חזרה

גדי לסין נשיא ומנכ"ל קבוצת שטראוס ורמי רונן מנכ"ל שטראוס מים הודיעו היום על הקמת שותפות בין קבוצת שטראוס באמצעות חברת הבת שטראוס מים ובין קבוצת Virgin

מתוך חדשות ומדיה ,מים, ישראל, אנגליה ,שטראוס מים
16/11/11

 

גדי לסין נשיא ומנכ"ל קבוצת שטראוס ורמי רונן מנכ"ל שטראוס מים הודיעו היום על הקמת שותפות בין קבוצת שטראוס באמצעות חברת הבת שטראוס מים ובין קבוצת Virgin

 

השותפות תעסוק בשיווק מכירה ושירות של מוצרי שטראוס מים באנגליה ואירלנד

ובהמשך תורחב הפעילות המשותפת לצרפת, אוסטרליה ודרום אפריקה

באמצעות חברת הניהול VEL וקרן ההשקעות  Virgin Green Fund

 

המיזם המשותף יתבסס על התשתיות והפעילות הקיימת של שטראוס מים הפועלת באנגליה החל משנת 2004

קרן ההשקעות של קבוצת וירג'ין (Virgin Green Fund -VGF) תשקיע במיזם המשותף בשלב הראשון סך של 7.5 מיליון דולר ושטראוס מים תשקיע 2.5 מיליון דולר, לפי שווי לפני הכסף של 8 מיליון דולר;לאחר ההשקעה הראשונה אחוזי הבעלות במיזם המשותף יהיו 58% לשטראוס מים ו- 42% ל- VGF

 

גדי לסין, נשיא ומנכ"ל קבוצת שטראוס:" קבוצת שטראוס מממשת היום אבן דרך נוספת בהתפתחות הגלובלית שלה ובפיתוח מותג החברה כמותג גלובלי. החיבור לוירג'ין הינו חיבור בעל משמעות אסטרטגית יוצאת דופן ביצירת תשתית להמשך פיתוח חברת שטראוס מים כמנוע צמיחה מרכזי בקבוצה בשנים הבאות. שטראוס מים מביאה עימה ידע ומומחיות בטיפול במים וקבוצת ורג'ין מובילה עולמית ביצירת ערך לצרכנים ובעלת מותג חזק ואהוב. החיבור בין המותגים יאפשר לנו להגיע ליותר אנשים בעולם עם הפתרון שלנו וליצור חברת מים מובילה".

רמי רונן, מנכ"ל חברת שטראוס מים: "אני גאה בעובדה שחברת וירג'ין בחרה ליצור שותפות עם שטראוס מים על רקע המומחיות שלנו והעובדה שיש לנו יכולות מצוינות לספק לצרכנים מים טהורים וטעימים בנקודת הצריכה, מים קרים ומים חמים באיכות הגבוהה ביותר, בנוחות מרבית ובהיצע השווה לכל כיס. שטראוס מים מקיימת בימים אלו שותפות מוצלחת לשיווק מוצריה בסין עם קבוצתHAIER   ואני משוכנע שהחיבור בין המומחיות והטכנולוגיה של שטראוס מים לצד המובילות של וירג'ין בהבנת הצרכן ובמתן מענה לצרכיו תוביל ליצירה של חברה המתמחה באספקה של מי שתיה טהורים ,בטוחים וטעימים לצרכנים במדינות נוספות בעולם".

גורדון מקולום, שותף בכיר, קבוצת וירג'ין, אמר היום: " אנו שמחים לעבוד עם קבוצת שטראוס על הרחבה ופיתוח של עסקי המים המובילים שלה בבריטניה, ומאוחר יותר במדינות גדולות אחרות הנמצאות במסגרת הפעילות של קבוצת וירג'ין. השילוב של הטכנולוגיה המעולה של שטראוס מים ויכולות השיווק של וירג'ן הוא מתכון לשותפות מנצחת."

