דברו איתנו
אסנת גולן
אסנת גולן
סמנכ''ל תקשורת, דיגיטל וקיימות,
דוברת קבוצת שטראוס
03-6752281 שלח מייל לאסנת גולן
גיל מסינג
גיל מסינג
מנהל תקשורת חוץ וקשרי ממשל
03-6756713 שלח מייל לגיל מסינג
 ענת לב-קונפורטס
ענת לב-קונפורטס
מנהלת יחסי ציבור ישראל
03-6752584 שלח מייל ל ענת לב-קונפורטס
הגשת בקשה לתמיכה אסטרטגית - קרן שטראוס למען הקהילה
15/06/2017

הגשת בקשה לתמיכה אסטרטגית - קרן שטראוס למען הקהילה

קול קורא להגשת בקשות תמיכה לשנת 2017 קרן שטראוס למען הקהילה המשימה שלנו בקבוצת שטראוס היא לשפר את חייהם של אנשים ברחבי העולם, על ידי יצירת פלאות מחומרי הגלם הבסיסיים ביותר.  במסגרת זו, אנו ממשיכים גם השנה להעמיק את הפעילות שלנו בקידום אורח חיים מאוזן ובריא, גם על ידי שיפור מתמיד של המוצרים שלנו וגם באמצעות השקעה ותמיכה במיזמים חברתיים המקדמים מטרה זו, מתוך הכרה בחשיבות התפקיד שיש לנו כחברת מזון ומשקאות בזירה זו. אורח חיים בריא מסתמך במידה רבה על יכולתו של האדם לשלב ולאזן באופן מושכל בין מרכיבי תזונה מגוונים ואופני צריכתם, כמו גם לשלב ולאזן בין מרכיבים של אורח חיים פעיל והפוגות.  לצד זאת, אנו ממשיכים לקדם ולתמוך בהעצמה כלכלית של נשים, מתוך הבנה שכחברת מזון ומשקאות גלובלית, הפועלת במגוון רחב של מדינות, באמצעות מגוון של קטגוריות מוצריות ומותגים, ומעסיקה מגוון רחב של עובדים בכל העולם, עלינו לקדם גיוון מגדרי, הן בתוך שטראוס והן מחוצה לה בפעילות ההשקעה החברתית שלנו, בדגש על העצמה תעסוקתית וכלכלית. אנו מזמינים הגשת בקשות תמיכה לשנת 2017, מארגונים חברתיים המקדמים ומפעילים בישראל, כליבת פעילותם העיקרית, פרויקטים בשני תחומים אלו: פרויקטים לקידום אורח חיים בריא ותזונה מאוזנת באמצעות חיזוק יכולות האיזון של האדם בתחומי תזונה ופעילות גופנית, בין היתר, באמצעות חינוך, פיתוח מודעוּת והקניית יכולות; הקמת תשתיות קהילתיות או יצירת מסגרות ליישום; הכשרת סוכני שינוי בקהילה; או הנגשת תזונה מאוזנת ומקיימת. פרויקטים לקידום העצמה כלכלית לנשים באמצעות פיתוח כלים ויכולות המסייעים להשתלבות במעגל התעסוקה; הקמת תשתיות קהילתיות מקומיות או חוצות לפיתוח יזמות עסקית או יצירת מסגרות לפיתוח יכולות אלו; הכשרת סוכני שינוי בקהילה וכיו"ב. על הגופים הפונים בבקשת תמיכה לעסוק באחד מנושאים אלו כליבת פעילותם העיקרית ולעמוד בקריטריונים הבאים:  1. עמותות רשומות בלבד. 2. עמותות הקיימות 3 שנים ומעלה ופרויקטים בעלי ניסיון מוכח של שנתיים-שלוש לפחות.  3. קיומם של אישור ניהול תקין, אישור ניהול ספרים, אישור ניכוי מס במקור, ואישור לעניין תרומות סעיף 46 א'. 4. עמותות שאינן פוליטיות, דתיות או אשר פועלות אך ורק למען סקטור מסוים בציבור. 5. לא ניתן להגיש בקשות תמיכה לפרויקטים העוסקים בקידום מודעות ו/או פתרון למחלות ספציפיות. 6. ארגונים אשר כבר נתמכו בעבר ע"י קרן שטראוס למען הקהילה, יכולים להגיש בקשה ובלבד שתפורט בה אופן ניצול תמיכת קבוצת שטראוס בשנים קודמות, בטופס הבקשה. ניתן להגיש את בקשות התמיכה על גבי טופס זה , עד ליום ב' 3.7.2017 בסוף היום, ושליחתו לעידית מרלי, אחראית קשרי קהילה ותרומות למייל idit.marelly@strauss-group.com . בשאלות ניתן לפנות ל-04-9018034 בהצלחה!  
צירוף ד"ר סאמר חאג
13/06/2017

