חזרה

יום האישה 2016: ממשיכים להרים את דגל הגיוון

מתוך חדשות ומדיה, ישראל
08/03/16

על רקע יום האישה הבינלאומי שחל היום, ה-8.3, שטראוס מציינת את הדרך הנעשית בחברה לקידום שוויון הזדמנויות לאורך כל השנה וממשיכה להרים את דגל הגיוון. כארגון שמעודד שוויון הזדמנויות, גיוון תעסוקתי והתפתחות אישית, חשוב לנו לקיים את ההבטחה שלנו, המעוגנת בקוד האתי ולספק סביבת עבודה בטוחה, בריאה וטובה, נקייה מאפליה, מהטרדה והתנכלות.

לרגל חגיגות יום האישה, מסרה עופרה שטראוס כי "יום האישה הוא הזדמנות מצוינת לשים זרקור על חשיבות העשייה למען קידום נשים ושוויון הזדמנויות. אנחנו פועלים לקידום הנושא הן בתוך שטראוס והן מחוץ לחברה כחלק מהעשייה החברתית שלנו".

היום, אנחנו רואים יותר ויותר נשים בעמדות ניהול, לצד מחקרים שמוכיחים שוב ושוב שהעסקת נשים בעמדות בכירות מועילה לתוצאות החברה, אולי אפילו נזכה לראות אישה בתפקיד מנהיגת העולם החופשי אבל הדרך עוד רחוקה מלהגיע אל סופה. יום האישה, הוא יום בו כל אישה שמתנהלת בין משפחה לקריירה ומצליחה לשמור על איזון צריכה להרגיש גאווה.

זה יום שעדיין נדרש לציין אותו, כי על אף ההתקדמות הרבה שחלה בנושא שוויון בין נשים וגברים, עדיין לא הגענו לרגע שבו אנו מרגישים שאפשר לעבור לנושא הבא.

ביום האישה הבינלאומי אנו עוצרים לרגע ובודקים את עצמנו, חוגגים הצלחות ומדברים על פערים. כהרגלנו, היעדים שאנו מציבים לעצמנו הם להגיע למצב של אפס אפליה בין כל ואחת מאתנו. לכן, הדרך יותר ארוכה."

גדי לסין, נשיא ומנכ"ל קבוצת שטראוס הוסיף: "הבנו כבר לפני שנים, שכדי להצליח עסקית אנחנו צריכים להיות ארגון כמה שיותר מגוון, רב-גוני, רב-תרבותי. זה עוזר לנו להבין את הצרכנים שלנו יותר טוב וזה מתחבר למחקרים שקובעים שרוב החלטות הצריכה מתקבלות על ידי נשים. כלומר, שילוב היכולות והתובנות של נשים קריטי לנו – יש לזה משמעות לא רק מוסרית, אלא גם עסקית. הגדרנו יעד של 50 %נשים בתפקידי ניהול בחברה ובשנת 2015 הגענו לשיעור של 42% נשים בתפקידי ניהול. ב-2016 אנחנו ממשיכים לפעול למען העסקת יותר נשים בהנהלת החברה, כחלק ממסע של שיפור."

במסגרת ציון יום האישה, מתקיימים בשטראוס שולחנות עגולים במהלך החודש, במסגרתם ניתנת אפשרות לנשים בחברה להעלות בפני מנהלים את החסמים העיקריים והתחושות שמלוות אותן כנשים בסביבת העבודה, כמו כן, הושקה תחרות פרויקטים "ארגון שווה" – שמטרתה להניע לפעולה אנשים וצוותים שעובדים בשטח לפעול לקידום נושא המגדר. בנוסף, השנה הורחבו בשטראוס הדיונים בנושא קידום נשים, גיוון ושיוויון הזדמנויות.

השיחות והאירועים נערכים במקביל בכל אתרי שטראוס ברחבי העולם.

דברו איתנו
אסנת גולן
אסנת גולן
סמנכ''ל תקשורת, דיגיטל וקיימות,
דוברת קבוצת שטראוס
03-6752281 שלח מייל לאסנת גולן
גיל מסינג
גיל מסינג
מנהל תקשורת חוץ וקשרי ממשל
03-6756713 שלח מייל לגיל מסינג
 ענת לב-קונפורטס
ענת לב-קונפורטס
מנהלת יחסי ציבור ישראל
03-6752584 שלח מייל ל ענת לב-קונפורטס