חזרה

קבוצת שטראוס משיקה את שטראוס+ אפליקציה משפחתית לקנייה מתוכננת ויעילה

מתוך חדשות ומדיה, ישראל ,שטראוס ישראל
18/05/15

ציון בלס, מנכ"ל שטראוס ישראל:

"החלטנו להתנסות ולפגוש את הצרכנים בזירות נוספות מתוך רצון להרחיב את הדיאלוג עמם"

מסקר שערכו בחברה עולה כי 87% מהצרכנים מבצעים קניות על בסיס רשימה מוכנה מראש

קבוצת שטראוס לוקחת את מגמת השיתוף צעד אחד קדימה ותסייע לתכנן את הקניות לבית בצורה חכמה ויעילה, תוך מתן מענה לדילמות המאפיינות את חווית הקניה בסופר. שטראוס היא חברת המזון והמשקאות הראשונה בישראל שמשיקה אפליקציה שתהפוך את חווית הקניות לבית ליעילה יותר ותעניק לצרכנים ערך מוסף והטבות לפני, במהלך ואחרי הקנייה. בחודש הקרוב ניתן יהיה למצוא בחנויות האפליקציות גרסת בטא של האפליקציה ובהמשך תושק הגרסה המלאה.

ציון בלס מנכ"ל שטראוס ישראל: "מבחינתנו זה סוג של סטארט אפ. אנחנו חברה שיודעת לייצר מוצרי מזון ולבנות מותגים אבל החלטנו להתנסות ולהרחיב את הנגיעות והדיאלוג שלנו עם הצרכנים לזירת המובייל דרך כלי שמקל עליהם בתכנון הקנייה, מאפשר תיעוד, ייעול התהליך ואף מתגמל על נאמנות למוצרי שטראוס. זו הזדמנות עבורנו להכיר טוב יותר את הצרכים של הצרכנים ואת ההעדפות שלהם ולשפר את הצעות הערך העתידיות שלנו. באופן טבעי כמו בכל סטארט אפ אנו עולים עם גרסה ראשונית שתעבור שינויים על בסיס הדיאלוג והלמידה שנפיק מהצרכנים".

אסנת גולן, סמנכ"לית תקשורת דיגיטל וקיימות של קבוצת שטראוס: "חיפשנו דרך נוספת להתקרב לצרכנים שלנו ולייצר להם ערך מעבר למוצרי החברה. בחרנו להקים פלטפורמה מבוססת מובייל שתאפשר לנו נגיעות נוספות בצרכנים כחלק מאקו סיסטם חדש של ערוצים בבעלות החברה, הרחבת הבנת הצרכן והרחבת הנגיעות והמפגשים עמו. מצאנו שתכנון רשימת הקניות בצורה מתקדמת הוא צורך רלבנטי ויצרנו זירה לדיאלוג ולתגמול בגין נאמנות".

אפליקציית שטראוס+ כוללת כלי לניהול רשימת קניות שיחליף את הפתקים והרשימות בוואטסאפ ויאפשר למשפחה לנהל רשימה אחת משותפת בה כל בן משפחה יכול להוסיף את המצרכים שהוא צריך. לצד רשימת הקניות לבית, שטראוס+ תציע בהמשך מגוון מתכונים המותאמים לרשימת המצרכים שנרכשו או נמצאים ברשימת הקניות על בסיס העדפות אישיות של המשתמשים, ובכך תסייע לתכנן את התפריט השבועי בצורה נוחה ופשוטה. בנוסף, לצרכנים תינתן הטבה על כל קנייה של מוצרי שטראוס. המתכונים וההטבות יינתנו לצרכנים על בסיס חשבוניות הקנייה אותן הם יתבקשו לצלם ולהעלות לאפליקציה.

מסקר שערכה החברה בשיתוף מכון שילוב עולה כי 87% מהצרכנים מגיעים לסופר עם רשימת קניות שהכינו מבעוד מועד. מבין העונים על שאלה זו 80% מהנשים דיווחו כי הן מכינות את הרשימה לפיה הן קונות, לעומת זאת רק 54% מהגברים דיווחו שהם מכינים את הרשימה עצמאית. נתון מעניין נוסף שעלה בסקר הראה כי 71% מהצרכנים מקבלים מבן משפחה בקשות למצרכים נוספים בזמן הקניה בסופר. עוד עולה מהסקר כי 82% מהצרכנים קונים בטעות מוצרים שכבר יש להם בבית. מבין המוצרים שנקנים בטעות מככבת הפסטה עם 50% מהצרכנים, אחריה ברשימה נמצאים חלב, סוכר ולחם ש-30% מהצרכנים דיווחו שהם רוכשים מוצרים אלה בטעות.

על בסיס נתונים אלה ומחקרים נוספים שנעשו לאורך השנים בנו בחברה כלי המאפשר למשתמשים לנהל בצורה מתוכננת ויעילה יותר את כל הקניות לבית, מונע קניות מיותרות ומספק פתרון קל ופשוט לתכנון התפריט המשפחתי השבועי ללא צורך בפלטפורמות דיגיטליות נוספות.

האפליקציה פותחה במחלקת הדיגיטל של קבוצת שטראוס בשיתוף חברת Mint הנמצאת בבעלות פובליסיס ישראל. 

להורדה האפליקציה: https://goo.gl/F4rQ8J

 

דברו איתנו
אסנת גולן
אסנת גולן
סמנכ''ל תקשורת, דיגיטל וקיימות,
דוברת קבוצת שטראוס
03-6752281 שלח מייל לאסנת גולן
גיל מסינג
גיל מסינג
מנהל תקשורת חוץ וקשרי ממשל
03-6756713 שלח מייל לגיל מסינג
 ענת לב-קונפורטס
ענת לב-קונפורטס
מנהלת יחסי ציבור ישראל
03-6752584 שלח מייל ל ענת לב-קונפורטס