שי וייס, שותף מייסד Virgin Green Fund, אמר היום: "אנו שמחים לבצע השקעה משמעותית בפעילות שטראוס מים אנגליה לצד קבוצת וירג'ין. אנו בטוחים ביכולתנו לבנות  חברת מים מובילה תוך מינוף המוניטין יוצא הדופן של וירג'ן בשירות ובאכפתיות שהיא מפגינה כלפי הצרכנים. לשטראוס מים יש רקורד מרשים בחדשנות ובשירות, והיא דוגמא נוספת מצוינת לסוג עסקי המים שאנו משקיעים בהם."

אודות העסקה :

קבוצת VIRGIN בראשות ריצ'ארד ברנסון, היא אחת מהחברות המובילות בעולם במיתוג ושיווק של מוצרי צריכה בקטגוריות רבות. במסגרת המיזם המשותף תעניק VIRGIN לשטראוס מים רישיון שימוש במותג למשך 30 שנה לצורך שיווק, מכירה ושירות של מוצרי שטראוס מים, בתמורה לתמלוגים שישולמו לה על ידי המיזם המשותף. המיזם המשותף ירכוש את המוצרים ויקבל שירותים שונים משטראוס מים. המוצרים יימכרו במיתוג משותף של וירג'ן ושטראוס מים.

השותפות צפויה לפעול באנגליה ואירלנד בשנת 2012 ובהמשך מתוכננת להרחיב את הפעילות המשותפת לצרפת, אוסטרליה ודרום אפריקה.

מדובר בשותפות של שתי חברות בבעלות משפחתית המתמחות בעולמות של בריאות ואיכות חיים. השותפות תמנף יכולות משלימות של שתי החברות, כאשר שטראוס מים מביאה עימה לשותפות טכנולוגיה ייחודית ומוצרים בעלי פטנטים יחודיים לטיפול במי שתיה לצד עוצמת המותג של וירג'ין, והיותה מובילה עולמית ביכולות שיווקיות, הבנת הצרכן ומתן מענה לצרכים ולמגמות צומחות באזורי הפעילות בהן מתכננת השותפות לפעול .

קרן ההשקעות של קבוצת וירג'ין ( Virgin Green Fund -VGF) תשקיע במיזם המשותף בשלב הראשון סך של 7.5 מיליון דולר, וחברת שטראוס מים תשקיע 2.5 מיליון דולר, לפי שווי לפני הכסף של 8 מיליון דולר. לאחר ההשקעה הראשונה אחוזי הבעלות במיזם המשותף יהיו כ- 58% לשטראוס מים וכ- 42% ל- לוירג'ין VGF. רשאית להשקיע סכום נוסף של כ- 6.2 מיליון דולר ושטראוס מים רשאית להשקיע סכום נוסף של כ- 3.8 מיליון דולר במיזם המשותף; בהנחה ששני הצדדים ישקיעו כאמור תהיה הבעלות בחברה 51% שטראוס מים ו- 49% VGF.

בדירקטוריון החברה יכהנו שלושה דירקטורים מטעם שטראוס מים, שני דירקטורים מקרן ההשקעות ודירקטור אחד מטעם וירג'ן. החברה תנוהל בשליטה משותפת של שטראוס מים ווירג'ן החל מועד החתימה.

 

אודות וירג'ין:

קבוצת וירג'ין היא אחת מחברות ההשקעות הגדולות בעולם, ונחשבת לאחד המותגים הידועים והמוערכים בעולם. היא נוסדה ב-1970 ע"י סר ריצ'רד ברנסון, והצמיחה עסקים מצליחים מאד בסקטורים מגוונים כגון טלפוניה ניידת, תחבורה, שירותים פיננסיים, מדיה, פנאי, מוסיקה ובריאות ואיכות חיים.

וירג'ין יצרה יותר מ-400 חברות ממותגות ברחבי העולם, והיא מעסיקה 50,000 עובדים ב-30 מדינות. המחזור הגלובלי הממותג שלה  בשנת 2010 היה מעל 13 מיליארד פאונד שטרלינג (כ-21 מיליארד דולר אמריקאי).

המותג וירג'ין נחשב למותג עם רמת מודעות גבוהה ביותר בעולם כולו ובפרט באנגליה, בארצות הברית, קנדה ובדרום אפריקה. המותג שם דגש על שיפור חיי האנשים תוך הקפדה על תמורה הולמת במחיר ,איכות גבוהה ,שירות צרכנים מעולה ,יצירתיות וכייף .

