חזרה

שטראוס זכתה לדירוג גבוה במחקר בנושא שילוב האוכלוסייה הערבית בתעסוקה במסגרת יוזמת "קולקטיב אימפקט" שהושקה בבית הנשיא

מתוך חדשות ומדיה, ישראל ,שטראוס ישראל
10/02/15

נשיא המדינה, מר ראובן (רובי) ריבלין, השיק ביום שני, ה-8.2.15, את שיתוף הפעולה בין בית הנשיא ומיזם קולקטיב אימפקט, לקידום התעסוקה בחברה הערבית.

במפגש שנערך במשכנו, השתתפו מנכ"לים ומעסיקים מכ-50 חברות הגדולות במשק הלוקחות חלק ביוזמה, ביניהם גם יו"ר קבוצת שטראוס, עופרה שטראוס, ובמהלכו הוצגו לנשיא ממצאי המחקר המקדים שנערך ע"י חברת הייעוץ שלדור, הממפה את המצב הקיים, והמדגיש את דרכי התמודדות של החברות השונות עם חסמים ואתגרים בשילוב האוכלוסייה הערבית במגזר העסקי. 

עופרה שטראוס ונשיא המדינה מר ראובן ריבלין באירוע בבית הנשיא

צילום: בית הנשיא

במסגרת שיתוף הפעולה עם בית הנשיא, יקיים הנשיא אחת לרבעון "פורום מנהיגות עסקית" של מנהלי החברות הלוקחים חלק במיזם, ילווה את הגורמים המקצועיים בסוגיות שונות שיעלו מתוך תהליכי השילוב ויעמוד מקרוב על תהליכי ההשתלבות של האוכלוסייה הערבית במשרות השונות בחברות.

במהלך המפגש, אמר נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין כי "שוק העבודה הוא הסיסמוגרף הטוב ביותר ליכולתנו לחיות כאן יחד, ולהוות גשר של תקווה למדינת ישראל ולמזרח התיכון".

נשיא מדינת ישראל מר ראובן ריבלין נואם באירוע בבית הנשיא

צילום: בית הנשיא 

בפנייה לאנשי העסקים שהשתתפו במפגש אמר כבוד נשיא המדינה: "אתם כאן, כי אתם יודעים ששילוב הציבור הערבי בתעסוקה איננו מתמצה בשילובם כפועלים בפס היצור. אלא, ששילוב אמיתי, משמעותו השתלבות בתעסוקה הולמת, לאקדמאים, במשרות של הובלה, פיתוח וניהול. ולכן, הנוכחות שלכם כאן היום, מנכ"לי החברות הגדולות במשק, היא אמירה חשובה מאין כמותה… ואתם, ידידותי וידידי, מובילים את הקטר הזה. ההכרעות שלכם, יקבעו את עתיד המשק, ועתיד החברה".

במהלך הכנס נשאה דברים עפרה שטראוס, המכהנת גם כיו"ר עמותת יסמין, הפועלת לקידום עסקים קטנים ובינוניים בבעלות נשים יהודיות וערביות. בנאומה אמרה הגב' שטראוס בפנייתה לראשי החברות: ״כשמדברים על מנהיגות של העולם העסקי ועל יצירת שינוי, מדברים עלינו – יש לנו תפקיד ואחריות לבצע שינוי. להיות מנהיג זה להתבונן גם על מה שאנו לא עושים מספיק טוב, זה לא לדבר רק על רווח ומכירות. למדתי, שלא ניתן לבצע שינוי לבד, אנו צריכים להיות חלק מקבוצה שחולקת ידע ועובדת ביחד כדי ליצור שיוויון הזדמנויות".

עוד הוסיפה הגב' שטראוס כי "אין לנו ארץ אחרת. ברגע החגיגי הזה כאן, בבית הנשיא, כשסמל המדינה מאחורינו, אנו יוצרים כאן קואליציה שתחולל שינוי. בשילוב ידיים של שלושת המגזרים, הציבורי, הפרטי והחברתי, ותוך חיבור גורמים רבים ככל שניתן למטרה, נצליח ליצור את השינוי המיוחל״.

דברו איתנו
אסנת גולן
אסנת גולן
סמנכ''ל תקשורת, דיגיטל וקיימות,
דוברת קבוצת שטראוס
03-6752281 שלח מייל לאסנת גולן
גיל מסינג
גיל מסינג
מנהל תקשורת חוץ וקשרי ממשל
03-6756713 שלח מייל לגיל מסינג
 ענת לב-קונפורטס
ענת לב-קונפורטס
מנהלת יחסי ציבור ישראל
03-6752584 שלח מייל ל ענת לב-קונפורטס