חזרה

יחסים שיתופיים עם ספקינו

  • כספק, אתה מצפה ש-@StraussGroup תנהג באופן מוסרי ובצורה הוגנת ותקיים את התחייבויותיה

 

כספק, אתה מצפה שננהג באופן מוסרי ובצורה הוגנת, ושנקיים את ההתחייבויות שלנו. אלה הם מסרים ברורים, שאתם מעבירים לנו בשיחות של יומיום ובאינטראקציות בינינו. אתם רוצים גם הזדמנות שווה והוגנת להתחרות על העסקים שלנו. אתם רוצים להרוויח ולקיים ולפתח את העסקים שלכם בטווח הארוך, ואתם מבקשים לשרת אותנו באופן שיאפשר לכם לעשות את זה. אתם רוצים שנשלם לכם בזמן, שניתן לכם משוב ושנבקש את דעתכם. יותר מכל, אנו שומעים שאתם רוצים להיחשב ליותר מספקים, להיחשב לשותפים, לאחראים יחד איתנו לתוצאות המשותפות ולעשיית מירב המאמצים, יחד, תוך שימוש במיטב המשאבים העומדים לרשות שני הצדדים. גם אנו רוצים בכל הדברים האלה, ואנו עושים כמיטב יכולתנו כדי שזה יהיה המצב.

בנוסף, אתם רוצים שננצל את כוח הקנייה שלנו כדי לתרום לשינוי חברתי לטובה. פירוש הדבר לעבוד עם מגוון רחב של ספקים ולקדם הזדמנויות לעבוד עם ספקים קטנים מקהילות מגוונות ועם עסקים בבעלות בני מיעוטים או נשים. כל שנה אנו מגדילים את המאמצים שלנו להרחיב את מקורות האספקה שלנו כדי שיכללו ספקים מסוגים שונים. כפי שאנו שואפים להיות חברה מגוונת דרך האנשים אותם אנו מעסיקים, כך אנו גם שואפים לעודד את הגיוון בקהילות שונות דרך הספקים עמם אנו מתקשרים. אנו מפתחים מערכות יחסים ארוכות טווח עם ארגונים ועמותות אשר תומכים בהזדמנויות תעסוקה מגוונות ומסייעים לנו הן לזהות ספקים מגוונים והן להתקשר עמם. הדבר תורם לעסקים שלנו וגם מסייע בגישור על פני מצבים של אי-שוויון חברתי. למעשה, קידום הגיוון הוא בלב המיקוד שלנו בהשקעה בקהילה, ויחד עם תמיכה בפיתוח כלכלי באמצעות ספקים מגוונים, אנו גם משקיעים כדי ליצור פלטפורמות בהן הם יוכלו לשגשג.

הגישה שלנו ליחסים עם הספקים שלנו מושתתת על ראייה ארוכת טווח, ואנו משקיעים בשותפויות שייטיבו עם שני הצדדים. פירוש הדבר, שאנו משתדלים לעמוד בציפיות של הספקים שלנו, אך יש לנו גם דרישות. מעבר למשולש הרגיל של איכות, מחיר ושירות, אנו מצפים מהספקים שלנו לקיים את הערכים שלנו ואת האמנה החברתית שלנו. האמנה, שפותחה ב-2011, מבקשת מהספקים להתחייב לאותם סטנדרטים גבוהים של אחריות תאגידית, להם אנו מחויבים. כחלק משרשרת האספקה ושרשרת הערך שלנו, הספקים שלנו שותפים להשפעותינו, ואנו רוצים שיעשו זאת באופן אחראי. אנו בוחרים בספקים שלנו בקפידה, לאחר ביצוע בדיקת נאותות מסחרית, וחתימה על האמנה החברתית שלנו היא תנאי להתקשרות עבור כלל הספקים. 30% מהספקים בישראל חתמו על האמנה, כשנתון זה כולל את כל הספקים החדשים בשנים 2011 ו-2012, ואנו פועלים עתה להחתים את ספקינו היותר הוותיקים. ב-2012 פיתחנו תכנית חדשה להערכת ספקים, שמטרתה לבחון את ההיקף הכולל של פעילות הספק עמנו. אנו נותנים משוב שקול, ומקבלים משוב מהספקים.

