קראו מה היה איתנו ב1930's
קראו מה היה איתנו ב1930's

במקביל, באותן שנים מוקמת עלית.

1933

מקום אחד בקצה רמת גן

אליהו פרומצ'נקו חובר ל-7 שותפים ציוניים: אליהו קופילוב, דוד אטינגר, יעקב ארנס, דוד מושביץ, אהרון ניסה, יוסף סגל וגרשון פרייל. יחד הם מקימים ברמת גן את מפעל השוקולד והממתקים הראשון של עלית

1936

משפחת שטראוס עושה עלייה

ד"ר ריכרד והילדה שטראוס עולים לישראל מגרמניה עם בנם מיכאל ומשתקעים בנהריה. מסביב לצריף בו שכנו גידלו ירקות ,הקימו רפת קטנה וטיפחו שתי פרות.

1938

הילדה שטראוס רוקחת מעדן תותים וקצפת

הילדה מכינה קצפת מעודפי החלב ומניחה אותה על תותים שליקטה בשדה ליד הבית. עד מהרה, התפרסם מעדן התותים של הילדה בכל אזור הצפון והיא החלה לשווקו בעזרת ריכרד. באותה שנה הנציב הבריטי העליון מעניק למשפחת שטראוס את הפרס הראשון על מוצרי החלב שלהם.

1938

שוקולד מארץ הקודש

עלית החלה לייצר שוקולד עבור הצבא הבריטי ושאר צבאות בעלות הברית ששהו באזור. המצב הביא לעלית שגשוג כלכלי, בעקבותיו המפעל גדל, התפתח ונוספו לו עובדים רבים ומגוון מוצרים.

1939

מחלבת שטראוס נהריה

ריכרד והילדה מוכרים את הרפת ומקימים את מחלבת שטראוס נהריה, כאשר את אריזות המוצרים עיטר סמל של בת יענה (שטראוס בגרמנית).

1939

שיעור בתעוזה ובאחריות

המעבר ממשק משפחתי שמוכר את עודפי הצריכה הביתית, כאשר מיכאל ואביו יוצאים עם חמור

ועגלה ועוברים בן הבתים לחלק את מוצרי החלב הטריים, למפעל לייצור מוצרי חלב ושיווקם הוא

אחד הניצנים הראשונים של תעשייה עברית בארץ ישראל. עבור מיכאל היה זה עוד שיעור בתעוזה,

באחריות ובחשיבות התעשייה הישראלית ערכים שיצליח להשריש בחברת שטראוס לדורותיה.

קראו מה היה איתנו ב1940's
קראו מה היה איתנו ב1940's

1940

מתחילים לייצר ריבות

עלית רוכשת את מפעל "פרימן" לייצור ריבות ושימורי ירקות, שייצר בעיקר עבור הצבא הבריטי. רכישת המפעל ענתה על הצורך להרחיב את תחומי הייצור.

1948

לא מפסיקים את הייצור

לכל אורך ימי מלחמת השחרור לא פסק הייצור במחלבה. המצור על הגליל המערבי חייב את משפחת שטראוס לגלות תושייה רבה – המכונות הופעלו על ידי בנזין ואת הפיסטור ביצעו בדודים מוסקים בעצים בשדה הפתוח, ממש כמו בתחילת הדרך. 

1948

טחינה וחלבה בצפת

"עלית" הקימה את מפעל "שחל" למוצרי שומשום, לייצור טחינה וחלבה. המפעל סיפק פרנסה רבה לתושבי האזור. במקביל, גם במפעל הוותיק ברמת גן נקלטו עולים חדשים רבים לעבודה.

1949

יש לי גלידה הכי טובה

הילדה שטראוס החלה בניסיונות ביתיים ראשוניים להכנת גלידה. סמל בת היענה שהופיע עד אז על האריזות הוחלף באיור של מגדל המים של נהריה.

קראו מה היה איתנו ב1950's
קראו מה היה איתנו ב1950's

1956

דור חדש – עידן חדש

מיכאל שטראוס מסיים לימודים בתחום טכנאות החלב ומצטרף למפעל חייהם של הוריו. הצטרפותו

הייתה האות למפנה העצום שעמד להתרחש במחלבה ולהרחבת סל המוצרים.

1956

עלית גם בנצרת

עלית רכשה את מפעל הממתקים "צ.ד." בנצרת שהפך לספינת הדגל של החברה. רכישה זו הגבירה את התפוקה וכושר הייצור של עלית בשוק הצומח של מדינת ישראל הצעירה.

