עלית

עולם השוקולד והממתקים של עלית הוא עולם קסום ומלא ברגעים שמחים והנאות מתוקות.

הממתקים של עלית מוכרים לכל ילד וילדה בישראל עוד משנות השלושים של המאה הקודמת, אז הוקם מפעל השוקולד הראשון של עלית ברמת גן, אשר עליו גם נכתב שירו הידוע של יהונתן גפן.

לאורך השנים, התפתח המותג והפך לשם המוביל בישראל בכל הקשור לממתקים וחטיפים מתוקים. כיום, מייצרת עלית סל מוצרים רחב שנותן מענה למגמות הצריכה המובילות של בריאות ואיכות חיים, תענוג והנאה וקפה.

1933
המפעל הראשון של עלית מוקם ברמת גן
שמנונית
השוקולד הראשון של עלית נקרא שמנונית ואחר כך הפך לשוקולד פרה המוכר והאהוב
2000
בשנה זו נכנסה עלית גם אל תחום מוצרי המאפה והביאה לקהל הישראלי שורת מוצרי מאפה תחת המותג חגיגה

משפחת המוצרים

עוגיות שוקולד צ'יפס עם תחתית שוקולד חלב מעולה
עוגיות שוקולד צ'יפס עם תחתית שוקולד חלב מעולה

היסטוריה

1933
מקום אחד בקצה רמת גן אליהו פרומנצ'נקו, יהודי יליד רוסיה שחי בלטביה, מקים מפעל לשוקולד וממתקים, הנושא את השם "עלית", בעיר הגנים – רמת גן.
1938
שוקולד מארץ הקודש עלית החלה לייצר שוקולד עבור הצבא הבריטי וושאר צבאות בעלות הברית ששהו באזור. לאחר ההצלחה המקומית של "שמנונית", עלית החלה לייצא שוקולד לקהילות יהודיות בחו"ל.
1956
עלית גם בנצרת עלית רכשה את מפעל הממתקים "צ.ד." בנצרת, רכישת מפעל צ.ד. היוותה ציון דרך בהתפתחותה של עלית - רכישה זו הגבירה את התפוקה וכושר הייצור של עלית בשוק הצומח של מדינת ישראל הצעירה.
1962
החברה הגדולה ביותר בשוק הממתקים אבא פרומצ'נקו בנו של אליהו ומרק מושביץ, בן למשפחת מושביץ נכנסים לשיתוף פעולה, שהוביל את עלית למעמד של החברה הגדולה ביותר בשוק הממתקים והקפה בישראל.
1970
מתוק לו מתוק לו עלית מתמזגת עם חברת ליבר תמורת 4% ממניותיה של עלית. בכך הפכה עלית לחברה המובילה וליצרן הגדול והכמעט בלעדי בשוק הממתקים בישראל.
1970
בחורף, בקיץ בסתיו ובאביב - מכבי, מכבי, מכבי ת"א הנהלת "עלית" מחליטה לתמוך בקבוצת הכדורסל של מכבי תל-אביב, כחלק מתפיסתה שחברה גדולה מחויבת לסייע לקהילה בתחומים של חינוך ותרבות.
1973
בחזית המלחמה, בחזית הכלכלה במלחמת יום כיפור המשיכה עלית לייצר ולספק את מוצריה לכוחות הביטחון ולשוק האזרחי. באותה שנה "עלית" יצאה לראשונה לבורסה וגייסה מהציבור 3.2 מיליון דולר בהנפקת מניות ושטרי הון.
1976
מגדים ל"מגזר החרדי" עלית השיקה את סדרת "מגדים" - שוקולד וסוכריות המיועדות למגזר החרדי, מוצרי מגדים יוצרו תוך שמירה קפדנית על חוקי הכשרות, כולל השגחה מעת החליבה עד לשלב האריזה.
2000
עלית אופה תחום חדש עלית נכנסה לתחום המאפים לקטגוריית העוגיות. החברה השיקה באותה עת שורת מוצרי מאפה תחת המותג "חגיגה".
2004
עלית המיזוג! תחת ניהולם של עופרה שטראוס וארז ויגודמן התרחש המיזוג הגדול ביותר בשוק המזון הישראלי. מיזוג כוחות זה מוביל ליצירת חברת המזון השנייה בגודלה בישראל עם בסיס בית חזק וצומח בישראל, התומך בצמיחה בינלאומית מרשימה.