אחלה

הסיפור שלנו הוא סיפור אמיתי. סיפור של אנשים ורכיבים טריים המטופלים בקפידה ומגיעים מדי בוקר למטבח הגדול במפעל הסלטים שלנו בכרמיאל. תוך שעות הם כבר סלטים מוכנים במתכונים הייחודיים והאהובים שיוצאים לאלפי נקודות המכירה ברחבי הארץ.

לאורך השנים אחלה ביצעה מהלכים רבים, חלקם ייחודיים ופורצי דרך, לשיפור המוצרים, איכותם והרכבם התזונתי. איכות הירקות וחומרי הגלם, לצד תהליכי הייצור הקפדניים, הם הבסיס למגוון הסלטים הטעימים והאהובים שלנו.

החומוס והסלטים של אחלה הם ללא גלוטן ומתאימים לצרכנים ואוהבי החומוס והסלטים הנמנעים מגלוטן. במפעל הסלטים מופעל מערך איכות המבקר את איכות הרכיבים והתבלינים השונים וכן את תהליכי היצור באופן המבטיח שלא יכללו גלוטן. הסימון מאושר ומבוקר על ידי משרד הבריאות.

אנחנו באחלה מאמינים בפשטות, רכיבים מצוינים, שורשיות, אהבה ושמחת חיים, ויותר מהכול בטעמים ייחודים.

גם בעתיד נמשיך להפתיע, לגוון ולהשיק חדשנויות מוצריות בקצב גבוה, עם אותה תשוקה שמאפיינת את אחלה, במטרה להביא לכם את "הדבר הבא" בקטגוריית הסלטים, ולייצר את החומוס והסלטים הטעימים והאיכותיים ביותר.

1991
הושק לראשונה המותג אחלה
1.4
כ- 2 מיליון איש אוכלים סלטים של אחלה מדי יום
45
60 סלטים שונים במגוון גדלים וטעמים
משפחת המוצרים
סדרת סלטי אחלה בטעמים הישראלים המוכרים והאהובים. סדרת סלטי אחלה קלאסי אהובה על הצרכנים כבר משנת 1991 הסלטים נמצאים בכל בית ישראלי ומלווים את המשפחות הישראליות באירועים, בחגים ובחוויות החיים.

חומוס 1 ק"ג
אנחנו באחלה ממשיכים לעזור לצרכן לשמור על אורח חיים מאוזן ואת החומוס שלנו מכינים הכי קרוב למתכון ביתי. הוצאנו את כל השמן המוסף , והוספנו טחינה גולמית. כעת, מקור השומן בחומוס שלנו מגיע מהטחינה הגולמית בלבד.

חומוס עם טחינה 400 גרם

טחינה 500 גרם
אנחנו באחלה מאמינים שכדי להכין סלטים טעימים חייבים חומרי גלם מצוינים ואיכותיים. מידי בוקר מגיעים למפעל שלנו חצילים טריים, פלפלים אדומים מבריקים וכרוב פריך ומתוק ממש כמו בשוק. נמשיך להכין מוצרים טעימים, מוקפדים ובריאים מבלי להתפשר על איכותם.
היסטוריה
1991
הושק לראשונה המותג אחלה כאשר שטראוס הייתה הראשונה לזהות את הצורך לקנות חומוס טעים ואיכותי מהמדף בסופר. שטראוס הביאה את "החומוסיה" לצריכה יומיומית לבתים בישראל.
2009
החל משנה זו כל מוצרי אחלה מיוצרים עם שמן קנולה בלבד.
2010
אחוז השומן ב חומוס אחלה הופחת משמעותי וכיום חומוס אחלה הינו אחד החומוסים על המדף עם אחוזי השומן הנמוך ביותר. , בנוסף מוצרי חומוס מכילים טחינה מלאה.
2012
אחלה מתחדשת ושמה את הדגש על הרכיבים מהם מיוצרים הסלטים. החקלאים וחומרי הגלם- רכישה רק מחקלאים שנבחרו בקפידה ואנחנו מלווים אותם בכל שלבי הגידול כדי לקבל את החומוס, החצילים, הפלפלים והפטרוזיליה באיכות הטובה ביותר. פתחנו מרכז קולינרי התומך בחדשנות המוצרית ובדרישות הגבוהות לטעם ואיכות ופיתחנו עשרות מוצרים חדשים בשנים האחרונות.
2017
מותג אחלה עבר להוביל את שוק הסלטים הארוזים (*עפ"י נתוני סטורנקסט) אחריות רבה מוטלת על כתפינו להמשיך בדרכנו, להיות קשובים לצרכנים ולהבטיח להם את הסלטים הטעימים והאיכותיים ביותר בישראל. אחלה- הכל בשביל אוכל טוב!

