חזרה

בחירות מזון בריאות

  •  כצרכנים, אתם מעוניינים במזון שהוא טוב לבריאות. כך אתם מספרים לנו ב-@StraussGroup #healthyfoods

 

כצרכנים, אתם רוצים מזון שהוא טוב לבריאות. רמות מלח גבוהות, תכולת שומן רווי גבוהה, צבעי מאכל ותכולת סוכר גבוהה הם בעלי תרומה לבעיות בריאותיות, כולל בעיות בקרת משקל כגון השמנת יתר. לפי ארגון הבריאות העולמי, השמנת היתר העולמית הכפילה עצמה מאז 1980, וקיימת אצל למעלה מ-1.4 מיליון מבוגרים ויותר מ-40 מיליון ילדים מתחת לגיל 5 סבלו ממנה ב-2011. כיצרנית מזון אנו ערים לבעיה זו, ומזה מספר שנים אנו מפחיתים תכולת קלוריות לא בריאות במרבית המוצרים במגוון שלנו. אלא שזהו אתגר כפול: עלינו לתת מענה לצורך שלכם במוצרי מזון טעימים, שלעיתים קרובות נסמכים על סוכרים, שומנים ומלח, ועלינו לחנך את הצרכנים לשנות את הרגלי האכילה שלהם. אנו שואפים להקדים תרופה למכה בתחום זה ולהניע שינוי דרך המוצרים שאנו מפתחים, כבר משלבי הקונספט הראשוניים.

למעשה, אתם רוצים מזון שישפר את בריאותכם. אלו מבינכם המודעים יותר לבריאות או שהנכם בעלי נטייה למחלות כרוניות כגון סוכרת, לחץ דם גבוה, כולסטרול גבוה ובעיות בריאות נוספות כדוגמת אלרגיות ורגישות לדברי מזון מסוימים, מעוניינים במוצרי מזון שישפיעו על בריאותכם לטובה. המדע והטכנולוגיה התקדמו בשנים האחרונות והגיעו לנקודה בה רכיבים חדשים כגון פרוביוטיקה (המעודדת את התפתחותם של חיידקים ידידותיים במערכת העיכול, שהם בעלי השפעה מועילה על הבריאות) ותמציות צמחים מסוימות הוכחו מדעית כמשפרים את הבריאות. אנו מאמינים שברוב המקרים, ניתן להגיע לתזונה בריאה ומאוזנת דרך המזון, כולל מזון מועשר, אשר מספק את הצרכים היומיומיים שלנו ללא תוספים.

בנוסף, אתם רוצים שנעזור לכם לפתח הרגלי אכילה טובים יותר. מעבר לתכולת המזון, הכמויות שאנו צורכים הן לעיתים קרובות גדולות ממה שסביר שיהיו. אתם מצפים שנעזור לכם על ידי יצירת מנות שמאפשרות למדוד את הצריכה שלכם ביתר קלות. בקרת מנות, אריזה במנות קטנות יותר או במנות מדודות מאפשרות לכם להיות מודעים יותר לצריכת המזון שלכם. הדברים אמורים לגבי כל המוצרים שלנו, כולל מגוון מוצרי הממתקים והשוקולד, כשגם כאן, אנו משפרים כל העת את הפרופילים התזונתיים של המוצרים שלנו.

משפרים חלופות מזינות עבור הצרכנים

בישראל, למשל, בה אנו מציעים את המגוון הרחב ביותר של מוצרי מזון, יזמה שטראוס ישראל בשנתיים האחרונות בחינה מעמיקה של כל מוצרי המזון שלה וביצעה סדרת שיפורים, שברוב המקרים מציעים לצרכן את החלופה הבריאה ביותר בכל קטגוריה. בין הפעולות שנקטנו:

  • מוצרי מזון  מועשרים בוויטמינים, מינרלים וסידן
  • הפחתת סוכר במוצרי חלב, הפחתת מלח ושומנים רוויים בחטיפים ובסלטים
  • הפחתת קלוריות במוצרים רבים ופיתוח מגוון חדש של מוצרים המכילים פחות מ-100 קלוריות, כגון חטיפי שוקולד ואחרים מופחתי קלוריות
  • הימנעות משימוש בשומנים רוויים ובצבעי מאכל
  • הרחבת מגוון המוצרים הטריים הבריאים כגון נשנושי גזר

בחירות מזון בריאות

מזון פונקציונאלי כחלק מסגנון חיים בריא

אחד הפיתוחים המעניינים ביותר בטכנולוגית המזון בשנים האחרונות הוא תחום המזון הפונקציונאלי. מוצרים אלה מכילים רכיבים שעשויים לסייע בהפחתת הסיכון למחלות מסוימות או לתרום לבריאות טובה יותר. תרכובות אלה אפשר שיתרחשו באופן טבעי בדברי מזון פונקציונאליים, או שניתן להוסיף אותן בתהליך הייצור. הקונספט של מזון פונקציונאלי מתפתח מאז שנות ה-80 של המאה הקודמת בתגובה לרצון הצרכנים הן לאכול והן לשפר את הבריאות בו-זמנית.

שטראוס ישראל מובילה את קטגורית מוצרי החלב שמעניקים תועלות בריאותיות נוספות. המגוון שלנו כולל את אקטימל (משקה יוגורט המכיל זנים פרוביוטיים לבריאות העיכול), אקטיביה (יוגורט פרוביוטי המסייע להסדרת פעילות העיכול האיטית), וב-2012 השקנו את דנכול (משקה יוגורט שמכיל תמציות צמחים, התומכות ברמות כולסטרול מופחתות) לקהל הצרכנים שלנו בישראל.

