תכניות מעורבות בקהילה

תכניות מעורבות בקהילה

תכניות המעורבות בקהילה כוללות התנדבות עובדים, תרומה כספית, תרומת מזון ושווה כסף ומגוון עצום של פעילויות עם השותפים הקהילתיים הפרושות בכל מקום בו יש לנו יחידות עסקיות. להלן מספר דוגמאות לתכניות דגל, המבטאות את מחויבותנו להשקעה בקהילה ומהוות יישום מעשי לערכים שלנו

 

פרויקטים ארוכי טווח בעוסקים בקידום גיוון בתעסוקה

העסקת אסירים בשיקום ואסירים משוחררים במרכז הלוגיסטי בצריפין, במפעל הממתקים בנצרת עלית ובמפעל הסלטים בכרמיאל.

העסקת עובדי "המשקם" במפעל מקס ברנר בבית שמש ובמפעל הקפה הקלוי בלוד

העסקת ילדים בעלי מוגבלויות ברכז הלוגיסטי בצריפין

העסקת נוער בסיכון במסגרת פרויקט "חלון לעתיד" במפעל הממתקים בנצרת עלית  ובמחלבה באחיהוד.

העסקת נשים מקבלות הבטחת הכנסה בפרויקטים שונים, בבניין מטה הקבוצה.

 

שדרוג תשתיות לניהול ההשקעה החברתית

גם השנה המשכנו להשקיע בפיתוח תשתיות משמעותיות שיאפשרו את פיתוח הניהול המקצועי של ניהול ההשקעה החברתית של קבוצת שטראוס:

המשכנו בהכשרתם המקצועית של קבוצת המובילים החברתיים, עובדים ועובדות אשר נוסף על תפקידם, אחראים על הקשר של יחידתם עם השותף החברתי ועל פעילויות ההתנדבות למען הקהילה.

העמקנו את הנוכחות התקשורתית הפנים-ארגונית על מנת להוקיר את העשייה הרבה ולתת לה במה, ובכדי ולרתום עובדים ומנהלים נוספים לעשייה.

לראשונה, שותפו כל עובדי החברה בישראל, בבחירת היחידה המתנדבת המצטיינת לשנת 2011, בתהליך שכלל הצבעה על פי קריטריונים סדורים המתבססים על השפעה חברתית והתמדה.

 

דוגמאות לפרויקטים בתחום התעסוקה:

שכפול מודל "חלון לעתיד"

 פרויקט חברתי עסקי בשותפות של שטראוס והיחידה לקידום נוער במשרד החינוך. בשנת 2011 שכפלנו את מודל "חלון לעתיד", המספק תעסוקה וחניכה צמודה לנערים ונערות בסיכון המצויים במסגרות של "קידום נוער", במפעלי שטראוס. הפרויקט, שהחל במפעל הממתקים בנצרת עלית לפני כ-8 שנים, צבר תאוצה והוטמע גם במחלבה באחיהוד, אשר קלטה נערים ונערות מעכו לשורותיה. בעקבות ההטמעה המוצלחת, מתוכננת הטמעה של המודל במפעלים נוספים בישראל.

"מדברות עבודה"

שטראוס רקמה שיתוף פעולה עם עמותת "ידיד", כחלק ממדיניות ההשקעה החברתית שלה בתחום של קידום אוכלוסיות מגוונות בתחום התעסוקה. במסגרת שיתוף הפעולה, קבוצת נשים המתגוררות באיזור פתח תקווה, מקום משכנו של מטה הקבוצה, משתתפות בהכשרה בת 22 מפגשים, בשם "מדברות עבודה", שמטרתה להכשיר נשים לשיפור מצבן בשוק העבודה. ההכשרה כוללת תכנים מגוונים: מיומנויות חיפוש עבודה, כתיבת קורות חיים, כלים להצלחה בראיון עבודה, קורס מחשבים, פעילות העצמתית למיצוי זכויות. בנוסף,  יזכו המשתתפות לליווי מתמשך, מתוך כוונה לאתר עבורן משרות מתאימות עם סיומו של הקורס וזאת, כפעולה אסטרטגית שמטרתה לאפשר להן לשדרג את מעמדן הכלכלי והחברתי.

 

השקעה חברתית בתחומי ליבה

קידום איכות חייהם של צרכנינו

במסגרת שאיפתנו להכיר מקרוב את צרכיהם של צרכנינו, קבוצת שטראוס פועלת לשיפור הבריאות של צרכנינו במסגרת פעילות התרומות. לשם כך, יצרנו קשרים אסטרטגיים עם ארגונים ומוסדות מובילים, אשר מקדמים יוזמות לטובת אוכלוסיות בעלות צרכים תזונתיים ייחודיים.

במסגרת זו שטראוס תומכת ומממנת מחקר, שמוביל המרכז לאלרגיה למזון מהמרכז הרפואי באסף הרופא, בתחום האלרגניים. המחקר מתמקד בבחינת "חלב אפוי" (Baked Milk) כאמצעי טיפול עבור בעלי אלרגיה לחלבון החלב. בנוסף, שטראוס משקיעה בפיתוח כלים ייחודיים שיסייעו לאוכלוסיית חולי הסכרת וסכרת הנעורים.

 

מעורבותנו החברתית בקהילות ברחבי העולם

סברה בארה"ב מעורבת במספר פרויקטים לאורך השנה, ביניהם חלוקת מזון ובגדים לנזקקים והשתתפות באירועי ספורט למטרות התרמה לארגונים חברתיים.

Três Corações ברזיל תומכת בתחרויות ספורט לאומיות מתוך מטרה לעודד אורח חיים בריא.

שטראוס קפה פולין מעורבת במספר פרויקטים חברתיים עבור ילדי גנים ובתי ספר בשכונות נזקקות, בין היתר בטיפוח חיצוני, סיוע בציוד, העברת פעילות חברתית וחוויתית ואירוח לסיורים במפעל.

בשטראוס קפה רומניה מתקיימת פעילות משותפת עם מספר ארגונים חברתיים, הפועלים למען ילדים. בדצמבר 2011, התקיים יריד חפצי נוי ומתנות, שמטרתו היתה לחשוף את עובדי החברה לפעילותם של השותפים החברתיים. כל המוצרים ביריד יוצרו במלאכת יד בידי העובדים עצמם ובידי השותפים החברתיים. המוצרים נמכרו ביריד מיוחד, וכל ההכנסות היו קודש לתרומה לבית יתומים ולארגונים חברתיים נוספים.

שטראוס קפה ברוסיה ואוקראינה תומכים במסגרות למען ילדים בסיכון, בפעילויות מגוונות.

שטראוס קפה סרביה, מתמקדים בפעילות קהילתית למען אוכלוסיות קשישים, בארגון פעילויות ייעודיות עבורם ובמתן סיוע במגוון רחב של צרכים לארגוני הקשישים.

שטראוס קומודיטיס בשוויץ ממשיכים בפעילות למען הסביבה, ולמען קשישים.