1957

אנשי מקצוע לגבינות אנינות

במקביל לתהליכים הארגוניים גייס מיכאל אנשי מקצוע מומחים בשוק החלב שסייעו לו לבדל את
שטראוס מתנובה באמצעות ייצורן של גבינות אנינות. ייצור גבינות היתה עבורו גם אהבה אמתית.

1958

העם החליט קפה עלית

עלית קיבלה החלטה נועזת לייצר קפה נמס בארץ, ובחודש מאי נחנך מפעל קפה נמס צפת – ההצלחה הייתה מידית. במהרה הפך קפה נמס עלית למוכר ואהוב בכל בית בישראל.

1958

קפיצת מדרגה בשיווק ובהפצה

שטראוס מחדשת באריזות ייחודיות ומרחיבה את מגוון מוצריה. במקביל, מיכאל שטראוס מחולל
מהפך בתחום השיווק והמכירות ותומך את הצמיחה בהתרחבות החברה באמצעות הקמת מערך
הפצה עצמאי במודל ייחודי שאפשר בהמשך חדירה לשוק התל אביבי ובעקבותיו לכל הארץ.

1959

עזרה מהשר

המחלבה הקטנה של משפחת שטראוס נתקלה בקשיים כלכליים. כצעד של הרגע האחרון, פנו ריכרד ומיכאל לשר המסחר והתעשייה דאז, פנחס ספיר. שנתן להם הלוואה בו במקום. בעקבותיה ייצור הגלידה קרם עור וגידים ומספר העובדים הגיע ל-120.

קראו מה היה איתנו ב1960's
קראו מה היה איתנו ב1960's

1962

שטראוס מביאה טיל מאיטליה

שטראוס חכרה מפעל לקרח בעכו והקימה בו את מפעל הגלידה הראשון שייצר גלידה בצורת חרוט ושמה "טילון" – רעיון שראתה הילדה שטראוס באיטליה. עד מהרה הפך הטילון ללהיט ושמו הפך למושג שגור בפי הישראלים.

1962

חילופי דורות בעלית

בעקבות פטירת פרומצ'נקו הדור השני קיבל לידיו הניהול. אבא פרומצ'נקו, מהנדס קפדן, התמקד בתהליכי הייצור, ומרק מושביץ קיבל את כובע אשף יחסי הציבור. שת"פ זה הפך את עלית לחברה הגדולה ביותר בשוק הממתקים והקפה בישראל.

1962

איום בתביעה הופך להסכם ידע עם דנונה

שטראוס החלה לייצר גבינת שמנת טרייה בשם ז'רבה, שהתבססה על מתכון שהביא מיכאל משוויץ. שנתיים לאחר מכן חברת ז'רבה בפריז (דנונה) איימה בתביעה. ריכרד שטראוס נסע ליישר את ההדורים וחזר עם הסכם ידע ותשלום תמלוגים לחברה הצרפתית. 

1963

קפה קלוי וטחון

בעקבות ההצלחה הסוחפת של הקפה הנמס, "עלית" קונה את "קפה קו" בלוד, ומשנה ייעודו מקפה נמס לקפה  קלוי ויוצרו בו, בין היתר, אבקת משקה "זיפ", שוקולית ושוקו פלא. כיום נחשב המפעל למוביל בישראל בייצור קפה טחון וקלוי לסוגיו.

1963

ללמוד מהטובים ביותר

בעקבות הסכם הידע, עשה מיכאל בכל שנה חודש ימים במפעלי ז'רבה כדי ללמוד שם
טכנולוגיות חדשות שהיוו פריצת דרך משמעותית עבור המחלבה הקטנה. את הצמא לידע
וההכרה שתמיד צריך ללמוד מהגדולים והטובים בתחומם, הפך מיכאל לחלק מתפיסת
העולם העסקית של חברת שטראוס.

1967

הגבינות והגלידה מצטיינות

מיכאל שטראוס זוכה בתערוכת המזון בשלושה פרסים: על גבינת הקממבר, על הגבינה
המעושנת ועל הגלידה. בשנת 8691 העניק עיתון 'ידיעות אחרונות' לשטראוס את –
התואר: "המוצר הטעים ביותר".

1969

הסכם עם דנונה

משפחת שטראוס חתמה על הסכם שותפות עם דנונה העולמית, בעקבותיו החברה זוכה לשתף פעולה ולהיעזר  בידע המקצועי של חברת דנונה שטראוס החלה לשווק את מוצרי דנונה בישראל. המחלבה נכנסה לעידן חדש וסמל מגדל המים של שטראוס הוחלף בלוגו חדש.

