שותפים עסקיים


שטראוס מאמינה בשותפויות ומקיימת שיתופי פעולה עסקיים עם שותפים מקומיים, לצד שותפויות עם תאגידים רב-לאומיים מובילים. השותפויות מנוהלות על בסיס מחויבות משותפת לשפר את איכות החיים של אנשים ברחבי העולם.

יד מרדכי

"מכוורת יד מרדכי" הוקמה בשנת 1936, במקביל לייסוד קיבוץ "יד מרדכי". המכוורת הוקמה על ידי הגרעין המייסד של הקיבוץ. חלוצי קיבוץ יד מרדכי המתינו כשנה לעלייה לקרקע של "מצפה ים" באזור נתניה, בה ישבו באותה תקופה גדודי חיילים אוסטרליים ובריטים. החלוצים למדו מחיילים אלה את מסורת הכנת הדבש.

עם העלייה לקרקע בדרום הארץ, ב-1943, הפך ענף הדבש לאחד הענפים העיקריים של קיבוץ יד מרדכי. מכוורת יד מרדכי החלה את פעילותה עם כוורות בודדות, וכיום ברשות המכוורת הקיבוצית כמה אלפי כוורות. מכוורת יד מרדכי היא כיום המכוורת המתמחה בייצור ושיווק מוצרי דבש טבעי – המובילה בישראל – עם נתח של כ-60% משוק הדבש.

בשנת 2003 נרכשה פעילות הדבש של מכוורת יד מרדכי, לרבות הזכויות על המותג "יד מרדכי". החברה והתאגיד בבעלות קיבוץ יד מרדכי הקימו את "יד מרדכי – עלית". מאז הקמתה הרחיבה יד מרדכי – עלית את פעילותה גם לשמן זית וקונפיטורות.

איזורי פעילות

מותגים בשותפות

אבני דרך בשותפות

2002
הכול דבש
עלית נכנסה לשותפות עם מכוורת יד-מרדכי, לאחר שרכשה 51% ממכוורות קיבוץ יד-מרדכי. ההסכם כלל פיתוח, ייצור, מכירה, שיווק והפצה של מוצרי דבש, שמן זית וקונפיטורות תחת המותג "יד מרדכי".