עובדים מספרים

עובדי קבוצת שטראוס מספרים על העבודה בשטראוס ומתארים את הדרך שעשו מאז שהתחילו את עבודתם בקבוצה ועד היום.

אביטן אבי

מנהל אגף מעדנים במחלבה
אביטן אבי

הדרך שעברתי:

הרומן שלי עם המחלבה החל באקראי לפני 21 שנים. מיד עם הכניסה לאולמות היצור נוצר קליק בלתי מוסבר, מעין "אהבה ממבט ראשון". ללא שום היסוס הסכמתי לצאת למסע המשותף וקשרתי את גורלי עם שטראוס.

התחלתי את עבודתי כמפעיל מכונת אריזת יוגורט. תקופה קסומה זו הטביעה בי חותם, והתאפיינה בתחושה חזקה של שייכות למשפחת שטראוס מאז ועד היום. לאחר כחודש בעבודה נתבקשתי לעבור למחלקת ייצור יוגורט ע"מ לאייש תקן שהתפנה. עולם הייצור קסם לי מאוד, נשאבתי פנימה לתוך מערבולת של עבודה מאתגרת המשלבת אחריות ומחויבות גדולה.

האמון שאותו רחשו לי מנהליי איפשר לי לממש את מה שלא יכולתי בתנאים הכלכליים באותה תקופה, לצאת ללימודי הנדסאי מזון וכימיה במקביל לבניית הקן המשפחתי - את אם ילדיי, גאולה, הכרתי במסגרת העבודה במחלבה. הזיווג יצר עבורנו את אלמוג הבן ואופק הבת, שני ילדים מדהימים ומוכשרים!

השילוב של לימודים מורכבים עם תפקיד מאוד מאתגר איפשר לי להתקדם מקצועית וחברתית, ולשמחתי השכר להשקעה הגיע מהר, ומוניתי לתפקיד מנהל מחלקת ייצור פודינג, תפקיד אותו מילאתי למעלה מחמש שנים עד המעבר למחלבה החדשה באחיהוד.

לשמחתי הייתי חבר ושותף מוביל בהקמת האגף במחלבה החדשה , בה מילאתי קרוב לעשור את תפקיד הטכנולוג.

לאות הוקרה על תפקודי במהלך התקופה בטכנולוגיה, קיבלתי פעמיים תעודות הוקרה על הצטיינות.

בשנת 2006 יצאתי בתמיכת החברה ללימודי ערב לתואר ראשון במנהל עסקים. עם סיום הלימודים ובתזמון מושלם מבחינתי, נפתח מכרז לתפקיד מנהל אגף מעדנים, ולאחר תהליך מיון מוניתי לתפקיד זה.

בירכתי על ההזדמנות והייתי גאה לסגור מעגל - מתפקיד מפעיל בקווים בתחילת הדרך עד לניהול האגף כיום.

במקביל לניהול האגף מזה כשלוש וחצי שנים אני  חבר בהנהלת המחלבה, בה חברי ההנהלה מנהלים יחדיו בנחישות, מקצועיות ושותפות מלאה את ספינת הדגל של קונצרן שטראוס.

מה זה לעבוד בשטראוס בשבילי?

עבורי שטראוס מעבר להיותו מקום פרנסה, מהווה בית שני . במרכז העשייה שלי עומדת האחריות על פרנסתם של יותר מ-80 משפחות.

האחריות הניהולית מחייבת ומדרבנת אותי לקום כל בוקר עם מוטיבציה ורצון לעשות הכל כדי לעזור לחבריי להניע בצורה מיטבית את גלגלי העשיה.

אני מקווה ומאמין שתהליך ההתפתחות שלי בחברה עדיין לא הגיע למיצוי ואמצא את עצמי בעיתוי הנכון ממשיך להתקדם ולתרום להצלחת החברה .

ברוך גלנטי

ר"צ ייצור הזמנות אתר צריפין
ברוך גלנטי

הדרך שעברתי:

 התחלתי לעבוד בשטראוס בחודש ינואר 2005 כמלקט. לאחר שנתיים עברתי לתפקיד מלגזן, אותו מילאתי במשך שנתיים נוספות ולאחר מכן עברתי לתפקיד קלדן שירות.

