חזרה

שטראוס מודיעה כי לא תבצע העלאת מחירים במוצרי שטראוס – עלית, למעט עדכון מחיר מוצרי החלב

מתוך חדשות ומדיה ,מוצרי חלב, ישראל ,שטראוס ישראל
24/10/12

בעקבות עלית המחיר החדה של מחיר החלב הגולמי בשיעור של כ-10%, חברת שטראוס מבצעת עדכון מחירים לקמעונאים ולרשתות השיווק בשיעור ממוצע של כ- 3% בלבד, במספר קטגוריות של מוצרי החלב.

מנכ"ל שטראוס ישראל, ציון בלס: "העלייה החדה במחיר החלב הגולמי מחייבת התאמות מסוימות במחיר מוצרי החלב, אך בשלב זה אנו נמשיך לספוג את עליות תשומות הייצור וחומרי הגלם האחרים בכל שאר הקטגוריות של שטראוס- עלית"

חברת שטראוס מבצעת עדכון מחירים בקטגוריית המחלבה בלבד והיא אינה מעלה את מחיר כלל מוצרי החברה ובהם מוצרי עלית- קפה, שוקולד, מלוחים, יד מרדכי והסלטים, ותמשיך לספוג את העלויות הנוספות.

עדכון המחירים לקמעונאיים ולרשתות השיווק יבוצע במספר מוצרי חלב, בשיעור ממוצע של כ-3% בלבד, זאת בעקבות העלייה החדה של מחיר המטרה ב-20.7 אג', העומד מאז תחילת חודש אוקטובר על 2.34 שקלים לליטר חלב גולמי.

במהלך השנה וחצי האחרונות, חברת שטראוס סופגת את העליות במחירי תשומות הייצור והאנרגיה בנוסף לעליות מחירי חומרי הגלם- ולא מעלה את מחירי המוצרים בהתאם לעליות החדות. מהלכים אלה עלו עשרות רבות של מיליונים לחברה, שחייבו שינויים משמעותיים: צימצום הוצאות, ביטול השקעות מסוימות והתייעלויות בכלל מערכי הייצור, המכירה והשיווק.

בנוסף, בתקופה זו ביצעה החברה הוזלות קבועות משמעותיות של כ-10% בממוצע בלמעלה מ-50 ממוצרי החברה כולל מחלבות ושאר קטגוריות. החברה אף יצאה במהלך של קליטת מאות עובדי קבלן, הקפאת שכר בכירים והעלאת שכר המינימום לעובדים כבר בתחילת שנת 2012.

במהלך התקופה עלו עלויות הייצור של החברה בעשרות מיליוני שקלים בעקבות ההתייקרויות במחירי הדלק, המים, החשמל והארנונה, אותן שטראוס ממשיכה לספוג.

כעת, משעלה משמעותית מחיר המטרה של החלב, החברה מבצעת עדכון מחירים בהלימה לעליית מחיר החלב הגולמי שנקבע, ובמקביל לא תעלה את מחירי כל שאר מוצרי החברה.

מנכ"ל שטראוס ישראל, ציון בלס: " אילולא העלייה במחיר החלב הגולמי לא היינו מעלים כעת את המחירים באף קטגוריה של שטראוס. בשנה החולפת ביצענו עשרות תהליכים בכדי להתייעל ולשמור על רמת מחירים קבועה, זאת למרות העליות החדות במחירי מרבית חומרי הגלם והאנרגיה. העלייה במחיר המטרה מחייבת אותנו לבצע התאמות מסוימות במחיר מוצרי החלב, יחד עם זאת בשלב זה אנו נמשיך לספוג את עליות מחיר תשומות הייצור וחומרי הגלם האחרים בכל שאר הקטגוריות בהן פועלת החברה ולא נעלה בהן מחירים".

מצ"ב שיעורי העלייה במחיר המחירון לקמעונאים ורשתות השיווק בקטגוריות המחלבה, שיכנסו לתוקף ב-1 לנובמבר 2012:

– גבינות- כ- 5%                                     – חלב עם ערך מוסף – כ- 3%

– דני וגמדים- כ- 3.5%                            – משקאות חלב- כ- 4%

– מילקי- נותר ללא שינוי

דברו איתנו
אסנת גולן
אסנת גולן
סמנכ''ל תקשורת, דיגיטל וקיימות,
דוברת קבוצת שטראוס
03-6752281 שלח מייל לאסנת גולן
גיל מסינג
גיל מסינג
מנהל תקשורת חוץ וקשרי ממשל
03-6756713 שלח מייל לגיל מסינג
 ענת לב-קונפורטס
ענת לב-קונפורטס
מנהלת יחסי ציבור ישראל
03-6752584 שלח מייל ל ענת לב-קונפורטס