חזרה

קפה נמס כחול לבן ליום העצמאות

מתוך חדשות ומדיה ,קפה, ישראל ,שטראוס קפה
10/04/13

לקראת חגיגות 65 שנים למדינת ישראל קפה נמס עלית מקבוצת שטראוס משיק לראשונה את פחית הקפה נמס בצבעי כחול – לבן במהדורה מוגבלת, מיוחדת וחגיגית ליום העצמאות

 

על הפחית מתנוססת דמותו של "שרוליק", הצבר החייכן שיצר הקריקטוריסט הנודע דוש (קריאל גרדוש ז"ל) לאחר קום המדינה.

נדב ארנס-ארד, מנכ"ל שטראוס קפה ישראל, אמר היום כי קפה נמס עלית, הקפה הכי ישראלי שיש, שמח לחבק את דמותו הצברית של שרוליק, בפחית מיוחדת לכבוד יום העצמאות ה- 65 של מדינת ישראל.

"שרוליק", הצבר החייכן, החלוץ והלוחם בכובע טמבל, במכנסים קצרים ובסנדלים נוצר על-ידי הקריקטוריסט דוש (קריאל גרדוש) שנים מספר לאחר קום המדינה.  הדמות, אשר ייצגה את מדינת ישראל הצעירה בציוריו של דוש, הפכה לסמל לאומי ואייקון תרבותי אהוב על הציבור הישראלי. כעת, לקראת יום העצמאות, מככב שרוליק על פחית קפה נמס עלית, אשר מושקת במהדורה מוגבלת, מיוחדת וחגיגית ליום העצמאות.

הקריקטוריסט, העיתונאי והסופר קריאל גרדוש (1921-2000) נולד וגדל בבודפשט שבהונגריה.  הוא עלה ארצה ערב מלחמת העצמאות, החל לפרסם את עבודותיו בעיתונים שונים ולאחר שנים מספר הצטרף  ל-"מעריב" בו פרסם קריקטורות וכתב מאמרים במשך כ- 45 שנה.  דוש, אשר המציא את הדמות "שרוליק", היה אחד מהעיתונאים החשובים והמשפיעים ביותר על התפתחותה של מדינת ישראל הצעירה.

קפה נמס עלית הוא לגימה של אהבה, קפה מעודן העשוי מפולים מובחרים שעברו קלייה בתהליך יצור ייחודי השומר על המתקתקות המוכרת של קפה ישראלי אהוב.

קפה נמס עלית 200 גרם ליום העצמאות ימכר במחיר זהה לפחית קפה נמס רגילה.

על קפה נמס עלית

עלית החלה לייצר ולמכור את פחית הקפה הנמס בשנת 1958, עם הקמת המפעל הראשון בארץ לייצור קפה נמס בצפת. מאז, הקפה הנמס שינה את הרגלי צריכת הקפה בישראל, עלית הפכה את הקפה למצרך שווה נפש והוא הפך למצרך בסיסי בכל בית. קפה נמס עלית הוא הקפה המוביל במדינה, מהווה את מוצר הדגל של שוק הקפה הנמס בישראל ואחד מהסמלים הישראלים, התרבותיים והחברתיים המזוהים ביותר בתולדות המדינה.

סוד הקסם של "קפה נמס עלית" נובע משני פרמטרים עיקריים: האחד – הטעם האהוב והמותאם לחיך הישראלי המאופיין באהבתו לקפה  מעודן (לאור העדפותיו של הצרכן, טעם קפה נמס עלית נשמר לאורך השנים בעקביות ומעולם לא נעשה שינוי בהרכבו או בתהליך הייצור שלו!). השני – ערכי המותג, העוצמה והוותק שלו המשדרים ישראליות, מוכרות, משפחתיות.

שנים של ניסיון, הבנה בקפה, היכרות עם הצרכן הישראלי והרבה אהבה הפכו את קפה נמס עלית למותג הקפה הנמס המוביל והנמכר ביותר בישראל. 49% מהישראלים בוחרים לשתות קפה נמס עלית (אוקטובר 2011, שילוב (Millward Brown). סוד הקסם של קפה נמס עלית הוא טעמו הייחודי והמעודן ובשל כך הוא הקפה המועדף בקרב צעירים המתחילים לשתות קפה נמס. כ – 60% מהצעירים בגילאי 15-20 ששותים קפה נמס בוחרים בקפה נמס עלית (מחקר צעירים –  יולי 2011 שילוב (Millward Brown.

דברו איתנו
אסנת גולן
אסנת גולן
סמנכ''ל תקשורת, דיגיטל וקיימות,
דוברת קבוצת שטראוס
03-6752281 שלח מייל לאסנת גולן
גיל מסינג
גיל מסינג
מנהל תקשורת חוץ וקשרי ממשל
03-6756713 שלח מייל לגיל מסינג
 ענת לב-קונפורטס
ענת לב-קונפורטס
מנהלת יחסי ציבור ישראל
03-6752584 שלח מייל ל ענת לב-קונפורטס