חזרה

עופרה שטראוס השתתפה בוועידת Select USA ביוזמת הבית הלבן

מתוך חדשות ומדיה, ישראל, ארה''ב
25/03/15

יו"ר קבוצת שטראוס, עופרה שטראוס, המכהנת גם כיו"ר לשכת המסחר ישראל-אמריקה,  נפגשה אתמול בוושינגטון עם הנשיא אובמה והייתה בין הדוברים בוועידת Select USA,  שהינה יוזמה של הנשיא ושרת המסחר האמריקאית, פני פריצקר.                                               

הוועידה ריכזה אליה את ראשי הרשויות הפדרליות והמקומיות המבקשות לחזק את הקשרים הכלכליים בין ארה"ב למדינות מרחבי העולם, במטרה לעודד השקעות זרות בארה"ב. 

במהלך הוועידה, נפגשה עופרה שטראוס עם הנשיא אובמה ועם שרת המסחר פריצקר, וכן דיברה בפאנל לצד תת שר האוצר ותת שר המסחר האמריקאים על חשיבות הקשרים הכלכליים בין ישראל לארה"ב.

במהלך הנאום הדגישה הגב' שטראוס כי: ״השקעות הדדיות של חברות ישראליות ואמריקאיות מחזקות את הקשרים הכלכליים בין המדינות ותורמות לישראל וארה"ב כאחד. דווקא עכשיו, לאור המתיחות המדינית, אנחנו צריכים לחזק את הקשרים הכלכליים בין המדינות, להראות שהקשר בין העמים ובין החברות חזק יותר מכל חילוקי דעות״.

עופרה שטראוס השתתפה בוועידת Select USA ביוזמת הבית הלבן

הנשיא אובמה התייחס בנאומו להשקעות הזרות: ארה"ב היא המקום הטוב בעולם להשקעות זרות. כאן נמצא המחקר והפיתוח העולמי, יש לנו גישה לשווקים ברחבי העולם ומערכת ממשל יציבה ובטוחה להשקעות. אני קורא לכם לבוא ולהשקיע בארה"ב ומתחייב אישית שנסייע לכל מי שירצה לעשות כאן עסקים ולהצליח״. 

קשרי המסחר בין ישראל וארה"ב שולשו בשני העשורים האחרונים ומהווים נדבך אסטרטגי בקשרים בין המדינות. ישראל הינה המדינה המיוצגת ביותר בנסדק אחרי סין ולמעלה מאלף חברות ישראליות פעילות בארה"ב ומעסיקות למעלה ממאה אלף עובדים ביותר מארבעים מדינות בארה"ב.

החברות האמריקאיות המובילות הקימו בשנים האחרונות מרכזי מחקר ופיתוח בישראל והשקיעו מיליארדים במשק הישראלי וישראל נחשבת לאחת מ-20 המדינות המובילות בייצוא סחורות לארה"ב.

קבוצת שטראוס פעילה בארה"ב עם המותג סברה באמצעות שיתוף פעולה עם ענקית המזון העולמית פפסיקו. לסברה נתח שוק של 63% בקטגוריית החומוס בשוק האמריקאי.

 

דברו איתנו
אסנת גולן
אסנת גולן
סמנכ''ל תקשורת, דיגיטל וקיימות,
דוברת קבוצת שטראוס
03-6752281 שלח מייל לאסנת גולן
גיל מסינג
גיל מסינג
מנהל תקשורת חוץ וקשרי ממשל
03-6756713 שלח מייל לגיל מסינג
 ענת לב-קונפורטס
ענת לב-קונפורטס
מנהלת יחסי ציבור ישראל
03-6752584 שלח מייל ל ענת לב-קונפורטס