בזמן זה קיבלתי מלגה משטראוס והתחלתי לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, אותם אני מסיים בימים אלה.

באפריל 2011 קודמתי לתפקיד ר"צ מלגזנים וכיום אני ממלא תפקיד של ר"צ מלקטים באתר צריפין.

מה זה לעבוד בשטראוס בשבילי?

לעבוד בשטראוס זה לעבוד בבית. משפחה חמה שמחבקת את עובדיה, יש בה הרבה הזדמנויות ללמוד להתפתח ולהתקדם, ואני שמח על כך שאני חלק מהמשפחה הזאת.

ליזי בית-עדה

מנהלת תחום חבילות שי ובונבוניירות
ליזי בית-עדה

הדרך שעברתי:

דרכי בשטראוס החלה לפני כ-11 שנים.

את תפקידי הראשון ביצעתי כמזכירה במחלקת השיווק של יחידת הממתקים (לימים תענוג והנאה).

כעבור כארבע שנים הבעתי נכונות להתקדם ולהתפתח ומשם המסלול היה מרתק:

כיהנתי שנתיים כעוזרת שיווקית במטה היחידה העסקית, לאחר מכן מילאתי במשך ארבע שנים את תפקיד מנהלת פרויקטים שיווקיים ופרויקטים במטה החדשנות, וכיום, במשך כשנה, אני מנהלת את תחום חבילות שי ובונבוניירות בחטיבת תענוג והנאה.

מה זה לעבוד בשטראוס בשבילי?

שטראוס בשבילי זו משפחה.

משפחה אהובה וענפה שנמצאת ברחבי הארץ וברחבי העולם כולו.

לעשות קניות בסופר ולהתחיל לסדר את מוצרי שטראוס על גבי המדפים.... זו אהבה אמיתית

להגיע לעבודה עם חיוך ולצאת עם חיוך וסיפוק של עשיה זה לא דבר ברור מאליו.... ולשמחתי, בשטראוס זה אפשרי.

אבי כהן

מנהל תפעול שוק פרטי
אבי כהן

הדרך שעברתי:

התחלתי את דרכי המקצועית בחברת שטראוס עוד בימים שנקראה חברת עלית המיתולוגית לפני ב-18 שנה. כאשר הגעתי לחברה כעובד זמני בלבד לכמה חודשים לאגף הלוגיסטיקה בסניף באר שבע, הצמידו אותי למערך חבילות שי לקראת חג ראש השנה ובו עבדתי כחודשיים.

בסיום התקופה הוצע לי להשאר כעובד מן המנין בלוגיסטיקה, קיבלתי החלטה להישאר בחברה ולנסות להתקדם בסולם התפקידים. לאחר שנתיים, הוצע לי לעבור לתחום המכירות ולהיות ונסל בשוק הפרטי.

ראיתי בכך הזדמנות גדולה ואפשרות להתפתחות במישור האישי והמקצועי. במקביל עברתי הכשרות רבות בתחום המכירות שעזרו לי להתמקצע בתחום.

את תפקידי כונסל ביצעתי כשלוש שנים ואחריו עברתי להיות מדריך ונסלים ובשלב מאוחר יותר הייתי פריסל בשוק הפרטי במשך כשנתיים. במקביל נפתח ערוץ הפלטיניום בחברה - מדובר בערוץ חדש שהוקם ולקחו אותי כפיילוט בערוץ. תחום העיסוק של הערוץ היה בנייה והקמה של מערך הלקוחות  הגדולים. מצאתי אתגר גדול בתפקיד המאפשר לי להיות מנהל קו נציגות בערוץ. במסגרת תפקידי, הייתי אחראי על מערך של כ-40 נציגויות מכל איזור הדרום שעבדו בנקודות השונות. בתקופת עבודתי כמנהל קו נציגות בערוץ קיבלתי הוקרה כעובד מצטיין.

