חזרה

שלי שליט שובל תמונה למנכ"לית סברה-אובלה

מתוך חדשות ומדיה ,סלטים, ישראל, ארה''ב ,פפסיקו- שטראוס מטבלים וממרחים
13/08/13

נשיא ומנכ"ל קבוצת שטראוס, גדי לסין, הודיע היום על מינויה של שלי שליט שובל, מנכ"לית שטראוס-פריטו ליי מלוחים, (השותפות בישראל בין קבוצת שטראוס לחברת פפסיקו) למנכ"לית חברות סברה-אובלה – חברות הממרחים והמטבלים הבינלאומיות.

שליט-שובל, מילאה שורה של תפקידים מרכזיים בקבוצת שטראוס בשני העשורים האחרונים ובכללם סמנכ"ל בכיר לשיווק,  מנכ"ל קפה עלית, מנהלת מפעל אקסלה לממתקים בצרפת וכאמור מזה כארבע שנים משמשת כמנכ"ל שטראוס-פריטו ליי מלוחים. בתפקידה האחרון הובילה שליט-שובל את החברה להישגים משמעותיים ביניהם צמיחה משמעותית, החדרת מוצרים חדשים והגדלת נתח השוק של החברה.

לקראת כניסתה של שליט שובל לתפקידה בקיץ 2014, היא תשמש כסמנכ"ל השיווק של סברה. עם כניסתה לתפקיד היא תחליף את רונן זוהר ששימש כמנכ"ל סברה בשש השנים האחרונות ותשמש האישה הראשונה בתפקיד בכיר זה.

גדי לסין: "בחירתה של שלי שליט שובל לאחד מהתפקידים המרכזיים בקבוצה הינו הבעת אמון בידע, בניסיון ובכישוריה האישיים הגבוהים. שטראוס ופפסיקו גאות בחברות סברה ואובלה ומאמינות ששלי תמשיך את מגמת הצמיחה וההתפתחות העקבית של סברה, ותסייע  להמשיך ולהוביל את קטגוריית המטבלים והממרחים בארה"ב ולבססה כמותג בינלאומי גם מחוץ לארה"ב באמצעות חברת אובלה. מינויה של שלי הוא ביטוי מובהק לתהליך פיתוח המנהלים של הקבוצה ולאמונה שלנו שהידע והניסיון הנצברים בישראל יכולים לפרוץ את גבולותיה. רונן זוהר וגיורא בר דעה, שלבקשתם יחזרו לישראל עם תום הקדנציה,  הובילו את החברות לשורה של הישגים יוצאי דופן ששמו את קבוצת שטראוס ואת מוצריה על המפה הבינלאומית ותרמו תרומה משמעותית להצלחתה של הקבוצה . אנו מלאי הערכה על פועלם ".

על חברת סברה:

סברה(Sabra)   הוקמה בשנת 1986 .החברה מתמקדת בייצור מטבלים טריים וממרחים לשיווק בארה"ב ובקנדה.

באוגוסט 2005 רכשה שטראוס 51% מסברה. רכישה זו באה עם זיהוי ההזדמנות הייחודית הטמונה בקטגורית המטבלים הים תיכוניים מזון יותר בריאותי, אותנטי וקרוב לטבע; קטגוריה שצומחת במהירות כחלק ממגמת המזון הבריא בשוק בצפון אמריקה. שטראוס, שרוצה עצמה כחברה שבאה לקדם איכות חייהם של אנשים בכל מדינה בה היא פעילה, השקיעה משאבים ניכרים והעבירה את הניסיון והידע הנרכש בתחום בישראל, באמצעות חברת שטראוס מזון טרי, אל ארה"ב.  במרץ  2008 הודיעה שטראוס כי  השלימה את הסכם השותפות עם קבוצת פפסיקו העולמית ושתי הקבוצות מחזיקות בבעלות משותפת של 50% בסברה.

כיום סברה הינה יצרנית ומפיצת הסלטים והממרחים הים-תיכוניים הגדולה בארה"ב והיא מובילה את השוק במונחי מכירות וחדשנות.  נתח השוק של החברה בקטגוריית החומוס עומד כיום על כ- 59% ונתח השוק שלה בכלל קטגוריית הממרחים המצויינים עמד על כ- 28.6% – החברה המובילה בארה"ב.

המפעל החדש של סברה בוירג'יניה נחנך ב- 2010 ומאפשר לחברה להכפיל מידית את כושר היצור תוך הפחתת ההשפעות הסביבתיות. תהליך תכנון המפעל שם דגש על התייעלות באנרגיה, הפחתת השפעות סביבתיות והקפדה על סביבת עבודה בטוחה לעובדים. המפעל משמש מרכז יצור והפצה ליותר מ-40,000 חנויות ברחבי ארצות הברית וקנדה .

ביוני 2012 השיקו קבוצת שטראוס וחברת פפסיקו את חברת "אובלה", אשר מגדילה את פעילות הממרחים והמטבלים למקסיקו ולאוסטרליה. ב-2012 הוקם מפעל חדש לייצור חומוס במקסיקו וכן רכשה עסק קיים בתחום הסלטים המצוננים באוסטרליה.

במסגרת התכנית האסטרטגית המשותפת לשטראוס ולפפסיקו להוביל את קטגוריית המטבלים והממרחים בארה"ב ולבססה כמותג בינ"ל ברחבי העולם, החליטו החברות לרכז את כלל הפעילות תחת מטה סברה שיתמוך הן בפעילות החברה בארה"ב והן בהתרחבות של אובלה למדינות נוספות.

דברו איתנו
אסנת גולן
אסנת גולן
סמנכ''ל תקשורת, דיגיטל וקיימות,
דוברת קבוצת שטראוס
03-6752281 שלח מייל לאסנת גולן
גיל מסינג
גיל מסינג
מנהל תקשורת חוץ וקשרי ממשל
03-6756713 שלח מייל לגיל מסינג
 ענת לב-קונפורטס
ענת לב-קונפורטס
מנהלת יחסי ציבור ישראל
03-6752584 שלח מייל ל ענת לב-קונפורטס