חזרה

צעד משמעותי לקראת הפיכתה של ישראל למובילה עולמית בתחום ה-FOODTECH

מתוך חדשות ומדיה, ישראל
10/06/14

קבוצת שטראוס מברכת על החלטת המדען הראשי לקבל את הצעתה של שטראוס להקים בישראל קהילת חדשנות טכנולוגית בתחום המזון (FOODTECH).

תעשיית המזון העולמית עומדת בפני אתגרים רבים הנובעים משינויים כלכליים וחברתיים. הצורך הגלובלי במתן מענה לבעיות שונות ובהתאמת עולם המזון לדרישות הצרכנים, הוביל בשנים האחרונות לעלייתו של צורך ממשי בקפיצת מדרגה טכנולוגית בתעשיות המזון מסביב לעולם.

 כיום, תעשיית המזון בישראל נסמכת בפועל על טכנולוגיית של חברות ענק מחו"ל, הן במיכון והן בחומרי גלם.

קבוצת שטראוס פועלת מזה שלוש שנים, באמצעות פרויקט "אלפא שטראוס", להקים ולפתח תעשיית ידע עולמית בתחום ה- FOODTECH, שבסיסה בישראל, וזאת במטרה לעודד יותר יזמים וחברות לפתח טכנולוגיות שיקדמו את תעשיית המזון המקומית – וממנה הבינ"ל. שיתופי הפעולה שנוצרו בין יזמים בתחום המזון, מכוני מחקר, אוניברסיטאות ושותפים בינ"ל, הוכיחו שבישראל קיים מצע פורה לחדשנות פורצת דרך בתחום המזון.

על בסיס הניסיון של "אלפא שטראוס", והצורך הברור של תעשיות המזון הגלובליות לעמוד מול אתגרי המחר, הציעה שטראוס למדען הראשי במשרד הכלכלה להקים את חממת ה-FOODTECH, אשר תאפשר ליזמים בתחילת דרכם להצליח ולייצר חברות הזנק גם בתחום המזון (והטכנולוגיות הקשורות בו), בהמשך להצלחה המוכרת בתחומי ההיי-טק והביו-מד.

תומר הרפז, סמנכ"ל אסטרטגיה, פיתוח עסקי וטכנולוגיות בקבוצת שטראוס, שהוביל את פרויקט "אלפא שטראוס" ואת המהלך להקמת חממת ה-FOODTECH, אמר היום לרגל הבחירה של המדען הראשי בהצעתה של שטראוס: "החלטת המדען הראשי היום הינה צעד משמעותי קדימה בהפיכתה של ישראל למובילה עולמית בתחום ה-FOODTECH. בעשור הקרוב, תחום טכנולוגיות המזון יהפוך להיות ענף טכנולוגי עולמי משמעותי. החממה תאפשר לנו לפגוש ולקדם יזמים בשלב המוקדם של המסע שלהם ולסייע להם להתגבר על האתגר המשמעותי הניצב בפניהם בין ההמצאה להוכחת היתכנות, ולאחר מכן במסחור הטכנולוגיה. זהו צעד משמעותי וחשוב עבור התעשייה הישראלית, שיאפשר למדינה לפתח תעשיית ידע מובילה ברמה הגלובלית בתחום חשוב ומשמעותי. זו תעודת כבוד לשטראוס ובשורה של ממש לקהילת ה-FOODTECH בישראל״.

דברו איתנו
אסנת גולן
אסנת גולן
סמנכ''ל תקשורת, דיגיטל וקיימות,
דוברת קבוצת שטראוס
03-6752281 שלח מייל לאסנת גולן
גיל מסינג
גיל מסינג
מנהל תקשורת חוץ וקשרי ממשל
03-6756713 שלח מייל לגיל מסינג
 ענת לב-קונפורטס
ענת לב-קונפורטס
מנהלת יחסי ציבור ישראל
03-6752584 שלח מייל ל ענת לב-קונפורטס