חזרה

קבוצת שטראוס וחברת פפסיקו משיקות במקסיקו את פעילות החברה הגלובלית של עסקי הסלטים והמטבלים תחת המותג 'אובלה'

מתוך חדשות ומדיה ,סלטים, מקסיקו ,פפסיקו- שטראוס מטבלים וממרחים
13/06/12

השותפות המוצלחת שהחלה בצפון אמריקה עם המותג 'סברה' מתרחבת למדינות נוספות

קבוצת שטראוס וחברת פפסיקו קיימו אמש במקסיקו סיטי, אירוע להשקת פעילות החברה הגלובלית המשותפת- "אובלה", בהשתתפות פדרו פאדיארנה, נשיא פפסיקו מקסיקו, עופרה שטראוס, יו"ר קבוצת שטראוס,  גדי לסין, נשיא ומנכ"ל קבוצת שטראוס וגיורא בר-דעה מנכ"ל החברה הגלובאלית, לצד מנכ"לים ומנהלים בכירים מפפסיקו ושטראוס.

במהלך האירוע נחשף מותג החברה הגלובלית- "אובלה" ,הושק המפעל החדש של החברה במקסיקו  וקו המוצרים הראשון בהשקעה של 10 מיליון דולר הכולל שלושה סוגים של חומוס מעורב בטעמים מקסיקנים מקומיים.

"אובלה" נבחר כשם החברה ושם המותג  עימו תיכנס השותפות למדינות נוספות בעולם, ותכלול קו מוצרים נרחב של סלטים ומטבלים טריים אשר ייוצרו בעתיד וישווקו בשווקים בינלאומיים מרכזיים נוספים.

גדי לסין, נשיא ומנכ"ל קבוצת שטראוס: "הכניסה שלנו למקסיקו מהווה אבן דרך נוספת וחשובה בתהליך ההתרחבות הגלובלי של שטראוס. החיבור בין התשתיות הגלובליות המצוינות והמובילות בשיווק של פפסיקו לצד הידע, היזמות, החדשנות, והמומחיות של שטראוס בעולמות המזון הטרי והבריא, יובילו לבניית חברה בינלאומית אשר מוצריה ייפגשו מיליוני צרכנים בכל יום במקסיקו ובהמשך במגוון מדינות וייתרמו לאיכות חייהם. שותפות זו מהווה הכרה נוספת של חברות ענק גלובליות ביכולות ובהישגים של קבוצת שטראוס בכלל וסברה בפרט. אנו למדים שלאנשים בכל העולם יש כיום יותר סקרנות ופתיחות לחוות מזון מסוג חדש ,עם טעמים וניחוחות חדשים  ואנחנו מאמינים יחד עם השותפים שלנו שלקטגוריית הסלטים והמטבלים יכול להיות בכך חלק חשוב תוך שאנו מציעים אלטרנטיבה  נוספת ובריאה לשולחנם ".

פדרו פאדיארנה, נשיא פפסיקו מקסיקו: "אנו מחפשים כל העת הזדמנויות חדשות להרחיב את העסק שלנו על ידי הצעת מגוון רחב של מוצרים, כולל אופציות טעימות ובריאות יותר ", אמר פדרו פאדארנה, נשיא פפסיקו מקסיקו. "היכולות הייחודיות של שטראוס ומומחיותה במזון טרי, בשילוב עם ערוצי השוק של פפסיקו ועוצמתה בבניית מותגים, ימצבו אותנו במקום מצוין לתת לצרכנים קו מוצרים נהדר חדש המשלים את הפורטפוליו שלנו במקסיקו."

