חזרה

שיתוף פעולה ראשון בישראל בין שטראוס וחברת טרהסייקל הבינלאומית

מתוך חדשות ומדיה, ישראל
15/11/11

שיתוף פעולה ראשון בישראל בין שטראוס וחברת טרהסייקל הבינלאומית: חברת המיחזור הבינלאומית טרהסייקל משיקה את החטיבה הראשונה בישראל באמצעות שיתוף פעולה עם חטיבת המלוחים מקבוצת שטראוס

שטראוס פריטו ליי וחברת טרה סייקל משיקות תכנית איסוף ומיחזור של שקיות חטיפים משומשות הכוללת גם תרומה כספית לעמותות ובתי-ספר בתמורה לשקיות שנאספות.

 

טרהסייקל פועלת בעולם באמצעות שת"פים עם פפסיקו, יוניליבר, קימבלי-קלארק, ג'ונסון-אנד-ג'ונסון, קראפט-פודס ועוד, במטרה למצוא פתרונות לפסולת האריזות הקשה למחזור. בשנים האחרונות הרחיבה חברת טרהסייקל באופן דרסטי את פעילותה מחוץ לארצות הברית. לאחר שהחלה בפעילות במדינות כמו קנדה, מקסיקו, ברזיל ובריטניה, החליטה להשיק את החטיבה הבאה שלה במזרח תיכון, בארץ החלב והדבש – ישראל. 

שטראוס פריטו ליי הינה החברה הראשונה בישראל החוברת  לטרהסייקל ישראל, ויחד הן משיקות תכנית איסוף ארצית הנקראת "חטיבת תפוצ'יפס".

 

"חטיבת תפוצ'יפס" תשלב צרכנים באופן פעיל באיסוף שקיות החטיפים המשומשות שלהם כאשר בעבור כל שקית שתיאסף, תתרום חטיבת המלוחים של שטראוס 5 אגורות לעמותה או בית-ספר או תנועת נוער לבחירתו של הלקוח המשתתף באיסוף.

טרהסייקל תשתמש בפסולת שנאספה במטרה לייצר מוצרים וחומרי בנייה ופלסטיק ידידותיים לסביבה ובמחיר השווה לכל נפש.

 

צרכנים, מורים, מרכזי תנועות נוער, מנהלי עמותות או משפחות יכולים להירשם בחינם ל- TerraCycle.co.il, להוריד תוויות משלוח משולמות-מראש ולשלוח את שקיות החטיפים המשומשות שלהם דרך דואר ישראל לטרהסייקל, שתדאג להפוך את הפסולת הזאת לחומר או מוצר שימושי.

 

כל שנותר הוא להתחיל לאסוף ולסייע בכך להביא את ישראל אל היעד "אפס פסולת להטמנה" כמה שיותר מהר!

שיתוף הפעולה יחל באמצע חודש נובמבר ויכלול קמפיין פרסומי בהיקף כחצי מיליון ₪ שיתמקד בערוצים דיגיטליים: דפי המותגים תפוצ'יפס ודוריטוס בפייסבוק וכן משחק סלולרי.

 

שלי שליט, מנכ"ל שטראוס פריטו ליי, אמרה היום:

"חברת שטראוס מחפשת אחר פתרונות שיאפשרו לצרוך וגם להשתמש בתבונה בשקיות הנותרות לאחר הצריכה. אנו גאים על כך שהפרויקט החדשני מאפשר לנו לתרום באופן כפול, הן לאיכות הסביבה באמצעות מיחזור השקיות, והן לקהילה באמצעות התרומה הכספית שניתנת לארגונים שייבחרו. אנו צופים שציבור הצרכנים יענה לפרויקט בשמחה ושנצליח לשלב בין ההנאה והכיף שבצריכת החטיפים לבין המעורבות והאחריות לחברה ולקהילה בה אנו חיים".

טרהסייקל, שהוקמה במקור על-ידי סטודנט של אוניברסיטת פרינסטון, הינה חברה בינלאומית המייצרת מוצרים חדשניים וידידותיים לסביבה מפסולת אריזות קשה למחזור. טרהסייקל נחשבת לחלוצה ומובילה בתחום ה – Upcycling: התהליך של שימוש-חוזר ישיר בחומרים להם מחזור חיים קצר במיוחד (כגון, אריזות מזון חד פעמיות), באופן שמגביר משמעותית את השימושיות ומחזור החיים שלהם.

בשנים האחרונות הרחיבה טרהסייקל באופן דרסטי את פעילותה מחוץ לארצות הברית. לאחר שהחלה בפעילות במדינות כמו קנדה, מקסיקו, ברזיל ובריטניה, טרהסייקל החליטה להשיק את החטיבה הבאה שלה במזרח תיכון, בארץ החלב והדבש – ישראל. שטראוס פריטו ליי הינה החברה הראשונה בישראל החוברת לטרהסייקל ישראל, ויחד הן משיקות תכנית איסוף ארצית הנקראת "חטיבת תפוצ'יפס".

חטיבת תפוצ'יפס תשלב צרכנים באופן פעיל באיסוף שקיות החטיפים המשומשות שלהם (תפוצ'יפס, דוירטוס, שוש, צ'יטוס). עבור כל שקית שתיאסף, תתרום חטיבת המלוחים של שטראוס 5 אגורות

לעמותה או בית-ספר לבחירתו של הלקוח המשתתף באיסוף. התכנית החינמית אפילו מספקת משלוח בחינם! טרהסייקל תשתמש בפסולת שנאספה במטרה לייצר מוצרים וחומרי בנייה ופלסטיק ידידותיים לסביבה ובמחיר השווה לכל נפש.