צירוף ד"ר סאמר חאג' יחיא לדירקטוריון קבוצת שטראוס

יושבת ראש קבוצת שטראוס, עופרה שטראוס, הודיעה היום על מינויו של ד"ר סאמר חאג' יחיא לדירקטוריון קבוצת שטראוס כחבר דירקטוריון חיצוני (דח״צ) לאחר שהמינוי אושר באסיפת בעלי המניות. עופרה שטראוס, יו"ר קבוצת שטראוס: "אני שמחה על החלטת אסיפת בעלי המניות לאשר את המלצת דירקטוריון שטראוס לצרף את ד"ר סאמר חאג' יחיא לדירקטוריון החברה. מינוי זה מצטרף למינויה לאחרונה של הגברת דליה נרקיס לדירקטוריון הקבוצה כדח"צ, ולפרישתם (כתוצאה מסיום כהונה  עפ"י חוק) של פרופ' דפנה שוורץ, ד"ר מיכה אנג'ל, דליה לב ועקיבא מוזס. לכל אחד מחברי הדירקטוריון תפקיד משמעותי במסע ההתפתחות שלנו כחברה. אני מבקשת להודות מקרב ליבי לדפנה, דליה, מיכה ועקיבא על תרומתם החשובה להתפתחות הקבוצה ולהצלחתה. גיוס דירקטורים חדשים מהווה עבורנו הזדמנות להעשיר ולהתאים את היכולות והכישורים של הדירקטוריון, נוכח האתגרים והתוכניות האסטרטגיות של החברה. אני מאמינה שמעבר למומחיות ולניסיון הרב של סאמר בתחומי חשבונאות ופיננסים, סאמר יעשיר אותנו בניסיון בינ"ל רב וביכולות אישיות ייחודיות, אשר תייצרנה תרומה משמעותית לקבוצה". ד"ר חאג' יחיא, נשוי ואב ל-2 תושב העיר טייבה, בעל תואר PhD במאקרו כלכלה מ-MBA, MITבפיננסים ובנקאות, MA בכלכלה, BA בחשבונאות וכלכלה, ותואר במשפטים מהאוניברסיטה העברית. ד"ר חאג' יחיא מחזיק ברישיון לעריכת דין, לאחר שהשלים תקופת התמחות במשרד הרצוג, פוקס נאמן, וכן התמחה בחשבונאות במשרד Deloitte. ד"ר חאג' יחיא מילא שורה של תפקידים בכירים בחברות יעוץ והשקעות גדולות בארה"ב, לרבות 6 שנים בתפקיד VP Financial Engineering ב- Fidelity Investments. הניסיון האקדמי של ד"ר חאג' יחיא כולל תפקידי מרצה במגוון קורסים בתחומי כלכלה, פיננסים ויזמות במספר אוניברסיטאות מובילות בארה"ב ובישראל, ובהן MIT, Harvard, האוניברסיטה העברית והמרכז הבינתחומי בהרצליה. ד"ר חאג' יחיא משמש כדירקטור בבנק לאומי וחבר במספר וועדות בדירקטוריון הבנק. כמו כן, הוא משמש כיו"ר ועדת הביקורת של בית חולים הדסה בירושלים וחבר במליאת המועצה להשכלה גבוהה. ד"ר חאג' יחיא מעורב בפעילות חברתית ענפה במסגרתה הוא פעיל בארגון קו משווה ובארגון קולקטיב אימפקט. דירקטוריון שטראוס המליץ על מינוי ד"ר חאג' יחיא בתום תהליך מקצועי שהתקיים בחודשים האחרונים והובל על ידי וועדת איתור של הדירקטוריון ובליווי חברה חיצונית בלתי תלויה.
שטראוס זכתה במקום הראשון בתחרות המעסיק החברתי של ישראל לשנת 2016
15/09/2016

