חזרה

כנס הפוד-טק הגלובלי של ישראל

מתוך חדשות ומדיה, ישראל
27/09/16

עופרה שטראוס: " ישראל תמיד תרמה לעולם דרך מזון והיא יכולה לעשות זאת גם בעתיד דרך הפוד-טק. ישראל יכולה להוביל את המאמץ העולמי למזון טוב יותר, ולהבטיח שילדים לא ילכו לישון עוד רעבים"

מחמוד חאן, המדען הראשי של פפסיקו העולמית: "עד 2050 אוכלוסיית העולם תמנה 9.5 מיליארד איש, אם לא נספק פתרון טכנולוגי לבעיות המזון – יתווספו עוד 2.5 מיליארד אנשים רעבים. זה יביא לסכסוכים גדולים בעולם"

450 יזמים, משקיעים, מנהלי מחקר, פיתוח וחדשנות, נציגי ממשלה, בנקים וחברות מזון מהארץ ומהעולם התכנסו אתמול (26.09.2016) בשפיים לכנס הפודטק הגלובלי הראשון מסוגו בישראלעופרה שטראוס על הבמה נואמת בכנס הפודטק הישראלי

כנס הפודטק הגלובלי הראשון בישראל נערך אתמול (ב') בשפיים. לכנס הגיעו 450 איש המרכיבים את קהילת הפודטק המקומית. הכנס מופק על ידי חממת THE KITCHEN – – חממת הפודטק הראשונה בארץ מיסודם של המדען הראשי במשרד הכלכלה (רשות החדשנות) וקבוצת שטראוס.

בכנס השתתפו דמויות בינ"ל מובילות בנושאי מחקר ופיתוח של מזון על כלל שרשרת הערך שלו, ובהם מחמוד חאן, סגן יו"ר תאגיד פפסיקו והמדען הראשי של החברה, קרל הייני סגן נשיא גלובלי למחקר ופיתוח באסתי לאודר, דניאל גולד מייסדת  FOOD+TECH CONNECT, ג'רון לפלר מנהל ראשי של תאגידי מזון וחקלאות בראבובנק (הבנק העולמי המוביל להשקעות במזון ובחקלאות), אניה אלדן ראש מנהלת תכנית החממות ברשות החדשנות במשרד הכלכלה, גדי לסין נשיא ומנכ"ל קבוצת שטראוס, עופרה שטראוס, יו"ר קבוצת שטראוס ונציגי קרנות השקעה מסינגפור, הולנד, בריטניה וארה"ב. עוד השתתפו בכנס ראשי קרנות השקעה מובילות בעולם הסטארטאפים, יזמים ובעלי חברות טכנולוגיות, נציגי חברות מזון ועוד.

עופרה שטראוס, יו"ר קבוצת שטראוס, אמרה בכנס כי: "יש לנו משימה משותפת והיא לשפר את המזון של העולם. הסיפור של ישראל עם מזון החל עוד בקום המדינה, פתחנו שגרירויות במדינות שבהן יכולנו לסייע לאוכלוסייה המקומית עם ידע שהיה לנו במזון. ישראל תמיד תרמה לעולם דרך מזון והיא יכולה לעשות זאת גם בעתיד דרך הפודטק. ישראל יכולה להוביל את המאמץ העולמי למזון טוב יותר ולהבטיח שילדים לא ילכו לישון עוד רעבים – זה באמת תלוי בנו והפודטק יכול להוביל אותנו לשם".

