חזרה

קבוצת שטראוס ופפסיקו הודיעו היום על הקמת "מרכז מצוינות" למחקר ופיתוח בתחום הסלטים והחומוס בווירג'יניה

מתוך ,סלטים, ישראל, ארה''ב ,פפסיקו- שטראוס מטבלים וממרחים
19/06/12

במקביל, סברה תרחיב את מפעל היצור שלה בריצ'מונד, וירג'יניה, אשר כבר היום נחשב למפעל החומוס הגדול והמתקדם בעולם, על מנת לתת מענה לביקושים הגוברים למוצריה

מהלכים אלה מהווים אבן דרך נוספת במימוש האסטרטגיה של קבוצה שטראוס לקדם את איכות חייהם של אנשים בכל גיאוגרפיה בה החברה פעילה, במטרה להרחיב את היצע המוצרים ומגוון הפעילויות בעולמות הבריאות והמזון הטרי

גיורא בר דעה, מנכ"ל אובלה, חברת הסלטים והמטבלים המשותפת של שטראוס ופפסיקו, אמר היום: השותפות של קבוצת שטראוס עם פפסיקו שהחלה ב"סברה" בצפון אמריקה והתפתחה לכדי הקמת חברה בינלאומית משותפת של שטראוס ופפסיקו בתחום הסלטים והמטבלים, מתקדמת היום בצעד נוסף באסטרטגיה העסקית של שתי החברות. מהלכים אלה הם פועל יוצא של צמיחתה ושליטתה של סברה בקטגורית הסלטים והמטבלים המצוננים בארה"ב. המרכז למחקר ופיתוח, יעסוק ביישומי פיתוח בתחומי הקולינריה, מדע המזון, יצור, אריזה, שרשרת אספקה והפצת מוצרים, ויוביל ליוזמות חקלאיות פורצות-דרך במטרה להגדיל ולמנף משאבים מקומיים".

רונן זוהר, מנכ"ל סברה אמר היום: "סברה היא כיום מותג הסלטים והמטבלים המצוננים מס' 1 בארה"ב עם נתח שוק של כ- 60% עם מחזור מכירות הגדל משמעותית משנה לשנה, כאשר בשנת 2011 מכירותיה צמחו בכ- 36% והסתכמו ב- 217 מיליון דולר. מרכז המו"פ החדש יאפשר לנו להמשיך, להתרחב ולהגדיר את האפשרויות הטמונות בקטגוריית הסלטים והמטבלים המצוננים בהיבטי חדשנות, טעם ובריאות. מרכז המצוינות יאגד מומחים מתחומי טכנולוגיית המזון, חקלאות, תזונה, יצור והפצה, והוא מהווה את הצעד המשמעותי הבא בצמיחה שלנו".

על מרכז המצוינות

מרכז המצוינות החדש בווירג'יניה יתפרס על שטח של 1,860 מ"ר ויוקם בסמוך למפעל היצור הירוק של סברה, בו היא מייצרת את החומוס הנמכר ביותר בארה"ב. הבניה תחל ברבעון הראשון של 2012. מפעל סברה ממוקם על שטח של כ- 200,000 מ"ר בפארק התעשייה ראפין מיל בריצ'מונד. מושל וירג'יניה, בוב מקדונל, אישר מתן מענק של 250,000$ מהקרן לפיתוח הזדמנויות עסקיות, כדי לסייע למחוז צ'סטרפילד בפרויקט.

על ההתרחבות

סברה צפויה להתחיל בהרחבה משמעותית של מפעל יצור החומוס שלה בצ'סטרפילד- וירג'יניה תגדיל תפוקתו ב-50%, ותיתן מענה לביקוש גובר למוצרים של סברה.

על סברה

סברה(Sabra) הוקמה בשנת 1986 .החברה מתמקדת בייצור מטבלים טריים וסלטים לשיווק בארה"ב ובקנדה. כיום סברה הינה יצרנית ומפיצת הסלטים והמטבלים הים-תיכוניים הגדולה בארה"ב והיא מובילה את השוק במונחי מכירות וחדשנות נתח השוק של החברה עומד כיום על כ- 60%.

באוגוסט 2005, רכשה שטראוס 51% מסברה, מותג של חומוס וסלטים ים-תיכוניים בארה"ב. רכישה זו באה עם זיהוי ההזדמנות הייחודית הטמונה בקטגורית המטבלים הים תיכוניים מזון יותר בריאותי, אותנטי וקרוב לטבע; קטגוריה שצומחת במהירות כחלק ממגמת המזון הבריא בשוק בצפון אמריקה.