גיורא בר-דעה, מנכ"ל חברת "אובלה": "ההצלחה  של סברה בארה"ב והצמיחה המשמעותית שלה משנה לשנה מספקת לנו את התנופה הנדרשת להבאת מוצרי  "good for you" למדינות ולקמעונאים חדשים ברחבי העולם. שטראוס יחד עם חברת הענק פפסיקו,צברו יחדיו יכולות ידע וניסיון נרחב ופיתחו פרקטיקות עבודה המאפשרות למצות את המירב משתי החברות תוך שמירה על רוח היזמות הנדרשת במהלכים כגון אלה. המותג "אובלה" נולד מתוך הרעיון של :טעמים מכל העולם .זהו למעשה מסע של גילוי סלטים ומטבלים טריים המהווים חלק מארוחה ,חטיף או חוויה תרבותית המחברת בין אנשים סביב מזון .במסגרת ההשקה במקסיקו הקמנו מפעל ופיתחנו מוצרים שהותאמו לטעם המקומי תוך שאנו מציעים לצרכנים מזון טרי ובריא .בשלב ראשון יושק קו מוצרי החומוס ובהמשך הדרך יפותחו מוצרים נוספים ".

על אובלה- Obela:

במסגרת העמקת המחויבות שלהן לבריאות צרכנים, פפסיקו-שטראוס משיקות היום את "אובלה", קו מוצרים עולמי חדש של מטבלים וסלטים המותג  נולד בהתאם לקונספט "טעמים המקרבים בין אנשים מכל העולם", מתוך מטרה לחבר בין אנשים, טעמים תרבויות וחוויות אכילה שונות.

"אובלה" מתבססת על מודל ההצלחה והתשתיות של חברת הסלטים והדיפים-'סברה', בה שותפות שטראוס ופפסיקו מאז שנת 2008. במהלך השנים האחרונות מחזור המכירות של החברה ממשיך לגדול משמעותית משנה לשנה ובשנת 2011 מכירותיה צמחו בכ- 36% והסתכמו ב- 217 מיליון דולר. סברה היא כיום מותג הסלטים והמטבלים המצוננים מס' 1 בארה"ב עם נתח שוק של כ- 60% והיא מהווה אבן דרך בשותפות העסקית המורחבת.

מוצרי "אובלה" יושקו בשווקים בעלי ענין במזונות בריאים וטריים העשויים מרכיבים טבעיים, תחילה יושקו המוצרים במקסיקו, הבולטת בשווקים הללו. ההשקעה הכוללת במקסיקו עומדת על כ- 10 מיליון דולר, ובמסגרתה ישווקו תחילה שלושה סוגים של חומוס מעורב בטעמים מקסיקנים מקומיים, ובהמשך יתווספו מוצרי "אובלה" נוספים. המוצרים יהיו זמינים ברשתות הקמעונאיות הגדולות באזור, כמו וולמארט, סוריאנה וקומקסה

