קפה עלית

לא משנה מתי ואיך אתם שותים את הקפה שלכם, קפה הוא תמיד הפסקה של שפיות, רגע של מבט מפוכח על העולם.

למה אנחנו כל כך אוהבים את הרגע הזה? כי הרגע הזה נוצר מפולי קפה איכותיים שהובאו מרחבי העולם, כי הטעם המריר, המתוק או האקזוטי פשוט מושלם ובעל גוף וארומה מענגת. אנחנו אוהבים את הרגע הזה כי זו המומחיות שלנו - ליצור את כוס הקפה המושלמת לטעמכם.

אתם מוזמנים לקחת לגימה מקפה עלית, בואו להתענג על הטעמים השונים שמלווים את מדינת ישראל משנות ה-50.

3.5
בישראל שותים בממוצע 3.5 כוסות קפה ביום
2500
לייצור פחית של קפה נמס עלית 200 גרם נדרשים 2500 פולי קפה
500
לייצור שקית טורקי 100 גרם נדרשים 500 פולי קפה
משפחת המוצרים
הקפה הטורקי שלנו מיוצר כבר שנים בתהליך מיוחד, שהוא הסוד לטעם והניחוח המופלא. המומחים של קפה עלית בוחרים עבורכם את הפולים האיכותיים ביותר, ולאחר הקלייה הקפה נטחן בדיוק לגודל הגרגירים הרצוי ונארז. כך אתם יכולים ליהנות מקפה טרי ואיכותי בכל פעם מחדש.

קפה טורקי קלוי וטחון
היסטוריה
1958
עלית קיבלה החלטה נועזת לייצר קפה נמס בארץ, בעוד שאותותיהם של ימי הצנע עדיין ניכרים במנטליות הישראלית וקפה נמס נחשב למשקה יוקרתי. במאי 1958 נחנך מפעל קפה נמס צפת – ההצלחה הייתה מידית. הצרכנים ייחסו למשקה החדש לא רק טעם וריח, אלא סגנון חיים ואווירה של חו"ל. מחירו היה נגיש לכל כיס ובמהרה הפך קפה נמס עלית למוכר ואהוב בכל בית בישראל.
1959
עלית נבחרה בסקר דעת קהל לחברה המובילה בקפה בישראל. על סמך הסקר חוברה הסיסמה שליוותה את עלית שנים רבות: "העם החליט - קפה עלית"
1963
בעקבות ההצלחה הסוחפת של הקפה הנמס, קונה "עלית" את "קפה קו" בלוד, אשר ניסה לייצר תחרות לקפה הנמס של עלית ללא הצלחה מרובה. "עלית" שינתה את ייעודו מקפה נמס לקפה קלוי ויוצרו בו, בין היתר, אבקת משקה "זיפ", שוקולית ושוקו פלא. כיום נחשב המפעל למוביל בישראל בייצור קפה טחון וקלוי לסוגיו.
1991
במקביל לפעילות המקומית, הגיעה הנהלת עלית למסקנה כי גודלו של השוק הישראלי מחייב מציאת פתרונות לצמיחה מחוץ למדינת ישראל. עלית התחילה לשווק קפה בפולין, בהמשך הקימה החברה מפעל לייצור קפה בעיר פוזנן והגיעה למעמד מוביל בשוק הקפה הפולני.
1996
עלית הקימה מפעל קליית וטחינת קפה ברומניה, השיקה את מותגי הקפה "פדרוס", "סהרה" ו"עליתה" בשוק המתעורר של מזרח אירופה והובילה את שוק הקפה ברומניה
1998
באותה שנה התרחבה פעילות הקפה של עלית למדינות נוספות במזרח אירופה והבלקן - עלית רכשה מפעלי קפה בבולגריה, קרואטיה וטורקיה, והגדילה את ייצוא הקפה הנמס והמגורען לרוסיה, כאשר החיפושים אחר שווקים חדשים המשיכו במקביל
2000
עלית המשיכה לפעול באינטנסיביות להרחבת פעילותה הבינלאומית ורכשה את חברת הקפה הברזילאית Três Corações, שלושת הלבבות.
2002
בסוף שנת 2002 נחתם מזכר הבנות לשיתוף פעולה אסטרטגי עם "לוואצה". חברת האספרסו האיטלקי מדורגת במקום הראשון באיטליה עם נתח שוק של %47, ופועלת ביותר מ-70 מדינות בעולם עם רשת רחבה של מפיצים, שהופכים אותה לגדולה והמובילה בעולם
2005
שטראוס עלית רכשה חברה פולנית השולטת על חמישית משוק הקפה בפולין
2005
בסוף שנת 2005 נחתם הסכם למיזוג פעילות הקפה של שטראוס-עלית בברזיל עם חברת הקפה הברזילאית של האחים לימה – "סנטה-קלרה".
2007
קבוצת שטראוס עלית חתמה על הסכם לרכישת חלקו של השותף בחברת דונקפה (60%)
2009
קפה נמס עלית מוכרז כמותג המשקאות הישראלי ביותר
2010
קפה עלית מציג: קפה נמס עלית בטעם מוקה
2012
קפה עלית משיקה את קפסולות האספרסו.
שאלה
האם מוקה 1NO הוא בטעם מוקה? במידה ולא מדוע נקרא כך?
תשובה