בעלי החברה ריצ'רד ברנסון תומך ומשקיע בעשרות יזמויות ופרוייקטים חברתיים ומהווה חממה לעסקים זעירים צעירים .

 

אודות קרן ההשקעות Virgin Green Fund:

 

VGF היא חברה מובילה להשקעות פרטיות, המשקיעה הון צמיחה באנרגיה מחודשת ובמיזמי יעול משאבים בצפון אמריקה ובאירופה. הקרן מעבירה הון צמיחה לחברות מוצרים, ציוד ושירותים בעלות ניסיון מסחרי מוכח ובסיס איתן, הפועלות בתחומי הליבה ובאזורים הגאוגרפים הרלוונטיים. VGF מסייעת לצוותי ניהול להגדיל את הערך של העסקים הצומחים שלהם באמצעות שימוש בהון, ניסיון וברשתות הגלובליות שלה המסייעות לחברות לממש הזדמנויות ובפתרון בעיות.

 

אודות שטראוס מים :

שטראוס מים מקבוצת שטראוס, הינה חברה גלובלית המספקת פתרונות מי שתיה. פעילות החברה מתמקדת בפיתוח, ייצור ושיווק של מערכות לטיהור, סינון, חימום וקירור מי השתייה. מוצרי החברה כוללים מגוון של פיתרונות לבית ומחוץ לבית בדוגמת בר מים המספק מים איכותים חמים וקרים.

מחזור המכירות של החברה בשנת 2010 עמד על 110 מיליון דולר המהווים ממוצע גידול שנתי של יותר מ-30% בשלוש השנים האחרונות. החברה פעילה בשלושה שווקים: ישראל (עם המותג המוביל תמי 4), סין (באמצעות שותפות עם ענקית האלקטרוניקה הסינית HAIER) ובריטניה.

החברה פיתחה פלטפורמת טכנולוגיה חדשה (MAZE) שתשפר את יעילות האנרגיה ואיכות הטיפול במים. הטכנולוגיה הושקה בשוק הסיני, ותורחב לקווי מוצר עתידיים בשווקים נוספים.

אודות קבוצת שטראוס:

קבוצת שטראוס היא חברה בינלאומית וציבורית למזון ומשקאות, שבסיס הבית שלה בישראל

החברה היא בבעלות משפחתית הפועלת למעלה מ- 70 שנה. החברה פועלת ב-17 מדינות ומעסיקה 14,000 עובדים, עם מחזור של יותר מ-1.9 מיליארד דולר בשנת 2010. יו"ר הקבוצה היא עופרה שטראוס שבשנת 2010 נבחרה לאחת מ-50 נשות העסקים הבולטות בעולם בדירוג שפורסם ע"י העיתון "פיננשל טיימס".

קבוצת שטראוס הקימה שותפויות אסטרטגיות עם ענקיות גלובליות מובילות כגון פפסיקו, דנונה והאייר בהתאם למודל התפעולי המועדף שלה, וכיום היא בעלת נוכחות גיאוגרפית בינלאומית- בישראל, צפון אמריקה, ברזיל, בריטניה, מזרח אירופה וארצות בריה"מ לשעבר, סינגפור ואוסטרליה.

לקבוצה חברת קפה החמישית בגודלה בעולם. בשנת 2008 השקיעה חברת  TPG 300 מיליון דולר בעסקי הקפה של שטראוס תמורת 25.1% בחברה.

קבצים להורדה

דברו איתנו
אסנת גולן
אסנת גולן
סמנכ''ל תקשורת, דיגיטל וקיימות,
דוברת קבוצת שטראוס
03-6752281 שלח מייל לאסנת גולן
גיל מסינג
גיל מסינג
מנהל תקשורת חוץ וקשרי ממשל
03-6756713 שלח מייל לגיל מסינג
 ענת לב-קונפורטס
ענת לב-קונפורטס
מנהלת יחסי ציבור ישראל
03-6752584 שלח מייל ל ענת לב-קונפורטס