שטראוס זכתה במקום הראשון בתחרות המעסיק החברתי של ישראל לשנת 2016

ציון בלס, מנכ"ל שטראוס ישראל, ודבורה מקסיק, סמנ"כלית משאבי האנוש בחברה, קיבלו את אות המעסיק החברתי במסגרת הועידה הלאומית הכלכלית של העיתון כלכליסט, שנערכה אתמול (רביעי, 14.9)בתל אביב. האות הוענק מטעם העיתון כלכליסט וקרן מעגלים במעמד שר העבודה והרווחה, ח"כ חיים כץ ונשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש. במסגרת נימוקי הוועדה לזכייה נאמר כי שטראוס היא חברה פורצת דרך ביחסי העבודה בישראל וכי זכתה במקום הראשון בתחרות בזכות קפיצת מדרגה שעשתה בשנה האחרונה בתחום במסגרת ייסוד התכנית החברתית: מתן תוספת חודשית של 300₪ למשתכרי שכר מינימום, מתן קרן השתלמות לכל עובדי החברה וכן סבסוד חודשי במעונות יום ובגני הילדים של עובדיה. "שטראוס מבינה את הקושי של העובדים להתמודד עם יוקר המחיה בישראל -  ופעלה", נאמר בוועדה.    מנכ"ל שטראוס ישראל, ציון בלס, אמר לאחר הזכייה: "אני גאה ונרגש מהמעמד הזה, נפלה בחלקי הזכות להיות זה שעומד פה, אבל אני עומד פה בזכות דורות של מנהלים בשטראוס בעשרות השנים של שטראוס בישראל.  אני עובד בחברה 24 שנים, מכיר אותה מהניהול ומהדרגים הזוטרים. העובדים הם ערך עליון בחברה, כבוד האדם וכבוד העובד נמצאים כמעט מעל כל דבר אחר. זו לא המצאה של השנה האחרונה אלא מורשת ומסורת של דור המייסדים שעוברות ממנהל למנהל. העובד של אתמול שונה מהעובד של היום או של מחר, אבל דבר אחד היה נכון כל השנים – הכבוד הבסיסי והעובד כערך. התורה הזו שבעל פה הפכה לתורה שבכתב כדי לוודא שזה יקרה גם בשנים הבאות.  אני מקווה שהפרס הזה ייתן השראה לחברות נוספות שיעשו דברים עבור העובדים, ואני מברך את כלכליסט ואת קרן מעגלים שמושכים עוד חברות לעשות דברים למען העובדים. התחרות על העובד תמשיך - זה טוב לעסקים, זה טוב לעובדים וזה טוב למדינה". זו השנה השלישית ברציפות בה מתקיימת התחרות, שמפנה זרקור לאחד התחומים החשובים בשוק העבודה - העסקה חברתית ושימור עובדים במעגל העבודה. החברות שהתחרו על האות נבחנו בשורה של פרמטרים, ובהם פערי שכר, יחסי עבודה, הכשרות עובדים וניודם (בפרט במקצועות שוחקים), הטבות לעובדים, אפשרויות קידום וגיוון כוח העבודה וההון האנושי בארגון. השנה ניתן דגש על מידת האיזון בין עבודה, משפחה ופנאי, הקשור לגמישות בשעות עבודה, פעילויות והטבות למשפחת העובד, מנגנוני התייחסות נפרדים לעובד בהתאם למצב משפחתי, הסדרת אפשרות עבודה מהבית, הקפדה על סף שעות מקסימלי, מתן שירותים לעובד, חופשות יזומות ועוד. בתחרות מועמדים ארגונים המעסיקים יותר מ־200 איש ושמחזור פעילותם השנתי הוא 50 מיליון שקל ומעלה. עם צוות השופטים בתחרות נמנים עורכת "כלכליסט" גלית חמי, יו"ר קרן מעגלים יפה ויגודסקי, המשנה למנכ"ל התאחדות התעשיינים רובי גינל, ראש המרכז לאחריות חברתית ותאגידית בבי"ס למנהל עסקים, המכללה למנהל, עמירה דותן והמומחה למשאבי אנוש ואינטגרציה של ארגונים (לשעבר סמנכ"ל משאבי אנוש בטבע) איקה אברבנאל. התחרות לוותה על ידי רואה החשבון אורן גרופי, שותף במחלקת אחריות תאגידית, KPMG סומך חייקין.   לידיעה המלאה בכלכליסט לחצו כאן>