קראו מה היה איתנו ב1970's
קראו מה היה איתנו ב1970's

1970

מתוק לו מתוק לו

לאחר תחרות אינטנסיבית עם יצרן הממתקים "ליבר", התמזגה עלית עם חברת ליבר. בכך הפכה עלית לחברה המובילה וליצרן הגדול והכמעט בלעדי בשוק הממתקים בישראל.

 

1970

בחורף, בקיץ בסתיו ובאביב – מכבי, מכבי, מכבי ת"א

הנהלת "עלית" החלה לתמוך בקבוצת הכדורסל של מכבי תל-אביב, כחלק מתפיסתה שחברה גדולה מחויבת לסייע לקהילה בתחומים של חינוך ותרבות. הצעידה לצד מכבי תל-אביב נמשכה מעל 35 שנים.

1972

"אמא אני רוצה דני"

בשיתוף הידע של דנונה הצרפתית יצרה שטראוס במפעל החדש את מעדן החלב המוכן
הראשון בישראל דני. מיכאל המשיך להפוך את שטראוס לחברה חדשנית שהביאה –
לישראל לראשונה לא רק את קטגוריית המעדנים הטריים, אלא גם קונספט חדש לחלוטין של
נוחות

1973

בחזית המלחמה, בחזית הכלכלה

במלחמת יום כיפור המשיכה עלית לייצר ולספק את מוצריה לכוחות הביטחון ולשוק האזרחי. כדי לעמוד במשימה המפעלים של עלית עבדו 24 שעות ביממה. באותה שנה "עלית" יצאה לראשונה לבורסה וגייסה מהציבור 3.2 מיליון דולר בהנפקת מניות ושטרי הון.

1974

בשורת היוגורט מגיעה לישראל

בזכות שיתוף הפעולה בין שטראוס לדנונה, שטראוס הביאה לישראל בשורה בריאותית חדשה ועולמית  – יוגורט. באמצעות יוגורט "דנונה" שטראוס הפכה לשחקן מרכזי בשוק.

1975

ההגה עובר לדור השני

בשנה זו נפטר ד"ר ריכרד שטראוס, מייסד שטראוס. תעשיין שהיה ידוע כאיש של חזון וניחן בתפיסה רחבה וארוכת טווח אשר הקדימה בתעוזתה. לאחר מותו, שרביט הניהול עבר לידי ילדיו מיכאל שטראוס ורעיה שטראוס.

1976

מגדים ל"מגזר החרדי"

עלית השיקה את סדרת "מגדים" – שוקולד וסוכריות המיועדות למגזר החרדי, אשר יוצרו תוך שמירה קפדנית על חוקי הכשרות, כולל השגחה מעת החליבה עד לשלב האריזה.

1979

מילקי נולד

חברת שטראוס התחילה לייצר את מעדן החלב מילקי שהפך עם השנים למעדן החלב המצליח ביותר בישראל ולמעדן הדגל של שטראוס.

1979

הגלידות שיעור במיזוג

כצעד אסטרטגי רכשה שטראוס את המתחרה הגדול שלה חברת הגלידות ויטמן. –
ראשית אוחד רק תהליך הייצור, אבל המותגים נשארו ונוהלו בנפרד. תהליך המיזוג שבוצע בהדרגה
לאורך שלוש שנים לא לווה בפיטורי עובדים.

קראו מה היה איתנו ב1980's
קראו מה היה איתנו ב1980's

1981

דור שלישי בעלית

אבא פרומצ'נקו פרש מתפקידו כמנכ"ל עלית ופינה את כס הניהול לבני הדור השלישי – דוד מושביץ ואבי פילוסוף.

1982

החרם הערבי

לאחר 10 שנות שותפות מוצלחות, בעקבות החרם הערבי על מוצרים מישראל, ז'רבה-דנונה הודיעו שהם מעוניינים בפירוק השותפות. שטראוס רכשה בחזרה את מניותיה תוך הסכמה לאפשר לה להמשיך להשתמש בשמות המותגים: דני, דנונה, ודניאלה בתנאי שייכתבו בעברית.

