פורטפוליו ועסקים

קבוצת שטראוס היא חברה בינלאומית המנהלת פורטפוליו של ארבעה עסקי ליבה, המספקים מענה לשתי מגמות עולמיות מובילות – בריאות ואיכות חיים לצד פינוק והנאה.


שטראוס מנהלת ומפתחת את עסקיה במטרה להציע מגוון רחב של מותגי מזון ומשקאות איכותיים לכלל האוכלוסייה, המשווקים בערוצים מסחריים השונים. הקבוצה מעסיקה כ-15,000 עובדים ברחבי העולם, פעילה במעל 20 מדינות, ומפעילה 27 אתרי ייצור.


מכירות הקבוצה הסתכמו בכ-8.5 מיליארד ש"ח בשנת 2019.


שטראוס מקיימת שיתופי פעולה עם מספר תאגידים רב-לאומיים מובילים, כגון Danone, PepsiCo, Haier, Virgin.


קבוצת שטראוס נסחרת במדד תל אביב 35, הכולל את החברות הציבוריות הגדולות בישראל, והשיגה דירוג אשראי +ilAA מחברת מעלות, מקבוצת Standard and Poor's.


החברות שלנו

פפסיקו- שטראוס מטבלים וממרחים

השותפות בתחום הסלטים והמטבלים הטריים בין שטראוס לפפסיקו הובילה לבנייה של שתי חברות צומחות: סברה בצפון אמריקה, ואובלה, אשר פועלת במקסיקו ובאוסטרליה.

בשנת 2005, שטראוס רכשה 51% מסברה, מותג קטן של סלטים ים תיכוניים בארה"ב. בזכות הידע של שטראוס בחומוס ומזון טרי, והחזון והאמונה בקטגוריה זו, צמח המותג סברה ונכנס למספר גדול של משקי בית בארה"ב.

בשנת 2008 נכנסה פפסיקו לשותפות 50/50 עם שטראוס, בעקבות הצלחת סברה ובמסגרת רצונה להרחיב את פעילותה בקטגוריית המזון הטרי והבריא, . יחד הפכו שתי חברות המזון הגלובליות את סברה למובילת קטגוריית המטבלים והממרחים הטריים, וליצרנית החומוס הנמכר ביותר בארה"ב עם נתח שוק עם למעלה מ 60% בקטגוריית החומוס.

סברה מציעה מגוון רחב של מוצרים בקטגוריית החומוס, לצד מטבלים צמחוניים אותנטיים ובריאים כדוגמת גואקמולי (מטבל אבוקדו), סלסה ומטבלים על בסיס יוגורט. מפעל הייצור של סברה בווירג'יניה נחשב למפעל הגדול והמתקדם ביותר לייצור סלטים וחומוס בעולם – הוא בעל אישור תקן LEED, והמפעל בקליפורניה הינו בעל סיווג A מהקונסורציום הקמעונאי הבריטי (BRC)  לבקרת בטיחות מזון על המפעל בקליפורניה.

ההצלחה של סברה בארה"ב סיפקה השראה להתרחבות המיזם המשותף בין פפסיקו לשטראוס לגאוגרפיות נוספות, והיווה קרקע פורייה להמשיך להפיץ את תרבות החומוס בעולם.

בשנת 2011 נוסדה אובלה. שתי חברות האם (פפסיקו ושטראוס) שותפות תומכות בפיתוח העסק. יחד הן מביאות מומחיות בפיתוח מוצרים ותהליכים מעולים בתחום ייצור מזון טרי, מומחיות בניהול שרשרת אספקה, טווח פעילות בין-לאומי ועוד.