.

יחסים שיתופיים עם ספקינו

חדשנות ספקים

  • ב-2012 @StraussGroup פיתחה 3 טעמי יוגורט חדשים במסגרת תהליך החדשנות שלנו, תוך שיתוף פעולה עם ספק של חומרי טעם #collaboration

 

אנו מעודדים את הספקים שלנו לחדש ולשתף אותנו בתובנות ובמומחיות שלהם. פלטפורמת החדשנות שלנו היא תהליך פורמלי, בו אנו מעודדים את הספקים להציע רעיונות לחדשנות או לפתח רעיונות משלנו. אנו נותנים לספק תדריך בנוגע למוצר חדש או גרסה חדשה של מוצר קיים (למשל, טעם או גודל שונה), או תהליך התייעלות או תהליך להפחתת עלויות, שהוא רוצה לנסות. התדריך כולל את כל המידע שאנו רוצים לכלול אודות הקונספט למוצר החדש, וכן מפרט טכני. הספקים מציגים את הרעיונות שלהם במפגש עם חברים רלוונטיים מצוותי פיתוח המוצר והשיווק שלנו, ולגבי אותם רעיונות שנמצאים מתאימים, אנו מתקדמים תוך שיתוף פעולה. לדוגמה, ב-2012 פותחו 3 טעמי יוגורט חדשים בשותפות עם ספק חומרי טעם.

.

.

הערכת ספקים

 

ב-2012 יישמנו תהליך ייחודי להערכת ספקים בישראל, המנוהל באמצעות מערכת ה-ERP שלנו. פיילוט ראשוני של התהליך הקיף 35 ספקים וכלל בחינה מלאה של פעילותם, כולל איכות, תמחור, כדאיות כלכלית, לוגיסטיקה, שקיפות וחדשנות. המערכת תומכת בתהליך ניטור מתוקנן, אחיד ובר השוואה, ומספקת כלי שממנו הן הספקים והן אנו יכולים ללמוד ולהשתפר. בתוך הצוותים שלנו, תהליך ההערכה כולל ממשקים רבים אשר פועלים יחד על מנת לאסוף ולנתח את נתוני הביצועים של הספקים, כולל רכש ותפעול, אבטחת איכות, לוגיסטיקה, אחסון והנהלת חשבונות.

הפיילוט הראשוני ב-2012 היה מוצלח, והספקים קבלו בברכה את המשוב ואת הגישה המשתפת שלנו לשיפור מתמשך. על ידי עבודה בשותפות עם הספקים שלנו, מתאפשר לנו לתת לכם מוצרים חדשים ומשופרים.

.

.

הספקים שלנו ודעותיהם:

הספקים שלנו ודעותיהם

 

אפיפית היא חברה בבעלות משפחתית, המייצרת ביסקוויטים וקרקרים מאז 1959. בעשרים השנים האחרונות אפיפית מייצרת ביסקוויטים מיוחדים המשמשים במוצרי שוקולד המשווקים על ידי שטראוס, וכן מוצר שהוא אהוב על לקוחותינו מזה שנים, עוגיות "סמיילי".

 

טופגאם תעשיות ממתקים בע"מ מייצרת סוכריות ללקוחות בישראל ובחו"ל. במפעל 35 עובדים והוא ממוקם בעיר שדרות. בישראל, טופגאם היא היצרנית היחידה של סוכריות כשרות על בסיס ג'לטין. החברה היא ספקית חדשה יחסית של שטראוס (מאז 2011), ומספקת כ-10 טון לחודש.

 


דברו אתנו

אסנת גולן
אסנת גולן
סמנכ''ל תקשורת, דיגיטל וקיימות,
דוברת קבוצת שטראוס
03-6752281 שלח מייל לאסנת גולן

שלומי שפר
שלומי שפר
מנהל תקשורת חוץ וקשרי ממשל
03-6756713 שלח מייל לשלומי שפר

גלי פריד
גלי פריד
מנהלת יחסי ציבור ישראל
03-6752584 שלח מייל לגלי פריד