלי החסה שלנו, שהעמידו שדות לעריכת המחקרים. שטראוס תמכה במחקר על ידי שיתוף בידע שלנו בתחום הגידולים החקלאיים ותיאום בין המגדלים שלנו למתקני המחקר. ב-2012 החוקרים הצליחו לזהות את הפטרייה שגורמת למחלה, ועתה אנו ממשיכים בשיתוף הפעולה בכדי לסייע בבחירת הטיפול היעיל והבטוח ביותר כדי שהחסות שלנו יישארו בריאות.