במהלך עבודתי בערוץ הפלטיניום יצאתי ללימודים מטעם החברה ועברתי הכשרה בתחום קורס פיתוח מנהלים, הודות לכך, מאוד התמקצעתי ומיד בסיום התפקיד הוצע לי לנהל את מוקד לקוחות הטלסל שהוקם בצריפין וכמו כן לנהל את מערך הונסלים בכל רחבי הארץ. מילאתי תפקיד זה במשך כשנה ולאחר שהמוקד מוזג עם תחום רחב יותר, עברתי  להיות מנהל מכירות באיזור גוש דן  - תפקיד הכולל ניהול מערך המכירות וניהול צוות, אשר ביצעתי במשך 6 שנים. בסיום התפקיד התמודדתי במרכז לתפקיד מנהל תפעול של השוק הפרטי ונכון לעכשיו אני מחזיק במשרה זו.

מה זה לעבוד בשטראוס בשבילי?

שטראוס עבורי היא דרך חיים ובית. אני חש גאה להיות חלק מהחברה המתפתחת .

התחלתי את דרכי בשנות העשרים המוקדמות בחיי ומאז עברו כבר 18 שנה בהן עברתי כברת דרך ארוכה.

במהלך השנים  נפתח לי חלון הזדמניות בכל הנושא המקצועי, עברתי הכשרות וסדנאות שהעצימו אותי הן במישור המקצועי והן במישור האישי. במהלך השנים הושקע רבות בתחום החברתי בעבודה - החברה לא חסכה בזמן ומשאבים ע"מ לייצר לנו את התנאים והסביבה הראויים לעבודה, ובשל כך הפכנו להיות עובדים טובים יותר ומאוד מחוייבים ברמה האישית לחברה.

דריו ארדיטי

מנהל תחום שרשרת, תפעול וכספים ב-IT, מטה הקבוצה.
דריו ארדיטי

הדרך שעברתי:

גורלי נקשר בשטראוס לפני כ- 15 שנים כשהתקבלתי למפעל הסלטים בכרמיאל כמלגזן ומחסנאי.

מיד התאהבתי בעשייה בתעשייה ולכן יצאתי ללימודי תעשיה וניהול לתואר הנדסאי ואח"כ לתואר ראשון בהנדסה. בתום הלימודים התקבלתי לתפקיד איש תפ"י ולאחר כמה שנים קודמתי לתפקיד מנהל תפ"י במפעל.

זו הייתה תקופה מדהימה, המאופיינת בעבודה עם ממשקים מרובים, וככל שהזמן עבר כך התפקיד מצד אחד נהיה מורכב יותר ומצד שני מהנה ומלמד יותר.

ב- 2006 עברתי לחטיבת ה- IT בתפקיד מיישם SAP ושולבתי בפרויקט "יחד" (לאיחוד מערכות המידע של עלית ושטראוס). המעבר היה יחסית פשוט כי חבריי לחטיבה עזרו לי להיכנס לתפקיד, ולאחר שנתיים קודמתי לתפקיד ראש צוות יישומים. במסגרת הזו הייתי מעורב בהרבה פרויקטים ארגוניים בפן התהליכי ויישומי בארץ וכן באתרים שלנו בחו"ל.

לאחר קדנציה מאוד מעניינת כראש צוות, מוניתי לשמש כמנהל תחום וחבר בהנהלת מ.מידע.

בפן האישי אני יכול לומר שבעצם את דרכי בשטראוס התחלתי כרווק שמחפש את דרכו ולאורך השנים למדתי, התחתנתי, בניתי בית והרחבתי את התא משפחתי עם לידת שלושת ילדיי.

מה זה לעבוד בשטראוס בשבילי?

בעיניי, לעבודה בשטראוס יש משמעות מעבר להיותה מקום עבודה וזה מתחיל ב DNA המיוחד של האנשים שנקלטים לחברה, דרך החוויה המשותפת בעבודה ובכלל בעצם היותו של הארגון כאחד מבתי הספר הטובים ביותר לניהול ולהתפתחות אישית.

תמיד שואלים אותי חבריי מחוץ לחברה "לא נמאס לך?". התשובה היא חד משמעית "לא!".

את האינטראקציה הבינאישית, היכולת לתרום, העניין והמגוון שיש בשטראוס לא ניתן למצוא ברוב המקומות.

גלי פריד

מנהלת יחסי ציבור ישראל
גלי פריד