1984

שינוי שליטה בעלית

דיוויד פדרמן החל לרכוש את מניות עלית עד שהשיג שליטה על החברה – כשרכש 23% ממניות החברה החל במו"מ עם משפחות המייסדים על רכישת חלקן בחברה. משפחות המייסדים התחרו ביניהן מי תשיג תנאים טובים יותר מרעותה, וכך הפסידו את החברה.

1985

הילדה שטראוס הולכת לעולמה

הילדה שטראוס, ממייסדי שטראוס, הלכה לעולמה. האישה שהייתה ידועה בחדוות עשייה, התלהבות, תשוקה אמיתית למזון והאומץ לנסות שוב ושוב עד שהוציאה תחת ידיה מוצר משובח.

1985

הקמת בית ההנצחה

בעקבת פטירת הילדה, מיכאל ורעיה מסבים את בית ההורים הצנוע שבחצר המפעל לבית הנצחה. הבית השתמר עד היום כפי שהיה בחייהם של הילדה וריכרד, ומשמש מעת לעת מקום למפגשי מנהלים ועובדים וכן מקום מפגש למשפחה.

הבית מהווה הצהרה על רצונם לשמור על הרוח המשפחתית החמה של החברה גם לאחר שגדלה.

קראו מה היה איתנו ב1990's
קראו מה היה איתנו ב1990's

1991

מהפכת החומוס של שטראוס

שטראוס נכנסה לתחום החומוס – רכשה את מפעל "מי ומי" לייצור חומוס ולאחר מכן שינתה את שמו לסלטי שטראוס שנקראו בהמשך "חומוס אחלה". בהובלתה של עופרה שטראוס, יוצאת לדרכה מהפכת הסלטים, מושק המותג "אחלה" ואתו מגוון רחב של סלטים המטבלים את שולחנותיהם של מיליוני צרכנים בישראל .

1991

סנונית בינלאומית ראשונה בעלית

במקביל לפעילות המקומית, עלית התחילה לשווק קפה בפולין. בהמשך הקימה החברה מפעל לייצור קפה בעיר פוזנן והגיעה למעמד מוביל בשוק הקפה הפולני.

1992

חוברים לפפסיקו

עלית חתמה על הסכם ידע עם ענק המזון האמריקאי ויצרן החטיפים המלוחים הגדול בעולם פפסיקו, בעקבותיו החטיפים המלוחים הנמכרים ביותר בעולם כמו צ'יטוס וראפלס  הגיעו לישראל.

1992

חטיפים בשדרות

הוקם מפעל החטיפים המלוחים בשדרות הנושא את השם "עלית שער הנגב", והחברה השקיעה בפיתוח זן תפוח אדמה משובח שנועד לייצור חטיפי תפוחי אדמה ויגודל בארץ.

1995

יוניליבר ושטראוס: סיפור אהבה

שטראוס פנתה לתאגיד המזון העולמי "יוניליבר" – חברת הגלידה המובילה בעולם, על מנת לחבור אליה לשותפות. התאגיד רכש תחילה 50% מהשליטה בחטיבת הגלידות של שטראוס, ולאורך השנים רכש אחוזים נוספים. ב – 2014 חתמה משפחת שטראוס על הסכם למכירת יתרת 10% מהמניות שנותרו בידיה. יוניליבר תוכל להמשיך לעשות שימוש בשם המותג ובלוגו.

1996

דנונה חוזרת בגדול

לאור הצלחת מחלבות שטראוס השותפות ההיסטורית עם קונצרן דנונה העולמי התחדשה, כאשר דנונה ביקשה לרכוש 20% מהמחלבה. השותפות אפשרה חדשנות ופיתוח מוצרים והקנתה לשטראוס את האפשרות לייצר ולשווק מוצרים נוספים של דנונה בישראל.

1996

איך אומרים קפה ברומנית?

עלית הקימה מפעל קליית וטחינת קפה ברומניה, השיקה את מותגי הקפה "פדרוס", "סהרה" ו"עליתה" בשוק המתעורר של מזרח אירופה והובילה את שוק הקפה ברומניה.

1996

משפחת שטראוס מגיעה לעלית

בתחילת השנה נחתם הסכם בין משפחת פדרמן לבין חברת ההשקעות של משפחת שטראוס, לפיו רכשה שטראוס 15% ממניות ההצבעה ו7.8% ממניות ההון של חברת עלית.

1996

מחשבה קדימה

בהובלת מיכאל, שטראוס משכילה ליצור חיבורים משמעותיים ותרבות של שותפויות
שיעשירו את שטראוס בידע וביתרונות תחרותיים.