במרץ 2008 הודיעה שטראוס כי השלימה את הסכם השותפות עם קבוצת פפסיקו העולמית ושתי הקבוצות מחזיקות בבעלות משותפת של 50% בסברה.

המפעל החדש של סברה בווירג'יניה נחנך במאי 2010 ומאפשר לחברה להכפיל במידית את כושר היצור תוך הפחתת ההשפעות הסביבתיות. תהליך תכנון המפעל שם דגש על התייעלות באנרגיה, הפחתת השפעות סביבתיות והקפדה על סביבת עבודה בטוחה לעובדים. המפעל משמש מרכז יצור והפצה ליותר מ-40,000 חנויות ברחבי ארצות הברית וקנדה.

אודות שטראוס:

קבוצת שטראוס, קבוצת המזון והמשקאות השנייה בגודלה בישראל, היא כיום חברה בינלאומית המעסיקה כ-14,000 עובדים ב-18 מדינות בעולם. הקבוצה מציגה צמיחה מזה שמונה שנים ברציפות, ומחזור הפעילות שלה הגיע ל-7.7 מיליארד ש"ח בשנת 2011, כאשר 48.8% מתוכו נובעים מפעילות בינלאומית. קבוצת שטראוס מתמקדת בחמישה עסקי ליבה: שטראוס ישראל, שטראוס קפה, שטראוס מים, רשת השוקולד ברים של מקס ברנר, ופפסיקו-שטראוס מטבלים וסלטים טריים.

קבוצת שטראוס היא שחקן מפתח בשוקי הקפה במרכז אירופה ובמזרחה, בברזיל ובישראל בתחום הקפה הקלוי ובמוצרים ושירותים נלווים. הקבוצה נסחרת במדד תל אביב 25, הכולל את החברות הציבוריות הגדולות בישראל, והשיגה דירוג אשראי AA+ מחברת מעלות, מקבוצת Standard and Poor's. שטראוס מקיימת שיתופי פעולה עם מספר תאגידים רב-לאומיים מובילים, כגון פפסיקו ופריטו ליי, דנונה, האייר ולאחרונה גם וירג'ין. למידע נוסף: www.strauss-group.com

אודות פפסיקו:

פפסיקו היא חברת מזון ומשקאות גלובלית מובילה בעלת מחזור שנתי נקי של 65 מיליארד דולר. פפסיקו מציעה את הפורטפוליו הגדול בעולם של מותגי מזון ומשקאות, עם 22 קווי מוצר שונים המניבים, כל אחד, מכירות קמעונאיות שנתיות בשווי מיליארד דולר. המותגים העיקריים של פפסיקו הם – Quaker, Tropicana, Gatorade, Frito-Lay, and Pepsi Cola – הכוללים גם מאות מוצרי מזון ומשקאות מהנים וטובים הנמצאים בכל משקי הבית בעולם. חברת פפסיקו רואה עצמה מחויבת לצמיחה בת-קיימא באמצעות השקעה בעתיד בריא יותר עבור אנשים ברחבי העולם ובעבור כדור הארץ, אשר משמעותה היא גם עתיד מוצלח יותר לפפסיקו.

התחייבות זו מוגדרת בחברה כ"ביצועים מונחי-מטרה" (Performance with Purpose ), במסגרתה פפסיקו מבטיחה לספק מגוון רחב של מוצרי מזון ומשקאות המותאמים לטעמים המקומיים, למצוא דרכים חדשניות למזעור השפעתה על הסביבה, כגון שימור אנרגיה, שימוש מבוקר במים והורדת כמויות חומרי האריזה, וכן להבטיח סביבת עבודה מעולה לאנשיה תוך שהיא מכבדת, תומכת ומשקיעה בקהילות המקומיות בהן היא פועלת. למידע נוסף: www.pepsico.com

דברו איתנו
אסנת גולן
אסנת גולן
סמנכ''ל תקשורת, דיגיטל וקיימות,
דוברת קבוצת שטראוס
03-6752281 שלח מייל לאסנת גולן
גיל מסינג
גיל מסינג
מנהל תקשורת חוץ וקשרי ממשל
03-6756713 שלח מייל לגיל מסינג
 ענת לב-קונפורטס
ענת לב-קונפורטס
מנהלת יחסי ציבור ישראל
03-6752584 שלח מייל ל ענת לב-קונפורטס