  • הבאנו לצרכנים הישראליים את אקטימל ב-1998, את אקטיביה ב-2005 ואת דנכול ב-2012 למען בריאות טובה יותר@StraussGroup

 

אחד האתגרים עמו יצרני מזון מתמודדים הוא לשווק דברי מזון אלה באופן אחראי ובהתאם לחקיקה מחמירה המחייבת דיוק בטיעונים בריאותיים. הדבר נועד להבטיח שהצרכנים יבינו את תפקידם של מוצרים אלה, שהינו הוספת מרכיב משלים לסגנון חיים בריא; אלה אינם מוצרי מזון עם תכונות רפואיות שנועדו לרפא או להגן מפני מחלות.

  • דנכול הושק באירופה על ידי קבוצת דנונה העולמית בשנת 2004, וכיום הוא נמכר ביותר מ-15 מדינות ברחבי העולם @StraussGroup #Danone

 

דנכול הושק על ידי קבוצת דנונה העולמית באירופה ב-2004, וכיום הוא נמכר ביותר מ-15 מדינות ברחבי העולם. דנכול הוא משקה חלב דל-שומן המועשר בפיטוסטרולים, שלהם יכולת ייחודית ומוכחת קלינית להוריד את רמות הכולסטרול הרע בדם. פיטוסטרולים הם רכיבים טבעיים שמקורם בצומח, והם נמצאים בכמויות מזעריות בדגנים רבים, בירקות, פירות, קטניות, אגוזים וזרעים. הפיטוסטרולים דומים במבנה הכימי שלהם לכולסטרול, ולכן נוצרת ביניהם תחרות על הספיגה במעי. כתוצאה מכך, חלק מהפיטוסטרולים תופסים את מקומו של הכולסטרול, פחות כולסטרול נספג בדם, ובכך מופחתת כמותו בדם. נתונים קליניים המוכיחים את יעילותם של הפיטוסטרולים בהפחתת רמות הכולסטרול אוששו על ידי ארגונים גלובליים מובילים כמו רשות בטיחות המזון האירופית (EFSA), מינהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) ותכנית החינוך הלאומית האמריקנית בנושא כולסטרול (NCEP). בקבוקון אחד של דנכול (100 מ"ל) מכיל 1.6ג' פיטוסטרולים, שהם שווי ערך, למשל, ל-200 גזרים, 84 בננות או 34 ק"ג עגבניות.

בישראל, כ-40% מהאוכלוסייה סובלת מרמות כולסטרול LDL גבוהות בדם. על פי סקר שנערך בקרב צרכנים ישראליים ב-2012, 50% מהם בלבד מטופלים בתרופות. רבים מעדיפים לשלוט ברמות הכולסטרול באמצעות תזונה ופעילות גופנית, בעיקר אם הבעיה היא גבולית ואינה מחייבת טיפול, או אם קיים חשש מפני תופעות הלוואי של תרופות. דנכול נועד לאנשים הסובלים מכולסטרול גבוה, שאינם נוטלים תרופות.

האתגר עמו היה עלינו להתמודד הוא, שצרכנים הינם ספקניים, באופן טבעי, ומתקשים להאמין שמוצר מזון יכול להיות בעל תועלת בריאותית כה בולטת. מתוך אחריות אנו מבקשים לשנות תפיסות אלה, כדי שצרכנים שיכולים להפיק תועלת ממוצר זה יוכלו לקבל החלטה מושכלת. אנו עובדים בשיתוף עם מערכת הבריאות בישראל להעלאת המודעות באמצעות קובעי דעת הקהל במערכת. דרך העבודה עם בעלי מקצוע בתחום, שהינם בלתי תלויים  ומונחים על ידי הסטנדרטים האתיים הגבוהים ביותר, נוכל להביא את דנכול לידיעת הצרכנים כחלופה נוספת לטיפול בבעיית הכולסטרול. במשך 2012 השתתף צוות שטראוס-דנכול בתשעה כנסים, והעביר מידע מדעי מהימן לכ-1,000 רופאים וכ-1,800 דיאטנים ודיאטניות.

כמה שוקולד מותר לאכול ביום?

 

  • תוכלו לשלב בין בריאות ופינוק על ידי צריכת מנות מדודות @StraussGroup #chocolate

 

אחת הדרכים בהן אתם – הצרכנים הבוגרים יותר – תוכלו לשלב בין בריאות לפינוק היא על ידי "בקרת מנות". בעקבות הצעה שהתקבלה מצרכנים בישראל, שנייצר מוצר המורכב מאצבעות שוקולד שכל אחת מהן מהווה מנה, ונתכנן גם עבור מבוגרים בדומה למה שתוכנן עבור ילדים, נענינו לאתגר. "אצבעות שוקולד" למבוגרים הושקו ב-2012. המוצר כולל 6 חטיפי שוקולד, שכל אחד מהם מכיל 65 קלוריות. מידע זה מסומן על גבי האריזה, כך שתוכלו לראות בדיוק מה אתם קונים. זוהי בדיוק הכמות הנכונה כדי להשביע את הצורך שלכם במשהו מתוק כחלק מתזונה בריאה ומתוכננת.

שוקולד