1997

עידן שטראוס מגיע לעלית

משפחת שטראוס, ומיכאל בראשה, רכשה את השליטה בעלית ובכך הפכה ליצרנית המזון
השנייה בגודלה בישראל. היה זה מיכאל שטראוס שראה בחיבור עם עלית הרבה יותר
מאשר הזדמנות עסקית. הוא הבין את החיבור הטבעי והמתבקש בין שתי החברות, את
העוצמה המשותפת הטמונה בחברות החולקות מורשת דומה ואת הפוטנציאל הבינלאומי של
עלית.

1997

בדרך לאילת, עוצרים ביטבתה

במטרה לפעול בתחום של משקאות החלב בישראל שטראוס נכנסה לשותפות עם קיבוץ יטבתה ורכשה 50% ממחלבות קיבוץ יטבתה שבדרום. השותפות המוצלחת תרמה לקידום שיפור תהליכי הניהול, הייצור והשיווק של המחלבה, אשר הפכו את יטבתה למותג המוביל בשוק משקאות החלב בישראל.

1998

שותפות עם פפסיקו פריטו ליי

ענקית המזון "פפסיקו פריטו ליי" נכנסה לשותפות עם עלית ורכשה 50% מעלית מזון – חברת החטיפים המלוחים של עלית תמורת 6.7 מיליון דולר.

1998

הרחבת פעילות הקפה

פעילות הקפה של עלית התרחבה למדינות נוספות במזרח אירופה והבלקן – עלית רכשה מפעלי קפה בבולגריה, קרואטיה וטורקיה, והגדילה את ייצוא הקפה הנמס והמגורען לרוסיה.

קראו מה היה איתנו ב2000's
קראו מה היה איתנו ב2000's

2000

מחלבה חדשה לשטראוס

רגע לפני פרישתו מתפקיד יו"ר החברה, פעל מיכאל שטראוס להקמת המחלבה החדשה באחיהוד
שהייתה המחלבה הגדולה והמתקדמת ביותר במזרח התיכון ומהמשוכללות מסוגה בעולם. בטקס
חנוכת המחלבה בשנת 1008 , העביר את שרביט הניהול לבתו עופרה.

2000

עלית אופה תחום חדש

בעקבות זיהוי פוטנציאל הצמיחה הגבוה בשוק העוגות עלית נכנסה לתחום המאפים לקטגוריית עוגיות ורכשה את מפעל ביסקוויט כפר-סבא ואת חברת מקצפים דה-לה-פה בראשון לציון.

2000

למכור קפה לברזילאים

עלית המשיכה בהרחבת פעילותה הבינלאומית ורכשה את חברת הקפה הברזילאיתTRES CORACOES, שלושת הלבבות, תמורת 41 מיליון דולר. רכישה זו אפשרה לחברה להשיג לעצמה מקור של חומרי גלם לייצור קפה והקנתה לעלית שליטה על 40% משוק הקפוצ'ינו בברזיל.

2001

שטראוס- הדור הבא

שרביט הניהול עבר לדור הבא עם מינויה של עופרה שטראוס, בתו של מיכאל שטראוס, כיו"ר הקבוצה. מינויה בא לאחר שמילאה שורה של תפקידי ניהול בחברה. ארז ויגודמן שכיהן כמנכ"ל עלית התמנה למנכ"ל הקבוצה.

2001

מקס ברנר מצטרף לקבוצה

עלית רכשה את מותג השוקולד פרימיום "מקס ברנר" ופיתחה את חוויית השוקולד ואת הקונספט החדשני של בר-השוקולד של מקס ברנר.

2002

הסכם עם לוואצה

נחתם מזכר הבנות לשיתוף פעולה אסטרטגי עם חברת האספרסו האיטלקי "לוואצה", הפועלת ביותר מ-70 מדינות בעולם. בישראל עלית מפיצה את "לוואצה" בשוק המוסדי, ובשאר המדינות בהן הקבוצה פעילה.

2002

הכול דבש

עלית נכנסה לשותפות עם מכוורת יד-מרדכי, לאחר שרכשה 51% ממכוורות קיבוץ יד-מרדכי. ההסכם כלל פיתוח, ייצור, מכירה, שיווק והפצה של מוצרי דבש, שמן זית וקונפיטורות תחת המותג "יד מרדכי".

2003

שטראוס כובשת את שוק הירקות חתוכים

לאור עלייה בצריכת ירקות חתוכים ומצוננים, וכמענה למגמות בריאות ואיכות חיים, שטראוס רכשה 51% בחברת הירקות הטריים "א.נ.פ.". 5 שנים לאחר מכן הושלמה הרכישה לבעלות מלאה.