צרכנים, מורים, מרכזי תנועות נוער, מנהלי עמותות או משפחות יכולים להירשם בחינם ל- TerraCycle.co.il, להוריד תוויות משלוח משולמות-מראש ולשלוח את שקיות החטיפים המשומשות שלהם דרך דואר ישראל לטרהסייקל, שתדאג להפוך את הפסולת הזאת לחומר או מוצר שימושי.

למרות שישראל לוקחת חלק קטן יחסית ב"מהפכה הירוקה" העולמית לעומת מדינות מערביות אחרות, העיסוק בנושאי סביבה בישראל נחשב בכל זאת לנושא מהותי העומד על סדר היום, ושהולך ומתפתח כל הזמן. כך למשל, בעוד ש- 96% מהפסולת המוצקה של הרשויות המקומיות בישראל נשלחה למטמנות פסולת לא מוסדרות בשנת 1993, הרי שהיום רב הפסולת המוצקה של ישראל (כ- 90%) מרוכזת במטמנות פסולת מוסדרות ומתקדמות. באופן דומה, אחוז המחזור בישראל, שעמד בתחילת שנות התשעים של המאה הקודמת על כ- 3%, עמד בשנת 2005 על כ- 23%.

לצד נתונים אלה, מתווספת חקיקה ורגולציה של השנים האחרונות, שמקדמת באופן משמעותי את המודעות והעשייה הסביבתית בישראל, כגון תחילתה של הפרדת פסולת במקור במספר רב של רשויות מקומיות בישראל ואף חשוב מכך – כניסתו של חוק האריזות לתוקפו ביולי האחרון, המחייב יצרנים ויבואנים למצוא פתרונות מקיימים לפסולת האריזות שלהם ולשאת באחריות לסוף חייהן של אותן אריזות. צעדים אלה, כמו גם אחרים, מהווים סמן חשוב להלך רוח כללי, שמטרתו צמצום משמעותי ומאסיבי של כמויות הפסולת המוצקה שנשלחות להטמנה במטמנות הפסולת בקרקעות בישראל. ואכן, למרות התפתחות בניהול הפסולת והסדרת המנגנונים לטיפול בה, הרי שבטווח של השנים הקרובות, לא נוכל להסתפק בקיבולת המטמנות הקיימות כפיתרון וניאלץ – ממש כמו מדינות אחרות בעולם – למצוא פתרונות מקיימים וכלכליים לטיפול וניהול הפסולת המוצקה שלנו.

על טרהסייקל טרהסייקל (TerraCycle.co.il)

מייצגת דור חדש של חברות, ששמות דגש על ההשפעה הסביבתית והחברתית שלהן כשם שהן שמות דגש על שאלת הרווחיות. בשנת 2001, ייסד טום סזאקי – סטודנט בשנתו הראשונה באוניברסיטת פרינסטון – את טרהסייקל, בתקווה לקדם דרך חדשה ואחראית יותר לניהול עסקים. מאז פיתחה וקידמה טרהסייקל את התחום באמצעות הייצור של מוצרים זולים וידידותיים לסביבה מפסולת קשה למחזור. לא זו בלבד שטרהסייקל תורמת לצמצום כמויות הפסולת הנשלחות להטמנה, אלא היא גם תורמת לעמותות ובתי-ספר, ומעודדת ילדים ברחבי העולם לקחת חלק בעשייה סביבתית ולהביא לשינוי אמיתי – ברמה המקומית והעולמית כאחת. בכדי ללמוד עוד על ההצטרפות לתכניות האיסוף של טרהסייקל, היכנסו ל: www.terracycle.co.il.

על שטראוס

קבוצת שטראוס – חברת המזון והמשקאות השניה בגודלה בישראל – היא תאגיד בינלאומי המפעיל עשרים וחמישה פסי ייצור בעשרים ואחת מדינות שונות ברחבי העולם. עם יותר משבעים שנה של מעורבות והתפתחות בקהילה, ניהול מדיניות של אחריות תאגידית הנו חלק אינטגראלי מהתרבות הארגונית הגלובלית של קבוצת שטראוס. שטראוס שמה דגש על הטמעה של ערכים סביבתיים ואתיקה מקצועית בארגונה ובשיטות עבודתה. לאורך שש השנים האחרונות, תכניות האחריות החברתית של הארגון זכו להכרה ציבורית, כך ששטראוס מדורגת בעקביות במקומות הראשונים בדירוג "מעלה" לאחריות תאגידית בארגונים בישראל וזוכה להיות חלק מקטגורית הפלטינה – הקטגוריה הגבוהה ביותר – של הדירוג.

 על שטראוס פריטו ליי

שטראוס פריטו ליי מייצרת ומשווקת את החטיפים המלוחים תפוצ'יפס, דוריטוס, צ'יטוס ושוש והינה שיתוף פעולה בין שטראוס ופפסיקו העולמית. בדומה לשטראוס, פפסיקו העולמית מחוייבת לנושאי איכות סביבה ומשתפת פעולה עם טרהסייקל במדינות רבות בעולם, כעת גם בישראל.

דברו איתנו
אסנת גולן
אסנת גולן
סמנכ''ל תקשורת, דיגיטל וקיימות,
דוברת קבוצת שטראוס
03-6752281 שלח מייל לאסנת גולן
גיל מסינג
גיל מסינג
מנהל תקשורת חוץ וקשרי ממשל
03-6756713 שלח מייל לגיל מסינג
 ענת לב-קונפורטס
ענת לב-קונפורטס
מנהלת יחסי ציבור ישראל
03-6752584 שלח מייל ל ענת לב-קונפורטס