אודות שטראוס:
קבוצת שטראוס, קבוצת המזון והמשקאות השנייה בגודלה בישראל, היא כיום חברה בינלאומית המעסיקה כ-14,000 ב-18 מדינות בעולם. הקבוצה מציגה צמיחה מזה שמונה שנים ברציפות, ומחזור הפעילות שלה הגיע ל-7.7 מיליארד ש"ח בשנת 2011, כאשר 48.8% מתוכו נובעים מפעילות בינלאומית. קבוצת שטראוס מתמקדת בחמישה עסקי ליבה: שטראוס ישראל, שטראוס קפה, שטראוס מים, רשת השוקולד ברים של מקס ברנר, ופפסיקו-שטראוס מטבלים וסלטים טריים. קבוצת שטראוס היא שחקן מפתח בשוקי הקפה במרכז אירופה ובמזרחה, בברזיל ובישראל בתחום הקפה הקלוי ובמוצרים ושירותים נלווים. הקבוצה נסחרת במדד תל אביב 25, הכולל את החברות הציבוריות הגדולות בישראל, והשיגה דירוג אשראי AA+ מחברת מעלות, מקבוצת Standard and Poor's. שטראוס מקיימת שיתופי פעולה עם מספר תאגידים רב-לאומיים מובילים, כגון פפסיקו ופריטו ליי, דנונה, האייר ולאחרונה גם וירג'ין. למידע נוסף: www.strauss-group.com
אודות פפסיקו:
פפסיקו היא חברת מזון ומשקאות גלובלית מובילה בעלת מחזור שנתי נקי של 65 מיליארד דולר. פפסיקו מציעה את הפורטפוליו הגדול בעולם של מותגי מזון ומשקאות, עם 22 קווי מוצר שונים המניבים, כל אחד, מכירות קמעונאיות שנתיות בשווי מיליארד דולר. המותגים העיקריים של פפסיקו הם – Quaker, Tropicana, Gatorade, Frito-Lay, and Pepsi Cola – הכוללים גם מאות מוצרי מזון ומשקאות מהנים וטובים הנמצאים בכל משקי הבית בעולם. חברת פפסיקו רואה עצמה מחויבת לצמיחה בת-קיימא באמצעות השקעה בעתיד בריא יותר עבור אנשים ברחבי העולם ובעבור כדור הארץ, אשר משמעותה היא גם עתיד מוצלח יותר לפפסיקו.
התחייבות זו מוגדרת בחברה כ"ביצועים מונחי-מטרה" (Performance with Purpose ), במסגרתה פפסיקו מבטיחה לספק מגוון רחב של מוצרי מזון ומשקאות המותאמים לטעמים המקומיים, למצוא דרכים חדשניות למזעור השפעתה על הסביבה, כגון שימור אנרגיה, שימוש מבוקר במים והורדת כמויות חומרי האריזה, וכן להבטיח סביבת עבודה מעולה לאנשיה תוך שהיא מכבדת, תומכת ומשקיעה בקהילות המקומיות בהן היא פועלת. למידע נוסף: www.pepsico.com
אודות פפסיקו מקסיקו:
פפסיקו מקסיקו היא אחת מהחברות למוצרי צריכה הגדולות במדינה, עם מחזור שנתי של 4.3 מיליארד דולר ב-2011. החברה מייצרת 55,000 משרות ישירות ו-790,000 משרות עקיפות במקסיקו, הודות לנוכחות שלה בכל מדינות הרפובליקה המקסיקנית. החברה מפעילה 433 מרכזי הפצה, 21,000 נתיבי מכירה ו-49 מפעלי יצור. מוצרי פפסיקו נמכרים במקסיקו משנת 1907. לפרטים נוספים: www.pepsico.com.mx Twitter: @PepsiCoMex.
שיתוף הפעולה של שטראוס ופפסיקו:
שטראוס ופפסיקו פועלות בשיתוף פעולה מזה כ- 20 שנה. השותפות שהחלה בישראל עם 'פפסיקו פריטו-ליי, בפעילות החטיפים המלוחים, התרחבה בשנת 2008 לצפון אמריקה עם חברת הסלטים והדיפים-'סברה', שהפכה עד מהרה לחברה המובילה בשוק הסלטים באזור. סברה מייצרת ומפיצה מגוון עשיר של מאכלים צמחוניים, ובהם מטבלים, סלטים, מתאבנים ים תיכוניים (חומוס, טחינה, חצילים ועגבניות, סלסה ועוד), והיא כוללת למעלה מ-20 מוצרים במנות אישיות ומארזים משפחתיים. לפני כשנה הכריזו שטראוס ופפסיקו על הרחבת השותפות והקמת החברה
הגלובאלית החדשה.
strausspepsicoobela_txtbody
דברו איתנו
אסנת גולן
אסנת גולן
סמנכ''ל תקשורת, דיגיטל וקיימות,
דוברת קבוצת שטראוס
03-6752281 שלח מייל לאסנת גולן
גיל מסינג
גיל מסינג
מנהל תקשורת חוץ וקשרי ממשל
03-6756713 שלח מייל לגיל מסינג
 ענת לב-קונפורטס
ענת לב-קונפורטס
מנהלת יחסי ציבור ישראל
03-6752584 שלח מייל ל ענת לב-קונפורטס