מחמוד חאן, המדען הראשי של פפסיקו אמר: "העתיד שונה מהעבר בהגדרה ואנחנו צריכים לשנות את תהליכי הייצור שלנו ואת המוצרים שלנו. 7 מיליארד אנשים על כדור הארץ חיים היום. עד 2050, יהיו 9.5 מיליארד איש בעולם. היום מיליארד אנשים הולכים לישון רעבים, ויתווספו 2.5. מיליארד אנשים לעולם בלי יותר מים על כדור הארץ ממה שיש היום. אם לא נספק פתרון טכנולוגי למצב הזה יתווספו עוד 2.5 מיליארד אנשים רעבים. זה יביא לסכסוכים גדולים בעולם. לא מדובר במותרות אלא בהישרדות בסיסית. הטכנולוגיה של הפודטק חייבת להיות הפתרון. תפקידנו כתעשייה לחשוב על העתיד בצורה אחרת ולספק פתרונות. חלק מהפתרונות כבר מיושמים היום: להוריד מלח, סוכר וקלוריות במוצרים דרך טכנולוגיה. זה חשוב אבל לא מספיק. נצטרך את הטכנולוגיה לצמצום הנזקים לסביבה, לצמצום השימוש במים במפעלים בפודטק הוא הפתרון". 

גדי לסין, נשיא ומנכ"ל קבוצת שטראוס הוסיף: "מזון הוא צורך בסיסי של כל בני האדם באשר הם והאתגרים בעולם המזון, כמו גם ההזדמנויות, משותפים לכולם. כחברה שחרטה על דגלה לשפר את חיי האנשים, המשימה של יצירת ערך גבוה יותר לצרכנים דרך טכנולוגיות, לצד איתור ופיתוח הטכנולוגיות שתספקנה מענה לאתגרי התעשייה, היא חזון שהפך למציאות. עם אלפא שטראוס מחד, וחממת the kitchen  מאידך, אנחנו דוחפים ומחזקים את קהילת היזמים, והופכים את ישראל לבית גידול של פתרונות לבעיות המזון של העולם. ישראל כבר הופכת ל״פודטק וואלי״ עולמי, והגעתם של בכירים מעולמות תוכן מגוונים כל כך אלינו לכנס מהווה עדות לתובנה הזו. הפוטנציאל הגלובלי קיים כאן ואנחנו בשטראוס נתמוך במאמצים לחזק את קהילת הפודטק הישראלית. אנחנו מאמינים שעלינו לצפות את העתיד לבוא ולהיערך מראש עם היכולות המתאימות מצידנו כתעשייה, ואנחנו עושים זאת בדיאלוג עם כל השותפים הרלוונטים לעולם המתפתח הזה".

עופרה שטראוס משוחחת עם מחמוד חאן, המדען הראשי של פפסיקו העולמית ועם קרל הייני סגן נשיא גלובלי למחקר ופיתוח באסתי לאודר

במסגרת הכנס נערכה התערוכה הגדולה מסוגה של סטרטאפים בתחום המזון, ובמסגרתה 30 יזמים הציגו את הפיתוחים הטכנולוגיים המספקים הצצה לעתיד עולם המזון, ובכלל זאת חברה העוסקת בצריבת תוכן כתוב על מאפים, טכנולוגיה שמאפשרת הדפסת תוכן על הקפה, מיקרו גל פורץ דרך המאפשר לבשל באיכות ומהירות חסרי תקדים (למשל חימום דג קפוא בעשר דקות), סנדוויצ'ים קפואים שלאחר הפשרה טעימים כטריים, סידן אמורפי שנספג במהירות כפולה מסידן רגיל, יוגורט טבעוני מאורז, סטייק ושניצל המבוססים על אבקה שנוצרת מזבובים, רובוט המחקה תנועות אדם בעזרת מצלמה בלבד, חיישן המזהה מרכיבי מוצרים וחיידקים בלחיצת כפתור על מכשיר דוגמת דיסק-און-קי ועוד. הכנס איפשר ליזמים הישראלים להציג את מוצריהם בפני בכירי התעשייה העולמית. 

 

מה הקשר בין שטראוס ותעשיית הפוד-טק?

