חזרה

קבוצת שטראוס באמצעות שטראוס קפה רוכשת את פעילות המותג "אמבסדור" ברוסיה, אוקראינה ומולדובה

מתוך חדשות ומדיה ,קפה, רוסיה ,שטראוס קפה
31/07/11

גדי לסין, נשיא ומנכ"ל קבוצת שטראוס ויו"ר שטראוס קפה, וטוד מורגן, מנכ"ל שטראוס קפה, הודיעו היום על מהלך נוסף במסגרת התרחבותה של
שטראוס קפה ברוסיה, באמצעות רכישה של המותגים והמוצרים של "אמבסדור" בחבר העמים

 

 

גדי לסין, נשיא ומנכ"ל קבוצת שטראוס ויו"ר שטראוס קפה, וטוד מורגן, מנכ"ל שטראוס קפה, הודיעו היום על מהלך נוסף במסגרת התרחבותה של שטראוס קפה ברוסיה, באמצעות רכישה של המותגים והמוצרים של "אמבסדור" בחבר העמים

גדי לסין הודיע כי שטראוס קפה בי. וי. ( 74.9% בבעלות קבוצת שטראוס ו-25.1% בבעלות טי.פי.ג'י קפיטל ) חתמה היום על הסכם עם קבוצת SUCAFINA לרכישת המותג "אמבסדור" למוצרי קפה נמס מיובש בהקפאה וקפה קלוי שנמכרים ברוסיה, אוקראינה ומולדביה

היקף העסקה הוא כ- 10.4 מיליון דולר

גדי לסין נשיא ומנכ"ל קבוצת שטראוס מסר היום :"עיסקת 'אמבסדור' מהווה צעד חשוב נוסף בהתרחבותה של שטראוס קפה ברוסיה ובחבר העמים."

 טוד מורגן, מנכ"ל שטראוס קפה, מסר היום : "רכישת מותגי "אמבסדור" מחזקת את המעמד התחרותי שלנו בשווקים ברוסיה ובחבר העמים, והיא מהווה שלב נוסף בפיתוח עסקי הקפה הנמס שלנו בהמשך לעסקת "לה קפה" שנחתמה בסוף 2010."

אודות העסקה

שטראוס קפה בי. וי. ( 74.9% בבעלות קבוצת שטראוס ו-25.1% בבעלות טי.פי.ג'י קפיטל ) חתמה היום על הסכם עם קבוצת SUCAFINA לרכישת המותג "אמבסדור" למוצרי קפה נמס מיובש בהקפאה וקפה קלוי שנמכרים ברוסיה, אוקראינה ומולדביה.

מחזור המכירות של המותג "אמבסדור "בשנת 2010 עמד על כ-10 מיליון דולר .

שטראוס קפה תשלם סך של 8 מיליון דולר ארה"ב תמורת המותג, שתשולם במועד השלמת העברת המותג לבעלות שטראוס קפה. בנוסף, תשלם שטראוס קפה כ- 2.4 מיליון דולר תמורת התחייבות לאי תחרות. ובכך לשטראוס קפה בעלות מלאה על החברה והמותג ברוסיה .

בכוונת שטראוס רוסיה לפתח את מותג "אמבסדור" כמותג פרימיום באזור .

שטראוס CIS תרכוש מלאי וציוד לפי מחירם נטו, והעסקה תמומן ע"י שטראוס קפה. שטראוס רוסיה תרכוש מלאי וציוד לפי ערכם בספרים (נטו) או לפי שווים בשוק, כנמוך מביניהם.

העסקה מותנית בקבלת אישורים הנדרשים מהרשויות ברוסיה.

אודות אמבסדור

חברת אמבסדור, המתמחה במותגי פרימיום של קפה קלוי וטחון וקפה נמס, פעילה משנת 1998. עיקר פעילותה הוא בשווקים ברוסיה, באוקראינה ובמדינות חבר העמים, והיא מעסיקה 70 עובדים. מחזור המכירות ברוטו של המותג בשנת 2010 עמד על סך של כ- 10 מיליון דולר ארה"ב.

אודות שטראוס קפה מקבוצת שטראוס :

 שטראוס קפה היא חברת הקפה החמישית בגודלה בעולם במונחי רכש קפה ירוק, ואחת מחברות הקפה הצומחות במהירות הגבוהה ביותר בחמש השנים האחרונות. החברה הינה בעלת מעמד מוביל בשוקי הקפה של מרכז אירופה ומזרחה, ברזיל וישראל .

שטראוס קפה, הפועלת כיום במרכז ומזרח אירופה ,ברזיל וישראל, מעסיקה 6,000 עובדים והיא בעלת מחזור מכירות של כ- 675 מיליון אירו נכון לסוף שנת 2010.

שטראוס קפה ממקדת את פעילותה בתחום הקפה הקלוי והטחון, וברוסיה ובישראל היא מייצרת ומשווקת גם קפה נמס. החברה עוסקת גם במוצרי קפה משלימים נוספים המספקים פתרונות לשוק הצריכה הביתי ומחוץ לבית, לרבות מסעדות ,בתי מלון ומשרדים .

דברו איתנו
אסנת גולן
אסנת גולן
סמנכ''ל תקשורת, דיגיטל וקיימות,
דוברת קבוצת שטראוס
03-6752281 שלח מייל לאסנת גולן
גיל מסינג
גיל מסינג
מנהל תקשורת חוץ וקשרי ממשל
03-6756713 שלח מייל לגיל מסינג
 ענת לב-קונפורטס
ענת לב-קונפורטס
מנהלת יחסי ציבור ישראל
03-6752584 שלח מייל ל ענת לב-קונפורטס