חזרה

שטראוס קפה רוכשת את מותג מוצרי הקפה "אמיגו" ב-20 מיליון דולר

מתוך חדשות ומדיה ,קפה, רומניה ,שטראוס קפה
04/02/14

מותג "אמיגו" הינו אחד ממובילי שוק הקפה נמס ברומניה

שטראוס קפה (חברת הקפה בבעלות קבוצת שטראוס ובשותפות עם קרן ההשקעות TPG CAPITAL) חתמה אמש הסכם עם חברת Cia. Iguacu de Café Soluvel לרכוש את מותג מוצרי הקפה "אמיגו", הנמכר בעיקר ברומניה.מותג מוצרי הקפה "אמיגו" הינו מותג מוכר ברומניה מאז 1982 אשר התפרש גם למדינות נוספות באזור. מחזור המכירות של המוצרים תחת המותג מוערך ב-12.5 מיליון דולר ב-2012 ונתח השוק של המותג בכלל שוק הקפה ברומניה מוערך ב-1.8% ב-2012.ההסכם שנחתם בין הצדדים טעון את אישורה של הרשות להגבלים עסקיים הרומנית.

שטראוס קפה תשלם סכום של 20 מיליון דולר בעבור הסימן המסחרי של המותג, אתרי המותג באינטרנט והזכויות הבלעדיות לשימוש בנוסחת הקפה ברומניה ובבולגריה. ההסכם יעניק לשטראוס קפה בעלות מלאה על המותג במדינות הללו.שטראוס קפה פעילה ברומניה מאז 1994 ומוכרת קפה תחת מותגי "DONCAFE" (נתח השוק הכמותי הקפה של DONCAFE  ברומניה עומד על 22% ב-2012). תומר הרפז, המנהל הזמני של שטראוס קפה : "רכישה זו תחזק את מעמדה התחרותי של שטראוס קפה בקטגוריית הקפה ברומניה וכן בשווקים נוספים במזרח ומרכז אירופה. שטראוס קפה, דרך שטראוס רומניה, מתכוונת להמשיך ולפתח את מותג "אמיגו" באזור".

על שטראוס קפה

שטראוס קפה הינה חברת קפה גלובלית עם מכירות שנתיות של למעלה ממיליארד דולר. החברה בנתה מותגי קפה מקומיים המחזיקים בעמדות הובלה בשווקים שונים ובהם ברזיל, פולין, רומניה, סרביה רוסיה, אוקראינה וישראל. החברה מייצרת מוצרי קפה נמס, טחון, קלוי, קפוצ'ינו, אספרסו ומוצרים נלווים. החברה גם מייצרת פתרונות צריכת קפה מחוץ לבית. לחברה 14 אתרי יצור ברחבי העולם והיא מעסיקה 6000 עובדים. שטראוס קפה ממשיכה לפתח את עסקיה ומותגיה בכדי לייצר חווית קפה המשלבת טעם ואותנטיות מקומיים לקהל הולך וגדל של צרכנים ברחבי העולם.

דברו איתנו
אסנת גולן
אסנת גולן
סמנכ''ל תקשורת, דיגיטל וקיימות,
דוברת קבוצת שטראוס
03-6752281 שלח מייל לאסנת גולן
גיל מסינג
גיל מסינג
מנהל תקשורת חוץ וקשרי ממשל
03-6756713 שלח מייל לגיל מסינג
 ענת לב-קונפורטס
ענת לב-קונפורטס
מנהלת יחסי ציבור ישראל
03-6752584 שלח מייל ל ענת לב-קונפורטס