שאלות ותשובות

שאלה
האם יש בסלטים חומרים משמרים?
תשובה

בסלטים יש כמות מזערית של חומרים משמרים לפי התקנים המחמירים ביותר, וזאת כדי לאפשר צריכה בטוחה של סלטים מוכנים לאורך היום ובעצם לאפשר לנו לשלוח את הילדים לבית הספר עם כריך חומוס בלי דאגה. יש לנו גם חומוס ללא חומרים משמרים שניתן למצוא אותו במקררי הסלטים בחנויות.

שאלה
מה ההרכב התזונתי של החומוס?
תשובה

הדיאטנית עונה וממליצה: כל סדרת "חומוס אחלה" של שטראוס עברה בשנים האחרונות מהפך תזונתי במסגרתו פותח מתכון חדשני, המתבסס על הרכב ייחודי של: יותר חומוס וטחינה והוצאת כל השמן המוסף מהחומוס. פיתוח זה מעניק לחומוס טעם ייחודי, טבעי ועשיר יותר ובמקביל אפשר הפחתה משמעותית מאוד בכמות השומן.

שאלה
האם סלטי אחלה הינם בכשרות פרווה? מהי הכשרות שלנו?
תשובה

סלטי אחלה הינם בכשרות בד"ץ שארית ישראל והינם פרווה. יש לשים לב גם לסימון על גבי האריזה כיוון שלעיתים אנחנו משווקים מהדורות מוגבלות שאינן פרווה.

שאלה
מה היתרונות התזונתיים של סלטי אחלה?
תשובה

החומוס והסלטים של אחלה מבטיחים טעם ואיכות יוצאי דופן המתבססים על ירקות ורכיבים מעולים, מתכונים שפותחו ושופרו לאורך השנים ואשר מתבססים על מתכונים ביתיים מוכרים וכמובן תהליכי יצור מתקדמים. חומוס אחלה מוכר כחומוס עם אחוזי שומן נמוכים במיוחד וזאת כיוון שבמהלך 2018 הוצאנו מסלטי החומוס את השמן המוסף והעשרנו את החומוס בטחינה. לחומוס אחלה תכולת חלבונים גבוהה, סיבים תזונתיים, סידן, מגנזיום וברזל והוא מהווה תוספת מזינה וטעימה בכריך או כחלק מארוחה.

שאלה
האם ניתן לחמם סלטי אחלה ?
תשובה

ניתן לחמם את סלטי אחלה כסלט או כתוספת או בסיס לתבשיל כמו שקשוקה, חריימה או כל רוטב אחר. אין לחמם את הסלט בגביע הפלסטיק אלא יש להעבירו לצלחת/סיר לפני החימום. במידה ומחממים במיקרוגל יש להעביר לכלי מתאים לחימום במיקרוגל ולחמם עם מכסה לפרק זמן של כדקה ולבדוק בכל פעם את הטמפ' הרצויה. סלטי מיונז רצוי לא לחמם כיוון שהמיונז משנה את מרקמו בחימום. סלטי חומוס ניתן לחמם ממש מעט בכלי נפרד עם מכסה החימום עלול לגרום לייבוש ולכן יש לחם ממש מעט רצוי במצב הפשרה.