האתגרים המורכבים של שוק המזון הגלובלי מחייבים יצירת פתרונות חדשים ויצירתיים. מגמות הרווחה והבריאות המעסיקות יותר ויותר צרכנים, פגמים בייצור, הצורך להאריך חיי מדף וזמן שימוש בחומרי גלם, הקטנת ההשפעה המזיקה על הסביבה והרצון לספק ערך גבוה יותר לצרכן – מהווים כר פורה לטכנולוגיות חדשות ולאפיקי השקעה נוספים לקרנות הון סיכון. כיום, יותר מתמיד, לטכנולוגיה מתקדמת תפקיד מפתח בתעשיית המזון והמשקאות, ועולם הפודטק הולך וצובר תאוצה ברחבי העולם והופך לתחום מרכזי יותר ויותר. לשם המחשה, בשלוש השנים האחרונות בלבד , השקעות קרנות הון סיכון במיזמים של פודטק הכפילו את עצמם מדי שנה, והגיעו ל-5.7 מיליארד דולר בשנת 2015. dsc_7424

ההתפתחות הגלובלית הזו הגיעה גם לכאן בישראל, שהופכת אט אט למעצמה עולמית בנושא.

מנוע צמיחה מרכזי ליצירת קהילת הפודטק המקומית היא יחידת אלפא שטראוס, שהוקמה במסגרת הקבוצה לפני 5 שנים. אלפא שטראוס פיתחה לאורך השנים קהילה ישראלית של פודטק, בכך שסייעה ליזמים מכל התחומים לפתח ולבחון טכנולוגיות אפליקטיביות לעולם המזון. לאורך השנים בחנה אלפא שטראוס כ-700 טכנולוגיות ונכנסה לשיתופי פעולה עם 20 חברות ויזמים שכבר פיתחו 5 מוצרים, האחרון שבהם הינו חומוס ללא חומרים משמרים. לפני כשנה וחצי, לאור הניסיון שצברה קבוצת שטראוס עם הנושא, בחר המדען הראשי במשרד הכלכלה בקבוצת שטראוס כשותפה להקמת חממת הפודטק הראשונה בישראל. החממה, THE KITCHEN, היא חממת הפודטק הראשונה בעולם מסוגה. היא פועלת מזה כשנה באשדוד וכבר הקימה חמש חברות חדשות: יופיקס, המפתחת מוצרי מזון טבעוניים, DLR  המפתחת רובוט בעל יכולת לימוד מהירה,  FLYING SPARK המפחת חלבונים למאכל אדם מזחלים של זבוב הפירות, BACTUSENSE המפתחת מערכת ביולוגית-אופטית לזיהוי מהיר של חיידקים מזיקים בקווי יצור מזון ו MY FAVOREAST המפתחת מערכת המייצרת התאמה אישית תזונתית למתכונים דיגיטליים.

קהילת הפודטק הישראלית הולכת וצוברת תאוצה והופכת לשם דבר גלובלי. בישראל יש כ-500 מיזמים של פודטק שכולם נולדו בארבע-חמש השנים האחרונות בלבד. זה נחשב קצב מאד מואץ לתחום שממש לא היה קיים קודם. יש כבר שתי קרנות הון סיכון ישראליות ייעודיות לתחום הזה – FOODLAB CAPITAL  ו GREEN SOIL . כל אחת מהן היא קרן של כמה עשרות מליוני דולרים והקרנות הגדולות והמסורתיות מתחילות להכנס לזה. בעולם, יש המון קרנות ייעודיות לתחום וגם הקרנות הגדולות ביותר כבר נכנסות לתחום הזה (אנחנו מדברים על למעלה מ-300 משקיעים שמזוהים עם התחום). היקפי ההשקעה מטורפים וכתבתי כאן – כל שנה בשלוש השנים האחרונות ההשקעות מכפילות את עצמן והגיעו ב -2015 ל 5.7 מיליארד דולר – רק על פודטק. (CB INSGIHTS).

 

קרדיט צילום: אייסטורי יניב כהן

דברו איתנו
אסנת גולן
אסנת גולן
סמנכ''ל תקשורת, דיגיטל וקיימות,
דוברת קבוצת שטראוס
03-6752281 שלח מייל לאסנת גולן
גיל מסינג
גיל מסינג
מנהל תקשורת חוץ וקשרי ממשל
03-6756713 שלח מייל לגיל מסינג
 ענת לב-קונפורטס
ענת לב-קונפורטס
מנהלת יחסי ציבור ישראל
03-6752584 שלח מייל ל ענת לב-קונפורטס