2004

שטראוס- עלית המיזוג

תחת ניהולם של עופרה שטראוס וארז ויגודמן התרחש מיזוג שטראוס ועלית שהפך את שטראוס לקבוצה בינ"ל הנסחרת בבורסה וחברת המזון ה-2 בגודלה בישראל, אשר מציגה צמיחה בינלאומית מרשימה.

2005

באמריקה מנגבים חומוס

שטראוס נכנסה לשוק המזון בצפון אמריקה עם חתימה על הסכם שותפות, במסגרתו רכשה 51% מחברת הסלטים והמטבלים הים תיכוניים האמריקאית סברה,  כנדבך נוסף במימוש אסטרטגיית ההתרחבות הבינלאומית של הקבוצה. שטראוס מביאה לעסק ידע וגישה שיווקית המאפשרים הצמחה של המותג והקטגוריה כולה.

2005

רכישת MK פולין

שטראוס קפה רכשה אתMK  פולין השולטת על חמישית משוק הקפה בפולין. המותג העיקרי שנרכש בעסקה הינוMK Premium, המותג השני בתחום קפה הפרימיום הקלוי והטחון בפולין. נתח השוק הכולל של שטראוס פולין, הסתכם עם השלמת העסקה ב-18-19%, בשוק הקפה הקלוי והטחון הפולני, ואפשר לחברה לצמוח ולהפוך לחברת הקפה השנייה בגודלה בפולין.

2005

מספר 2 בברזיל

נחתם הסכם למיזוג פעילות הקפה של שטראוס-עלית בברזיל עם חברת הקפה הברזילאית של האחים לימה – "סנטה-קלרה". השותפות בחברה הממוזגת היא של 50%-50% בזכויות השליטה ובבעלות והפכה את החברה לשנייה בגודלה בברזיל.

2006

רכישת קרוסל

שטראוס רכשה באמצעות חברת הבת "סלטי סברה" את חברת קרוסל, השוכנת בניו יורק ומתמחה בקטגוריית המטבלים החלביים.

2006

מפעל חיים

בשנת 2006 הוענק למיכאל פרס מפעל חיים מטעם התאחדות התעשיינים ושנה לאחר מכן הוענק לו
אות ראש הממשלה כהוקרה על מפעל חיים ופיתוח כלכלי.

2007

דונקפה

שטראוס חתמה על הסכם לרכישת הבעלות המלאה בחברת דונקפה.

2007

שטראוס- חברה אחת, זהות אחת, בכל העולם

כחלק מתהליך של זהות חברה אחת, השם "שטראוס עלית" משתנה לשטראוס. מושק לוגו חדש לחברה, המהווה ביטוי ראשוני לשפה התקשורתית החדשה של הקבוצה.

2008

פפסיקו מצטרפת כשותפה למהפכת החומוס

שטראוס חותמת על שותפות של 50-50 עם פפסיקו, לפיתוח, ייצור ומכירת ממרחים ומטבלים מצוננים בארצות הברית וקנדה, באמצעות חברת סברה בארה"ב. ההסכם הביא את החומוס, החצילים, הממרחים והמטבלים המזרח תיכוניים מישראל, היישר אל המדפים של המרכולים המובילים בארה"ב ואל הצרכן האמריקאי.

2008

רכישת CK ברוסיה

שטראוס חותמת על הסכם לרכישת מותגי הקפה במדינות חבר העמים של חברת Cosant Enterprises Ltd. עם השלמת העסקה, מותגי הקפה הנמס והקפה הקלוי והטחון העיקריים שנרכשו מוזגו באופן מלא בפעילות הקפה של שטראוס במדינות חבר העמים. הרכישה הגדילה את היקף פעילות שטראוס בשוק זה והפכה את שטראוס קפה לשחקן הקפה ה-2 בתחום הקפה הקלוי והטחון ברוסיה

2008

שותפות עם TPG Capital בשטראוס קפה

שטראוס חותמת על הסכם שיתוף פעולה עם TPG Capital – קרן הון סיכון פרטית מהמובילות בעולם, לכניסה להשקעה בשטראוס קפה בשיעור של 25.1%.

