חזרה

שטראוס גרופ מודיעה כי חברת הבת שטראוס קפה התקשרה בהסכם עם TPG לרכישת כל מניותיה (25.1%) בשטראוס קפה

מתוך חדשות ומדיה ,קפה, הולנד ,שטראוס קפה
28/03/17

שטראוס גרופ מודיעה כי חברת הבת שטראוס קפה התקשרה בהסכם עם TPG לרכישת כל מניותיה (25.1%) בשטראוס קפה

שטראוס קפה רוכשת את מניותיה שלTPG  בסכום של 257 מיליון אירו. העסקה צפויה לתרום לרווח למניה.

שטראוס גרופ הודיעה היום (28.3.2016) כי חברת הבת (74.9%) שטראוס קפה התקשרה בהסכם עם בעלת מניות המיעוט בשטראוס קפה "Robusta Cooperatief" המוחזקת על ידי קרן TPG  לפיו ביצעה שטראוס קפה רכישה חוזרת של כל מניותיה של TPG בשטראוס קפה. 

גדי לסין נשיא ומנכ"ל הקבוצה מסר: "זהו יום חשוב וחגיגי לקבוצת שטראוס ולשטראוס קפה. הרכישה של מניות שטראוס קפה מהווה ביטוי נוסף לאסטרטגיה ארוכת טווח ולחיזוק מעמדה הגלובלי של שטראוס קפה והשפעתה על קבוצת שטראוס תוך מימוש המחויבות שלנו לפעול בתחומים המשפרים את חיי אנשים בעולם כולו .קפה הוא עסק ליבה לקבוצת שטראוס ועסקה זו משקפת את האמון שלנו בקטגורית הקפה ובשוק הקפה העולמי כשוק חזק וצומח ,וכמובן בחברת שטראוס קפה ובעובדיה.

הרכישה ששטראוס קפה מבצעת מהווה מהלך אסטרטגי, פיננסי וארגוני משמעותי  והיא מייצרת ערך אסטרטגי ואופרטיבי לחברה. אנו מאמינים ביכולת העתידית של שטראוס קפה להמשיך לצמוח ולהגדיל את הערך שהיא מייצרת לבעלי המניות הן בטווח המידי והן בטווח הארוך יותר" . 

"בשם קבוצת שטראוס אני מודה ל- TPG על השותפות בשמונה השנים האחרונות ועל תרומתה לשטראוס קפה."

 

תומר הרפז מנכ"ל שטראוס קפה מסר :" עולם הקפה מייצג עבורנו הזדמנות מרתקת. תרבות הקפה הגלובלית מתפשטת בקצב מואץ ואנו צפויים לראות יותר צרכני קפה ויותר קפה איכותי נגיש. החיבור העמוק בין אנשים לבין כוס הקפה שלהם מקנה לקטגוריה עוד חוסן המתבטא בביקושים יציבים גם בעת של האטה כלכלית, זהו גורם חשוב ומאזן בעולם תנודתי. שטראוס קפה בעלת מעמד חזק המאפשר לה לייצר מענה למגמות אלו והיא מחויבת לקדם את תרבות הקפה ברחבי העולם, מחוזקים בתשוקה עמוקה שלנו לקפה ולמוצרי קפה. אני משוכנע שהעסקה תתמוך ביכולת של שטראוס קפה לממש את האסטרטגיה שלה, לחזק את מעמדה כחברת קפה בינלאומית מובילה ולמצות את ההזדמנות המשמעותית שאנו רואים בקטגוריה הגלובלית."

אודות העסקה: שטראוס קפה תשלם ל- TPG סך של 257 מיליון אירו בגין המניות. התמורה נקבעה בין היתר על סמך הרווחיות של שטראוס קפה והערכות לגבי הצמיחה העולמית בתחום הקפה. התמורה תשולם בשני תשלומים: 172 מיליון אירו שולמו אמש במועד החתימה והעברת המניות, ו- 85 מיליון אירו ישולמו עד 15.8.2017. בנוסף תפדה שטראוס קפה אופציות שהוקצו למנהלים בשטראוס קפה בסך של כ- 17 מיליון אירו , וכן ייפדו או יומרו לאופציות של שטראוס גרופ אופציות בשווי של כ- 2 מיליון אירו.

להערכת שטראוס גרופ ושטראוס קפה, העסקה יוצרת ערך ותתרום לרווחיותן. הבעלות המלאה של שטראוס גרופ בשטראוס קפה תאפשר יתר גמישות אסטרטגית, אופרטיבית וניהולית.

היקף מכירות הקפה בעולם עומד על כ- 74 מיליארד דולר ושיעור הצמיחה השנתי הממוצע עומד על כ 5-6%. פעילות הקפה של שטראוס מהווה כ 50% מהיקף המכירות של קבוצת שטראוס.

TPG CAPITAL היא קרן פרייבט אקוויטי מהמובילות בעולם. מאז 1992 היא משמשת כחברת השקעות פרטית, והיא בעלת נכסים בשווי של יותר מ-74 מיליארד דולר, ומשרדים ברחבי העולם. השקעות TPG Capital הינם במגוון רחב של סוגי נכסים, כולל הון פרטי, מיזמי צמיחה, נדל"ן, אשראי והון ציבורי. TPG שואפת לבנות מוצרים וחלופות דינמיים למשקיעים שלה תוך גיבוש מצוינות משמעתית ותפעולית לרוחב אסטרטגית ההשקעה והביצוע של הפורטפוליו שלה.

על שטראוס קפה

שטראוס קפה היא חברת קפה בינ"ל הנמנית על עשר החברות הגדולות בעולם (יורומוניטור, ערך מכירות קמעונאיות) עם מחזור העולה על מיליארד דולר בשנה. החברה משקיעה ומפתחת מותגי קפה מקומיים המהווים מובילי שוק בשווקים מגוונים – ברזיל, פולין, רומניה, סרביה, רוסיה, אוקראינה וישראל. לחברה 14 אתרי ייצור ברחבי העולם והיא מעסיקה כ-7500 עובדים. שטראוס קפה מחויבת לקידום תרבות הקפה העולמית בקרב צרכנייה ברחבי העולם, וזאת מתוך תשוקה אמתית לקפה ומוצריו.

דברו איתנו
אסנת גולן
אסנת גולן
סמנכ''ל תקשורת, דיגיטל וקיימות,
דוברת קבוצת שטראוס
03-6752281 שלח מייל לאסנת גולן
גיל מסינג
גיל מסינג
מנהל תקשורת חוץ וקשרי ממשל
03-6756713 שלח מייל לגיל מסינג
 ענת לב-קונפורטס
ענת לב-קונפורטס
מנהלת יחסי ציבור ישראל
03-6752584 שלח מייל ל ענת לב-קונפורטס