שם המוצר נגזר היסטורית ממקור פולי הקפה שהגיעו לאירופה במאה ה- 16.באותם הימים גידול הקפה היה אך ורק בתימן ועיר הנמל ממנה הקפה סופק לעולם הייתה מוקה שבתימן. המאפיינים של קפה בטעם "מוקה" הינם קפה פילטר יחד עם חלב וסוכר. בגלל בעיות פוליטיות ומלחמות שבטים בתימן תעשיית גידול הקפה בתימן מאוד קטנה ועיקר השימוש בקפה נעשה מקומי כך שכיום נשאר רק השם ההיסטורי.

שאלה
האם רגישים לגלוטן יכולים לצרוך קפה נמס אבקתי?
תשובה

בהחלט, קפה נמס של עלית הוא ללא גלוטן, התחלנו לסמן את פחיות הקפה והצנצנות עם סימון הפרח. בכל מקרה בו אין סימון, חשוב תמיד לוודא אם קיימות אזהרות כלשהם "מכיל" או "עלול להכיל" בסוגי הקפה/אבקות שונוות. יש מידע מלא על גלוטן בדף הזה, כדאי להיכנס:

שאלה
מדוע צ`יקו אינו כשר לפסח?
תשובה

צ'יקו מורכב מ-100% עולש, ומיובא ממפעל בצרפת שמיוצר גם דגנים אחרים. כדי להכשיר את המוצר לפסח יש להכשיר את כל המפעל, ובשלב זה אין אפשרות כזו.

שאלה
היכן מיוצר קפה קצב ברזילאי מיובש בהקפאה?
תשובה

מקור פולי קפה נמס קצב ברזילאי מברזיל ותהליך הייצור הראשוני מבוצע בברזיל. תהליך האריזה קורה בישראל במפעל שלנו בעיר צפת. תהליך היצור במפעל בישראל הינו תהליך שלם, שמבוצע על ידי צוות מקצועי, שמטרתו להבטיח לצרכנים שלנו קפה ברמת האיכות הגבוהה ביותר ובטעם שהם אוהבים. בין היתר, אנו בארץ אחראים על תהליך בדיקת איכות הקפה, מבצעים טעימות על ידי צוות טועמים מקצועי וכן כל תהליך אריזת הקפה בצנצנות מבוצע גם הוא במפעל.

שאלה
האם החומר ממנו עשויות קפסולות האספרסו עלול להזיק בעת השימוש בחום הקיטור במכונת האספרסו?
תשובה

קפסולות האספרסו של קפה עלית מאושרות לשימוש בתעשיית המזון. הרכב הקפסולה נבדק במעבדה חיצונית בתנאי חום ונמצא שאינו פולט חומרים, כך שהמוצר בטוח לשימוש. הקפסולות נמצאות בשימוש נרחב במספר גדול של מדינות במערב אירופה שבהם תקני המזון מאוד מחמירים.

שאלה
מדוע על קפה נמס וניל מופיעה אזהרה "לא מומלץ לנשים בהיריון" ואילו על קפה נמס רגיל לא מופיעה כזאת אזהרה?
תשובה

כמות הקפאין זהה בשני המוצרים. על פי התקן אין צורך בהצהרה כלשהי על כמות הקפאין בקפה רגיל כי הצרכנים יודעים שקפה מכיל קפאין. קפה שהוסף לו וניל אינו נחשב קפה קלאסי ולכן צוין באבקה להכנת משקה קפה.לפי הוראות משרד הבריאות יש לציין תכולת קפאין ואזהרות מתאימות למוצרים שמכילים קפה או קפאין מוסף.