2008

שטראוס  קפה מגיעה לאלבניה

שטראוס קפה חותמת על הסכם עם חברת דונקפה מאיטליה לרכישת פעילות הקפה של החברה האיטלקית במדינות אלבניה, קוסובו ומקדוניה. הרכישה השלימה את הפעילות של שטראוס קפה במדינות יוגוסלביה לשעבר.

קראו מה היה איתנו ב2010's
קראו מה היה איתנו ב2010's

2010

מפעל הסלטים הגדול והמתקדם בעולם הוקם בווירג'יניה

קבוצת שטראוס חונכת את מפעל הסלטים הגדול והמתקדם בעולם של חברת סברה, פרי השותפות של שטראוס עם פפסיקו – פריטו ליי. המפעל, שהוקם בהשקעה של 70 מיליון דולר, הוא מפעל ירוק אשר קיבל את אישורי המשרד לאיכות הסביבה האמריקאי ונחשב למפעל החומוס הגדול והמתקדם בעולם.

2011

הקמת מיזם בסין

שטראוס מים מקבוצת שטראוס חותמת על הסכם עם קבוצת Haier, ענק האלקטרוניקה הביתית הסיני, להקמת מיזם משותף בסין בתחום פתרונות מים ביתייםהמיזם הינו המשותף עוסק בשיווק, מכירה ושירות של מוצרי שטראוס מים בסין. החברה החדשה שנקראת Haier Strauss water השיקה את המוצרים הראשונים לשוק הסיני במהלך 2011. 

2011

שת"פ חדש עם חברת פפסיקו

שטראוס ופפסיקו חותמות על הסכם נוסף להקמת חברה בינלאומית חדשה, שתייצר ושתשווק, סלטים ומטבלים טריים בשווקים בינלאומיים מובילים. מהלך זה ממשיך את השותפות הייחודית בין שתי החברות, המחזיקות בבעלות משותפת של 50% של כל אחת בחברה המשותפת.

2011

מיזם משותף באנגליה עם Virgin   

שטראוס מים מקבוצת שטראוס חותמת על הסכם עם חברה מקבוצת Virgin, מחברות ההשקעות הגדולות בעולם, להקמת מיזם משותף. השותפות, המבוססת על פעילות שטראוס מים באנגליה (שהוקמה ב-2004), עוסקת בשיווק מכירה ושירות של מוצרי שטראוס מים באנגליה ואירלנד

2012

הקמת "מרכז מצוינות" למחקר ופיתוח בתחום הסלטים והחומוס בווירג'יניה

בטקס חגיגי שנערך בנוכחות מושל וירג'יניה, בוב מקדונל, יו"ר קבוצת שטראוס, עופרה שטראוס, מנכ"ל סברה, רונן זוהרובנוכחות מנהלים בכירים נוספים מחברת סברה ופפסיקו, הונחה אבן הפינה במרכז המצוינות למחקר ופיתוח בתחום הסלטים והחומוס בווירג'יניה.

2013

קבוצת שטראוס ופפסיקו משיקות את "אובלה" במקסיקו ואוסטרליה

במסגרת השקת החברה הגלובלית המשותפת תחת המותג "אובלה", נחנכו מפעלים חדשים של החברה במקסיקו ואוסטרליה וכן הושקו קווי מוצרים חדשים. המותג נולד בהתאם לקונספט "טעמים המקרבים בין אנשים מכל העולם", מתוך מטרה לחבר בין אנשים, טעמים, תרבויות וחוויות אכילה שונות.

2013

ביסוס והרחבה של פעילות Haier שטראוס מים בסין

במסגרת שיתוף הפעולה בין ענקית האלקטרוניקה Haier לשטראוס מים, הורחבה הפעילות השיווקית של החברה ל-4 מחוזים נוספים בסין, לצד הגדלת מגוון מוצרי ברי המים המוצעים לשוק הסיני.

2013

לא רק חומוס

בהמשך להצלחת סברה בארה"ב, החברה החלה לייצר שני מטבלים חדשים: סלסה וגוואקמולה, ובכך הפכה לחברה הסלטים והמטבלים הגדולה ביותר בארה"ב. עוד בשנה זו התרחבה פעילות החברה כאשר החלה לשווק חומוס גם בקנדה.

2013

רכישת מפעל קפה חדש בגרמניה

במסגרת ביסוס פעילות שטראוס קפה באירופה, רכשה החברה מחברת NDKW מפעל לייצור קפה נמס מיובש בהקפאה, ובכך משפרת החברה את מערך שרשרת ההספקה שלה  בעיקר באזור מזרח אירופה.