כיום אובלה פעילה באוסטרליה, ניוזילנד, מקסיקו, גרמניה והולנד והיא מובילה באוסטרליה את שוק החומוס עם נתח שוק של כ-37%, כמו כן, היא פועלת בייצור ומכירה של מגוון מטבלים (כגון מטבלים מבוססי ירקות) תחת שלושה מותגים עיקריים: "Obela",Copperpot – CP", "Red Rock Deli – RRD" "

באפריל 2013 חנכה סברה/אובלה מרכז מצוינות למחקר ופיתוח במחוז צ'סטרפילד בווירג'יניה. המרכז תומך בפעילות סברה ובמיזם הבינלאומי של פפסיקו וקבוצת שטראוס – אובלה. זהו מרכז מו"פ יחיד מסוגו בתחום המטבלים והממרחים. הוא ממוקם באתר ייצור החומוס (הגדול בעולם) של סברה, ומטרתו שיפור יכולות ומוצרי סברה/אובלה בכל תחומי הייצור, פיתוח טעמים חדשים והפצת המזון: מחקלאות, תזונה ומדע המזון עד להנדסה, אריזה והובלת מוצרים.

המרכז החדש בווירג'יניה מאפשר לאובלה למנף מהפעילות בארה"ב את הטריות והגיוון של המטבח הים-תיכוני לשם פיתוח מוצרים טעימים ובריאים יותר המיוצרים מהיצע מקומי של ירקות, זרעים וקטניות, ומעורבבים בחומרים ובטעמים המסורתיים של כל אזור, כאשר המטרה העיקרית היא לענות על הצרכים של הצרכנים המקומיים.

בשנת 2014 איחדו סברה ואובלה את פעילות המטה שלהן.

ב – 2016 רכשה חברת אובלה 100% ממניות חברת פלורנטין ההולנדית, העוסקת בפיתוח וייצור מוצרים אורגניים, ובכך הרחיבה את הפעילות המשותפת לקבוצת שטראוס וחברת פפסיקו בתחום המטבלים והממרחים, למערב אירופה.

המיזם המשותף בין פפסיקו לשטראוס (סברה-אובלה) שואף להוביל את הפיתוח והצמיחה של קטגוריית המטבלים והממרחים הטריים והבריאים, באמצעות סברה ואובלה, כשחומוס נמצא בליבת הפעילות, במטרה להפוך לחברה מובילה בכל שוק בו היא פועלת.

בשנת 2017 נכנסה אובלה לגרמניה והיא נמצאת בהחדרה של מותג לשוק זה.

תחומי פעילות

איזורי פעילות

הנהלת סברה

תומר הרפז
תומר הרפז
מנכ"ל סברה ואובלה
טולין טוזל
טולין טוזל
סמנכ"ל טכנולוגיה
פרנק ארמטה
פרנק ארמטה
סמנכ"ל שרשרת אספקה
מייקי טולמן
מייקי טולמן
סמנכ"ל צמיחה ויכולות
פאולה פיצג'רלד
פאולה פיצג'רלד
סמנכ"ל כספים
יוג'יניו פרייר
יוג'יניו פרייר
סמנכ"ל שיווק
סטייסי זלטנר
סטייסי זלטנר
סמנכ"לית משאבי אנוש
ג'ון בואז
ג'ון בואז
סמנכ"ל מכירות בכיר

הנהלת אובלה

תומר הרפז
תומר הרפז
מנכ"ל סברה ואובלה
אלי איצקין
אלי איצקין
מנהל אובלה אירופה
טולין טוזל
טולין טוזל
סמנכ"ל טכנולוגיה
פרנק ארמטה
פרנק ארמטה
סמנכ"ל שרשרת אספקה
מייקי טולמן
מייקי טולמן
סמנכ"ל צמיחה ויכולות
פאולה פיצג'רלד
פאולה פיצג'רלד
סמנכ"ל כספים
יוג'יניו פרייר
יוג'יניו פרייר
סמנכ"ל שיווק
סטייסי זלטנר
סטייסי זלטנר
סמנכ"לית משאבי אנוש
ג'ון בואז
ג'ון בואז
סמנכ"ל מכירות בכיר