חזרה

גיוון אנושי – נכס עסקי

מתוך חדשות ומדיה, ישראל ,שטראוס ישראל
10/07/10

עופרה שטראוס, יו"ר קבוצת שטראוס ארחה ביום חמישי האחרון ב"בית שטראוס" את כבוד שר הרווחה, מר יצחק הרצוג ואת ארז ויגודמן, נשיא ומנכ"ל קבוצת מכתשים –אגן ויו"ר בעצמי במסגרת כנס "גיוון אנושי- נכס עיסקי" פרי יוזמה משותפת של עמותת "בעצמי " המתמחה בשילוב אוכלוסיית מעוטות בהזדמנויות בשוק העבודה וקבוצת שטראוס הפועלת לקידומן של אוכלוסיות מגוונות.

 

יצחק הרצוג, שר הרווחה והשירותים החברתיים אמר : הסוד הטמון בתוכנית ויסקונסין הוא במתן היחס האישי לאנשים. בשנים האחרונות נוסדו תאגידים באופן עצמאי כמו עמותת "בעצמי" אשר מהווים פתרון תחרותי לתוכנית וסיקנסין ויכולים לשמש מודל ללשכות התעסוקה. הקונספט שפותח על ידם יכול להיות מאומץ על ידי המדינה. זוהי חובתנו המוסרית להוציא אנשים ממעגל העוני ולהוביל שינוי חברתי אמיתי. המדינה חטאה בעבר בכל נושא מתן שוויון הזדמנויות בחברה, אך בשנים האחרונות יש מאמץ רציני בנושא.
עופרה שטראוס, יו"ר קבוצת שטראוס אמרה: קבוצת שטראוס בחרה לקדם את הנושא של גיוון והכלה ולהפוך אותו לחלק מהדרך שלה בעסקים. עבורנו כישראלים גיוון והכלה הם קודם כל ציווי מוסרי שמבטא ערכים של שיוויון האדם וכבוד לזולת , בגלל היותנו מדינה רב לאומית ורב תרבותית. גיון הופך גם לנושא משמעותי ככל שאתה מתרחב לעולם, חברה גלובלית שרוצה להיות קרובה לצרכנים שלה ולקהילות בהן היא פועלת חייבת להבין שגיוון מתחיל בהעסקה מגוונת. הגיוון מייצר יתרון תחרותי, השונות מעשירה את תמונה ומאפשרת לעסק להדק את ההיכרות עם מגזרים שונים בקהילה ולענות באופן מיטבי על צרכיהם של קהלים שונים.
גיוון והכלה הם סוג של השקפה או משקפיים שאתה מסתכל דרכם ובוחן באיזה אופן אנחנו מייצרים מקום לשונות ופתוחים לחשיבה ולסגנונות אחרים. אלו דברים שאני בודקת מיד שאני נכנסת לכל מקום, אני בודקת צבעים, גילאים, מגדר. יצירת גיוון בתעסוקה הוא תהליך עמוק המחייב לימוד, חינוך התנסות ודוגמא אישית. על מנת ליצור גיוון אמיתי בתעסוקה חייבים שיתוף פעולה של שלושה מגזרים: ממשלה, ארגונים עיסקיים והמגזר השלישי. לבד אי אפשר לחולל שינוי. הדרך היא ארוכה מחייבת משאבים רבים אך אם נצליח זה יצור לכולנו חברה טובה יותר.

 

דברו איתנו
אסנת גולן
אסנת גולן
סמנכ''ל תקשורת, דיגיטל וקיימות,
דוברת קבוצת שטראוס
03-6752281 שלח מייל לאסנת גולן
גיל מסינג
גיל מסינג
מנהל תקשורת חוץ וקשרי ממשל
03-6756713 שלח מייל לגיל מסינג
 ענת לב-קונפורטס
ענת לב-קונפורטס
מנהלת יחסי ציבור ישראל
03-6752584 שלח מייל ל ענת לב-קונפורטס