2014

גם ביפן וברוסיה אוכלים שוקולד

השוקולד של האיש הקירח הגיע לשתי יבשות חדשות, במסגרת הרחבת הפעילות של מקס ברנר הוקמו 2 סניפים ביפן וסניף 1 ברוסיה, ובכך הפכה מקס ברנר לרשת השוקולד בר הגדולה בעולם.

בסניפים אלו קיימת גם חנות מיוחדת המוכרת את מוצרי הרשת המיוצרים במפעל החברה בבית שמש ומיוצאים לכל העולם.

2014

הרחבת פעילות הקפה הגלובלית

שטראוס קפה ממשיכה להתרחב ורוכשת את מותג הקפה הנמס Amigo בעל נתח השוק הגדול ביותר ברומניה. בשנה זו חברת הקפה החלה בשיווק מכונות קפה וקפסולות בברזיל ובכך הגדילה את מגוון המוצרים ואפשרויות הצריכה של הקפה באזור.

2015

 הקמת החממה הטכנולוגית של שטראוס: The Kitchen

בהמשך לצעידה של קבוצת שטראוס במסע שהחל בשנת 2011 לגיבוש קהילת ה- Foodtech הישראלית, מתוך הכרה בחשיבות החדשנות הטכנולוגית, באמצעות הקמת 'אלפא שטראוס', זכתה שטראוס בסוף שנת 2014 במכרז המדען הראשי במשרד הכלכלה להקמת חממה טכנולוגית.

בינואר 2015  החלה החממה לפעול כשמטרתה היא השקעות במיזמים טכנולוגיים צעירים (early stage) פורצי דרך, שרלוונטיים לתעשיית המזון בישראל, לאורך כל שרשרת הערך. בקידום החדשנות הטכנולוגית, שואפת החממה להבטיח תעשייה טובה יותר, ומזון טוב יותר לכל העולם. החממה נותנת בית ליזמים ובית גידול לטכנולוגיות חדשות.

 

2016

מרץ 2016: Tres Corasoes מחזקת את מעמדה בשוק הקפה בברזיל

Tres Coracoes, המצויה בבעלות משותפת של שטראוס קפה וסאו מיגל אחזקות, חתמה על הסכם עם Cia Iguacu, שחקנית קפה הנמס השנייה בגודלה בשוק הקפה הנמס בברזיל, הכולל רכישה של מותגי קפה קמעונאיים. הסכם זה הוא חיזוק נוסף למעמדה התחרותי של Tres Coracoes בשוק הקפה הנמס בברזיל, והופך אותה לשחקנית הקפה הנמס השנייה בגודלה בברזיל. באמצעות יכולות הייצוא החזקות של מותגי Cia Iguacu, ההסכם מאפשר לחברה לייצא מוצרים נוספים בדרום אמריקה.

2016

מקס ברנר מגיעה לסין

מאי 2016: הרשת חונכת את הסניף החמישי שלה ביפן, בסמיכות לדיסנילנד טוקיו ובכך הופכת את מזרח אסיה ואוסטרליה למנוע הצמיחה המרכזי שלה.

2016

אובלה רוכשת את חברת פלורנטין ההולנדית

חברת פפסיקו- שטראוס מטבלים וממרחים טריים ("אובלה"), רכשה 100% מהון המניות של חברת פלורנטין, העוסקת בפיתוח וייצור מוצרים אורגניים כולל חומוס, פלאפל, ממרחים ופיתות, ומשווקת את מוצריה במערב אירופה, בעיקר בהולנד, גרמניה וצרפת. רכישת פלורנטין הרחיבה את הפעילות המשותפת לקבוצת שטראוס וחברת פפסיקו בתחום המטבלים והממרחים, למערב אירופה. 

2017

קבוצת שטראוס מוכרת את מקס ברנר

קבוצת שטראוס רכשה את רשת מקס ברנר בשנת 2001. ברבות השנים, התרחבה הרשת לכדי פרישה עולמית.

במאי 2017 קבוצת שטראוס מכרה את חברת מקס ברנר, לזכייני הרשת בישראל – יניב שטנגר ודודו וקנין, בשל אמונתה שמכירת הרשת לאנשי מקצוע מובילים בתחום הפעלת המסעדות המכירים היטב את הרשת, תסייע להמשך מסע ההתרחבות והצמיחה שלה .

 

  • 1930's
  • 1940's
  • 1950's
  • 1960's
  • 1970's
  • 1980's
  • 1990's
  • 2000's
  • 2010's